Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imprezy masowe/plenerowe m.in festyny .

21 Gru 2009 23:50 3005 17
  • Poziom 10  
    Czołem koledzy ;)
    Planuje zajmowac sie nagłośnieniem imprez plenerowych m.in. festyny.
    Szukałem bardzo duzo po ,,elektrodzie" i stronkach internetowych na temat organizowania/prowadzenia pod wzgledem akustycznym i technicznym takiej imprezy. Znalazłem bardzo mało informacji przez co byłem skłonny założyc ten temat.
    Myśle ze na tym forum jest wielu forum`owiczów którzy mają bądz mieli stycznośc z tego typu imprezami.Chciałbym się poradzic jakiego sprzetu i umiejetnosci bym potrzebował by profesjonalnie poprowadzic taka impreze.
    Interesuje mnie też sprawa ,,papierkowa" jakie dokumenty potrzebne sa do prowadzenia takich imprez słysząłem o ateście rozdzielni ale w internecie na forach ludzie przekrzykują sie jeden mówi ze to jest potrzebne a drugi nie. Sam nie wiem co o tym myslec a chce zeby moje imprezy bardzo dobrze wypadały.
    Chce was poprosic o pomoc w zakresie Akustyki.. doboru sprzetu itd.. :)
    Moją propozycją jest zakup i samodzielna budowa:
    - Kolumn Basowych (odwrotek) PD1850 (4 sztuki)
    z projektu który znajduje sie na www.speakerplans.com
    - Nadstawek Tubowych Mid Top Plans - MT 102 (4 sztuki)
    - Końcówki mocy ADS PLX 4000 BAS Jedna sztuka i ADS PLX 2400 Nadstawki
    - Mixer Soundcraft Spirit Studio 24/8/4
    - Rozdzielnia elektryczna z projektu Silver sound
    - Mikrofony Shure PGX24/Beta58 (2 szt.)
    - Mikrofony Shure przewodowe (mam możliwosc wypożycznaia ok 28 szt.)
    - MULTICORE PYTA ADAM HALL 24+8 30 M
    - Rózne przewody m.in Do słiły o długosci 30M na 64 A (przelotki na 32A)
    - Par 64 (8 szt.)
    - Skanery Martin Roboscan 812 (na poczatku 2 sztuki potem 4)
    - Odtwarzacz muzyki Pioneer CDJ 1000
    - Statywy mikrofonowe
    - Odsłuchy sceniczne Mid Top Plans - XM 15 (2 szt.)
    - Crossover BEHRINGER CX 3400
    - Equalizer DBX 1231

W sumie nie wiem co jeszcze jest potrzebne a napewno wiele rzeczy.;)
    Prosze o przemyślane propozycje ponieważ dopiero zaczynam w tym działac i mam mało kasy na zakupy :)

Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Nie Spirit studio! Tylko normalny esradowy mixer.
    Dolicz do tego dynamikę 6 kompresorów, 4 bramki. EQ tercjowe na sumę, co najmniej 2231, eq tercjowe na odsłuchy, co najmniej 1231. Procesor fektowy, np Lexicon MX400. Okablowanie dobrej jakości. Zamiast crossovera, procesor.

Druga sprawa, jakie masz w tym doświadczenie?
  • Poziom 10  
    Chciałbym podkreslic ze dopiero zaczynam przygode z nagłosnieniem.
    Wiec te wszystkie pojecia sa dla mnie totalnie nie zrozumiałe.
    W temacie postu prosiłem o pomoc w wyjasnieniu co do czego słuzy zebym sie coss dowiedział :) Pozdro.
  • Poziom 12  
    Żeby zrobić porządnie i profesjonalnie nagłośnienie takiej imprezy to nie wystarczy wiedzieć cokolwiek tylko niestety sporo,także ja bym proponował raczej współpracę z kimś kto ma doświadczenie w tym temacie.
  • Poziom 20  
    Dokładnie zgodzę się z przedmówcą żeby zrobić dobrą imprezkę należy mieć doświadczenie. Czasami jest tak że takiemu artyście trzeba wytłumaczyć czemu ten a nie inny mic jest do tego czy tamtego.
    Co do samego sprzętu kup lepiej coś już poskładanego np coś od Dr.Ausa czy jak mu tam sporo ludzi chwali jego paczki a są atrakcyjne cenowo lub coś firmowego np LDM, Wharfedale,.
  • Poziom 10  
    Właśnie dlatego prosze o jakieś skrucone pomoce np. do czego służy jaki mikrofon co i jak bo to dla mnie naprawde ważne a robic bede impezy z koleżanke która ma firme nagłośnieniową a ja bede miał sprzet :)
  • Poziom 14  
    krychaziom1 napisał:
    Właśnie dlatego prosze o jakieś skrucone pomoce np. do czego służy jaki mikrofon co i jak bo to dla mnie naprawde ważne a robic bede impezy z koleżanke która ma firme nagłośnieniową a ja bede miał sprzet :)

Koleżanka ma firmę nagłośnieniową a ty będziesz miał sprzęt? Nie rozumiem za bardzo...
    Po za tym, po tym jak piszesz to raczej jesteś młodą osobą, skąd chcesz wziąć takie pieniądze? To nie jest 10 tys....
  • Poziom 20  
    To nie wiesz waść jaki mikrofon do czego?????

Masz tu parę propozycji jak i podpowiedzi:

Dynamiczne np Shure SM58 Beta58A - Wokal
    Dynamiczne Instrumentalne np Shure SM57 Sennheiser e604 - werbel tom
    Dynamiczny Shure Beta52 AKG 112 - Stopa
    Pojemnościowy Shure SM94 SM81 - chóry, hi-hat, oh

Frontowe nagłośnienie SAT-SUB w zależności od widzów ale te 2-3 Kilo na stronę w przypadku pleneru jak i sali musisz mieć (np Wharfedale, LDM a z lepszych Pol-Audio, JBL (od seri SRX,PRX), Mackie.
    Odsłuchy-monitory - min 300W (12" 2" lub 15")

Mikser analogowy - również w zależności od potrzeb 14-24 kanały, przynajmniej 4-6 grup,4 aux pre-post, wloty stereo, filtr dolnoprzepustowy, parametryk z regulowanym środkiem (propozycje Soundcraft GB , Allen&Heath Wz16 14:4:2, WZ16:3)

Mikser cyfrowy - tu masz większość opcji która musiałbyś kupić i wozić w osobnym raku(np firma PreSonus i model StudioLive 16.4.2 bardzo ciekawy mikserek z EQ parametrycznym, graficznym, kompresorem, limiterem, bramką, efektem, czytnik pendrive mp3 + oprogramowanie do nagrywania i obróbki materiału inną alternatywą w podobnej cenie Yamaha 01v2 96 podobne zastosowanie) zdecydowanie droższy polecam Allen Heath iLive T-80 ale to już bajka o której możesz pomarzyć :)

Peryferia procesor pogłosowy (lexicon mx200-mx400) eq 31 Front(DBX 2231lub 231, ALTAiR EQ-230) Kompresor (DBX 1046 lub coś od behringera), bramka (1076 lub coś od behringera), Crossover w przypadku zestawu pasywnego (DBX Behringer)
  • Poziom 10  
    Koledzy ,,Nie odrazu kraków zbudowano" koleżanka zajmuje sie dyskotekami i ma firme a ze ona czesto ,,gra" na festynach to łaczymy swoje siły ja powoli kupie sprzet i zajme sie sprawą techniczną ona papierkową ale potrzebuje waszej pomocy zeby wiedziec co i jak :)
    Zgadza sie jestem młody mam 16 lat głupio to morze zabrzmiec ,,skąd weźmiesz na to kasy" jak się coss chce to można góry przenosic .. pół roku temu planowałem kupic 200 tki pioneer`a a teraz dorobiłem sie co prawda jednego Pioneer`a CDJ 1000 i reloop`a rmx 40 co prawda to mało ale uwazam ze 16 latek tez może zarobic kase na sprzęt .. wiem ze czesc bede pożyczał po kolegach ale basy chce sam kupic dorobie kase czesc po weekendach jako DJ i mam swoją miejscówke plus to co w wakacje mysle ze to starczy na kolumny :)
    Co wy na ten temat powiecie ? :D
  • Poziom 20  
    aha czyli moje pisanie nie miało większego sensu 16 lat i firma nagłośnieniowa fak!!chciałeś chyba napisać firma na chałtury??
  • Poziom 14  
    Powiem tyle. Daj sobie spokój, szkoda Twoich pieniędzy... Zatrudnij się na wakacje w jakiejś firmie, ponoś trochę sprzętu, zobacz z czym to się je... Przede wszystkim czytaj, słuchaj, zdobądź jak najwięcej wiedzy w tym temacie, bo narazie to jest dno...Właśnie, nie od razu Kraków zbudowano... A ja nie uważam żeby 16-latek potrafił zarobić min. 100 tys żeby móc jakiś festyn nagłośnić...

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie prosiłem was o ocenianie ile mam lat to czy ma sens cche działc z kims a nie letac jako ,,przydupas" za darmo dzwigac i niczego sie nie dowiedzec soryy za tkaie sformułowanie ale to prawda chodziłem pare razy na takie nauki i sie nic nie dowiedziałem wiec nie bede dzwigac komuś sprzetu i nic potem sie nie dowiem to jest dopiero DNO .. Bez urazy chłopaki ;)
  • Poziom 14  
    Postaram się pisać spokojnie...
    Sam zaczynałem tak jak Ty, teraz dorobiłem się już trochę swojego sprzętu... Więc wiem o czym mówię...
    Przede wszystkim jesteś za młody, będziesz trochę starszy, zatrudnisz się w jakiejś firmie w okolicy, ponosisz trochę, dowiesz się jak to wszystko działa, jak się to spina itp.
    A na razie czytaj, ucz się, zdobywaj wiedzę i doświadczenie...
    Po co Ci sprzęt, jak nie wiesz jak go podłączyć, jak ustawić, do czego jakie urządzenia służą...
    Sam zarabiam na swój sprzęt i nie jest to łatwe, mimo tego że mam 20 lat a nie 16... i uwierz żeby dobrze nagłośnić jakiś koncert, festyn to 100 tys zł to minimum... A to są, przynajmniej dla mnie wielkie pieniądze jak na razie...
    Przemyśl sobie to wszystko, nagłaśnianie to nie tylko kolumny, wzmacniacz, mikser i parę mikrofonów...

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Spoko spoko..
    Ale nawet najmniejsza rzecz jeśli bede miał to mnie taniej wyjdzie wypożyczenie i bede wiedział ze cieżko na to zarabiałem i bede dumny :)
    A jesli chodzi o to ze nie wiem co do czego służy to spróbuje poczytac o wszystkim co wymieniliście bo nie wiem czy znajde wszystkie info na ten temat z góry dzieki za wyrozumiałośc ;)
  • Poziom 14  
    Co do wiedzy to polecam fora, zarówno elektrodę jak i estradowca. Można się naprawdę sporo nauczyć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Doszłem do wniosku ze jednak nie dam rady skołowac na to kasy i mam za małe doświadczenie narazie rozbuduje je przez dyskoteki a potem jak zdrowie i pieniadz pozwoli zajme sie plenerami :) co wy na to :)??
  • Poziom 14  
    Wreszcie zaczynasz rozsądnie gadać :D Jak będziesz już kiedyś miał jakieś konkretne pytania, to pisz, na pewno ktoś CI odpowie. :)
    To powodzenia i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzieki za pomoc TEMAT UWAZAM ZA OFICJALNIE ZAMKNIETY