Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik oświetlenia do terrarium

HellBoy1908 21 Gru 2009 23:07 1274 0
  • #1 21 Gru 2009 23:07
    HellBoy1908
    Poziom 9  

Witam. Na samym początku powiem że nie miałem do czyniena z aż tak złożonymi 'budowlami elektronicznymi' jaką mam zamiar wykonać. Co więcej, jedyna moja styczność z 'elektroniką' to przylutowanie wtyczki kabla gitarowego :P Ale nie ejstem w ciemię bity, więc dam rade :) Tylko potrzebuję pomocy.

Mianowicie...planuję wykonać oświetlenie do mojego terrarium wraz z takim sterownikiem. Na samym początku pokaże wszystko na obrazku.

Sterownik oświetlenia do terrarium

Na górze pokazałem jak wygląda terrarium. Jest to duże pudło, podzielone na dwie komory (I, II).

Na dole pokazałem jak chce wykonać sterownik, którym bede to wszytsko obsługiwał.

Podzieliłem go na dwie części, bo rozumiem że zasilanie dla diod musi być 12 V. Więc do sterownika dochodzą dwa kable, 220V i drugi z zasilacza 12 V. Tam gdzie jest połowa 220 V są dwa przyciski (dla I i II połowy terra) które beda właczały żarówki.
    Po lewej stronie, tam gdzie jest 12 V również jest podzielone na I i II połowe, jednak dodatkowo dla każdej połowy będą jeszcze oswietlenia dzienne i na noc.

Mam nadzieje że wyjaśniłem wszytsko o co mi chodzi jak najogólniej. Proszę nie zwracać uwagi, jeśli napisałem jakas głupotę. To są tylko moje dywagacje...i czekam na waszą pomoc.

Dodatkowo dodam że chciałbym jeszcze aby oświetlenie LED było ściemniane i rozjasniane jakimś pokrętłem, nie wiem czy jest to możliwe. Również przy oświetleniu żarówkowym, chciałbym wykorzystać Termoregulatory RT2.

Najogólniej z ogółu...to nie wiem jak to wszytsko podłączyć, w jakie materiały się zaopatrzyć itp.

Liczę na waszą pomoc.
    Pozdrawiam ;-)

0 0
  Szukaj w 5mln produktów