Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podział TVsat na 3 telewizory

quisatz 22 Dec 2009 00:07 12128 13
 • #1
  quisatz
  Level 11  
  Ze względu ze temat został szybko zamknięty otwieram nowy.

  Dziękuje za odpowiedzi w poprzednim temacie.
  Teraz mam inne pytanie skoro w eNce nie da sie to jak to wygląda u innych usługodawców Polsast/Cyfra a możne jakieś inne?

  Czyli czyli podsumowując czy istnieje możliwość podziału telewizji satelitarnej (domek jednorodzinny) na 3 telewizory osobno.
 • #3
  KIEROWCA_VW
  Level 35  
  czochro wrote:
  Witam.
  Tylko CYFRA+ da się podzielić na trzy tunery za pomocą splittera.
  Pozdrawiam


  Nie tylko Cyfra.
  Także TNK, oraz Polsat (przy znacznej inwestycji w sprzęt).

  Do autora: temat wałkowany kilka razy dziennie, wystarczy poszukać.
 • #6
  quisatz
  Level 11  
  Ok czy ktoś możne mnie odesłać do odpowiedniego tematu albo wytłumaczyć zasadę działania tego "Splitea" bo zaranie jestem po info z wikipedi. On dzieli tak ze na każdym TV jest to samo czy tez każdy telewizor możne mieć inny kanał? Jak to podłączyć gdzie to dostać poprosił bym łopatologicznie :)

  PS.
  Miecie trochę cierpliwości tym bardziej ze używam opcji "pomógł" ehh ;/
 • Helpful post
  #7
  dzac4
  Conditionally unlocked
  Spliter dzieli sygnał z karty.
  Do każdego TV potrzebny dekoder i oglądasz co innego.
  Spliter łączymy kabelkiem telefonicznym z kartami klienta.
  Dostać(zakupić) możesz na portalu allegro..
 • Helpful post
  #9
  Doominus
  Level 34  
  Dodam tylko że potrzebne jest tyle dekoderów ile TV.

  Cyfra podchodzi bardzo liberalnie do podziału uprawnień w obrębie jednego lokalu/domku. Po prostu to się im opłaca bo większość ludzi wybiera ich platformę ze względu na podział. Rozwiązanie w 100% legalne.


  Obecnie podział uprawnień w C+ opiera się na kilku rozwiązaniach :

  Spliter > czyli coś takiego Po Kablu lub Radiowo.
  Zamontowany kablowy wygląda mniej więcej tak . Czyli w głównym module znajduje się karta abonenta , z modułu wychodzą kable do sztucznych kart w dekoderach. Oczywiście do dekoderów trzeba też niezależny* sygnał sat doprowadzić czyli montaż konwerterów : twin(2),quad(4),octo(8 ).
  Spliter można kupić na allegro lub w salonie C+(jeśli oferują , najczęściej mają te drogie radiowe po 400 parę złotych).

  >Multirom , nowy wspierany przez C+ sposób podziału. Za dodatkowy odbiornik płaci się 5zł. Rozwiązanie jest wprowadzane na życzenie osób które chciały coś takiego wspartego przez C+. Może być trochę upierdliwe bo co 6 godzin dodatkowa karta musi się spotkać z naszą główną kartą. Jeszcze nie jest wprowadzone ale jest już w broszurach C+. W każdym rozwiązaniu dekoder musi mieć dostęp do niezależnego sygnału sat.

  Po RS232 > czyli przy pomocy przedłużacza myszki(stary typ). Niektóre (Linboxy są chyba specjalnie przystosowane do tego)tunery można ze sobą połączyć tym kablem. Jeżeli mamy więcej niż dwa potrzebny jest hub com1. W jednym tkwi karta i leci obsługa na resztę tunków.

  Po lanie > dekodery z karta sieciową , wymagany router , rozwiązanie podobne jak przy RS232.

  Sharing > jak po lanie tylko stosuje się różne rozwiązania : tuner serwer,komputer serwer , router serwer.

  C+ można odbierać na tunerach do niej przystosowanych i na PC (Karta sat + urządzenie do czytania kart abonenckich najczęściej phoenix. Jeśli karta jest w wersji HD a komp ma BluRay to robi nam się małe centrum multimedialne ; nie mówię już o możliwości nagrywania programów). Więc możecie kupić praktycznie dowolny sprzęt.

  Przy podziale jest duża wygoda : żonka ogląda swoje , my swoje , dzieciaki swoje (no jeśli mamy 3dekodery i telewizory Razz)

  Uwaga każde rozwiązanie lepiej(sharing,lan) lub gorzej(spliter,RS232) umożliwia podział uprawnień poza jednym lokalem. W takim wypadku cały interes staje się nielegalny!

  Platformy które można dzielić :
  > TNK tak samo jak C+ ale ze względu na śmieszny abonament raczej mało opłacalne
  > Polsat w szczególnych wypadkach jeśli wyrwiemy klucze parujące z dekodera (jest 6 typów takich dekoderów , już dawno nie ma ich w dystrybucji). Drogie rozwiązanie(zakup nowych tunerów po ok 400zł) i skomplikowane i chyba nielegalne.
  Niektórzy fachmeni potrafią wyrwać klucze z każdego dekodera kosztuje to ok 300zł.
  >N-ka > na spliterach z obsługa systemu conax , w Nce część programów jest parowanych czyli nie obejrzy się na innym tunerze niż oryginalny. Te nie parowane można podzielić między kilka tunerów. Rozwiązanie bardzo nie pewne bo lista parowanych kanałów nie jest stała.

  *Niezależny sygnał sat , każdy dekoder potrzebuje oddzielnego kabla , nie ma możliwości podziału sygnału SAT z jednego konwertera na kilka tunerów. Są oferowane w sprzedaży rozdzielacze ale się nie sprawdzają! mogą też uszkodzić instalację. Są też przelotki LOOPy w tunerach mają wspólna wadę z rozdzielaczami : Tylko jeden tuner steruje konwerterem i reszta tunerów jest zmuszona odbierać programy tylko z tego transportera na który ustawił główny tuner.
  Najlepiej stosować konwertery wielowyjściowe , przy dużych instalacjach stosuje się multiswiche (kaskadowe ich łączenie pozwala na obsługę do 800 i więcej dekoderów(sic!) z jednej anteny (sic!)).
  Są też konwertery dwó-satelitowe monoblocki (dwie trąbki) pozwalają na odbiór z HotBird i Astra , wymagana średnica anteny 80-90cm ; przy innych rozmiarach stosuje się zez (właściwie zez jest lepszy od monoblocka).

  Jeżeli w ścianie mamy już poprowadzony kabel a chcemy drugi niezależny dekoder potrzebujemy zestawu konwerter twin + konwerter multiband(sumuje dwa sygnały sat i po jednym kablu przesyła do rozdzielacza sygnału->w zestawie) rozwiązanie drogie 400zł + 40zł twin.
 • #10
  quisatz
  Level 11  
  Dziękuje Doominus za wyczerpującą odpowiedz.

  Czy ten schemat jest prawidłowy?

  Podział TVsat na 3 telewizory
 • #11
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  czochro wrote:
  @KIEROWCA_VW - nie wiedziałem, że złamano już autoryzację kart Polsatu(!?)


  Zwdziwisz się ale jest to już powszechny proceder - ba w pewnych przypadkach nawet przy cichej zgodzie Polsatu (wiedzą że nie mają oferty podobnej do multiroom Cyfry+ - Nka też chciała to wprowadzić ale z braku kasy skończyło się tylko na zapowiedziach - na pensje i honoraria nie mają to co dopiero nowe rozwiązanie.....)....
 • #12
  soltys_w
  Level 24  
  quisatz wrote:
  Dziękuje Doominus za wyczerpującą odpowiedz.

  Czy ten schemat jest prawidłowy?

  Podział TVsat na 3 telewizory


  Albo czegoś nie rozumiem na tym rysunku albo nieprawidłowy. Dlaczego? Chodzi o połączenie anteny z "magicznym kółkiem" i dalej "magicznym prostokątem". Może czepiam się, że źle kreski narysowano, ale:
  1. Jeśli wystarczy Ci odbiór tylko z jednej satelity (HotBird), to wystarczy jeden konwerter typu Quad lub Octo
  2. Jeśli masz tylko jeden kabel do TV z anteny naziemnej i nie chcesz kłaść dodatkowych, to zmieniając puszki w ścianie na uniwersalne (R,TV,sat) możesz wykorzystać konwerter Quad+TV naziemna. Widziałem takie na allegro po ok. 140zł.
  3. Jeśli chcesz mieć sygnał z dwóch satelit (HB+Astra), to można zakupić monoblock z 1, 2 lub 4 (8wyjść nie spotkałem) wyjściami do tunerów. W tym przypadku nie wmiksujesz w kabel sygnału z TV naziemnej.
  4. Najbardziej uniwersalne rozwiązanie (niestety najdroższe) to zakup odpowiedniego multiswitch'a i konwertera (ów) Quatro. W zależności od potrzeb możesz mieć od 1 do 4 anten sat i od 5 do 32 wyjść na tunery i TV (multiswitch ma wejście anteny TV naziemnej).

  Wybór rozwiązania zależy od posiadanej instalacji TV w domu, przede wszystkim potrzeb i zasobności portfela...
 • #13
  pawlo111
  Level 12  
  Witam
  Szukałem i niestety nie mogłem znaleźć następującego rozwiązania problemu.
  Mam podzieloną TNK na dwa telewizory za pomocą portu RS, wszystko działa dobrze, oprócz tego że przełąnczanie na tunerze który ustawiony jest jako client trwa dosyć długo nawet do ok 4sekund. Czy przy takim podziale to jest normalne? czy można coś z tym zrobić?, zaznaczę, że długość kabla między tunerami to ok 30m, Tunery OPTICUM 4060CX. Znalazłem inf. że do 120 m działa bez zarzutu.


  Będę wdzięczny za wszystkie sugestie

  Pozdrawiam