Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet,mini max dynamic turbo

tenia 21 Dec 2009 23:52 5420 14
Buderus
 • #1
  tenia
  Level 10  
  Balagam o pomoc.
  w maju br byl remont co(rury miedzine,kaloryfery) i kociol.
  Kociol ciagle siada kod 02. Byli ze swiebodzic i wymienili kociol zainstalowali zewnetrzny czujnik temepratury w pokoju. Czujnik w sobote nie reagowal temperatura nie dala sie podnies i byla caly czas 15,3 stopni kociol dzisiaj siadl kod 02 i nie daje sie uruchomic. co robic.???

  Proszę poprawić pisownię !!!
  mod.serwisant73
 • Buderus
 • #2
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zaproś serwisanta z autoryzacją - na pewno sobie poradzi.
 • Buderus
 • #3
  tenia
  Level 10  
  Serwis autoryzowany jest wzywany co chwile.
  Byli ze Świebodzic wymienili cały kocioł,zainstalowali czujnik zewnętrzny. i dalej jest to samo czujnik stanął na 16,3 stopnia kocio stanął kod 02 i nie daje sie resetować no nic.
  Od maja odkąd jest ta nowa instalacja i kocioł serwis był wzywany 3 razy w maju i teraz od listopada 5 razy. Co jest nie tak. Moze ktoś ma podobne problemy. Moze problem tkwi w instalacji c.o. poradźcie co robić.
 • #4
  tenia
  Level 10  
  Poradźcie coś.
  Byl serwisant i instalator c.o. Instalacja wszystkie rury wykonano prawidłowo,prawidłowa średnica odprowadzająca od pieca i do pieca. i serwisant stwierdza
  Zepsuta pompa.. oraz nie działa czujnik temperatury mimo wymiany baterii.
  W poprzednim piecu c.o wymieniono pompę dwukrotnie i potem cały piec.Obecnie jest drugi piec termet mini max dynamic turbo i jest to samo pompa do wymiany.na razie coś serwisant zrobił i przynajmniej na święta jest ciepło ale nie można korzystać z cieplej wody bo się włącza kod 02. Co mama robić Mama ma 80 lat wydala pieniek na to i co z tym robić.
 • #5
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Kocioł wskazuje na brak odbioru ciepła. Albo zepsuta pompa, albo zatkany wymiennik CWU po stronie CO. Czy instalacja była płukana po wykonaniu?
 • #6
  tenia
  Level 10  
  Byl serwisant i sprawdzał z instalatorem c.o. cala siec. Co jest z tymi piecami w poprzednim pompa wymieniana była i w końcu nowy piec obecnie drugi piec i jest to samo. Zamontowali zew. czujnik w pokoju i nie działa.
  Teraz jak Mama chciała sie umyć puściła ciepłą wodę kod 02. po wyłączeniu cieplej wody kocioł po zresetowaniu i ponownym włączeniu zaczął grzać.
  Obecnie będę żądać od fabryki zabrania kotła i zwrotu pieniędzy.
  Nie mogę pozwolić na to aby moja 80-letnia Mama,która wydala pieniądze na remont c.o siedziała w zimnych pomieszczeniach.
 • #7
  bogd02
  Level 10  
  Ja posiadam ten piec i jestem zadowolony ,miałem tylko problem dolotu powietrza ,jak był duży wiatr to było za dużo powietrza dostawałem rurą która była na zewnątrz wyprowadzona ,po obudowanie kratki problem zanikł.
 • #8
  tenia
  Level 10  
  Od maja jest zamontowany drugi kociol c.o i znowu zepsula sie pompa.
  Mama znowu marznie w domu. Wlaczyla ciepla wode i kod 02 i pomimo kilkakrotnych prob nie da sie uruchomic kotla. czujnik temperatury zamontowany przez serwisanta nie dziala. Ciekawe czy moja mama sie nie pochoruje. ma 80 lat. a ja mam serdecznie dosc.


  Proszę pisać zgodnie z zasadami polskiej pisowni
  mod - mirrzo
 • #9
  ol_an
  Heating systems specialist
  mirrzo wrote:
  Kocioł wskazuje na brak odbioru ciepła. Albo zepsuta pompa, albo zatkany wymiennik CWU po stronie CO. Czy instalacja była płukana po wykonaniu?

  Ja bym dorzucił do tych możliwości jeszcze zacinający się zawór trójdrogowy ':idea:'
 • #10
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  tenia wrote:
  czujnik temperatury zamontowany przez serwisanta nie dziala.


  Czujnik temperatury, ale jakiej wody; CO, czy CWU ?
 • #12
  tenia
  Level 10  
  Dzieki.
  Podsunęłam te propozycje serwisantowi.
  Ale może jakieś inne sugestie. Piec jest drugi i dalej jest to samo siada pompa w momencie puszczenia cieplej wody kod 02 i nie dal sie resetować i uruchomić. a co z czujnikiem wskazuje niezmiennie temperaturę w pokoju 19,5 stopnia.baterie nawet wymieniam. Wiecie jak sie czuje kobieta 80 lat w domu w którym ma temparature taka jak na polu.
 • #13
  asako
  Level 14  
  Ciekaw jestem czy nowa instalacja c.o. pracowała, bo może coś wpadło lub niezbyt staranny montaż zablokował przepływ wody. Zmiana kotła na nowy i pompa siada?
 • #14
  tenia
  Level 10  
  Dziękuje wszystkim za pomoc.
  Byli dzisiaj i wykręcili pompę.Faktycznie za nieczyszczona i teraz trzeba przepłukać instalacje c.o. gorąca woda. Proszę o pomoc.kto to robi.
  Instalator c.o. nie posiada aparatury.no nie wiem co trzeba do przeczyszczenia instalacji c.o.
  Niepotrzebnie wymieniali piec,dobrze nie obciążyli mamy kosztami.No wzięli pod uwagę jej wiek.