Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki komponent użyć do pisania długiego tekstu w C++ Builder

antyterrorysta 22 Gru 2009 01:42 1479 5
  • #1 22 Gru 2009 01:42
    antyterrorysta
    Poziom 8  

Chcę napisać w formularzu kilka zdań..., kiedy użyję komponentu 'memo' lub 'RichEdit' na końcu tekstu mruga kursor...
    Jak więc pisać długi tekst w Builderze?

0 5
  • #2 22 Gru 2009 01:58
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

A jaki dokładnie jest problem, jak kursor ma nie migać to co ma robić? Skakać?

0
  • #3 22 Gru 2009 07:12
    Dżyszla
    Poziom 42  

Możesz użyć Labela z programowym przypisaniem tekstu.
    Jeśli zależy Ci na zaznaczaniu takiego tekstu lub na prostym dostępie do funkcji kopiującej do schowka czy przewijaniu, kursor możesz ukryć czymś takim:

Code:
    HideCaret(Handle);

1
  • #4 22 Gru 2009 11:01
    antyterrorysta
    Poziom 8  

Szymon Tarnowski napisał:
    A jaki dokładnie jest problem, jak kursor ma nie migać to co ma robić? Skakać?

Załamują mnie czasem te 'elekrodowe' posty, ale cóż niektórzy chyba punkty z postów wymieniają na pieniądze, jak żetony w kasynie.

Ok, więc raz jeszcze, okno programu ma rozdzielczość 800x600 pikseli, obszar okna o powierzchni 750x300 ma zawierać tekst pisany czcionką o rozmiarze 8 pix, a więc wyniesie to kilka linijek.

Pytanie moje brzmi, jak wstawić ten tekst w C++ Builder? Przy użyciu jakiego komponentu? Myślę, że jest raczej stworzone do tego jakieś profesjonalne narzędzie, a nie memo, który wymaga ukrycia kursora...

0
  • #5 22 Gru 2009 12:47
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

antyterrorysta napisał:
    Załamują mnie czasem te 'elekrodowe' posty, ale cóż niektórzy chyba punkty z postów wymieniają na pieniądze, jak żetony w kasynie.
    Ok, więc raz jeszcze, okno programu ma rozdzielczość 800x600 pikseli, obszar okna o powierzchni 750x300 ma zawierać tekst pisany czcionką o rozmiarze 8 pix, a więc wyniesie to kilka linijek.
    Mnie też załamują posty, w których autor nie podaje o co mu chodzi, więc ponawiam pytanie. Jaką funkcjonalność chcesz osiągnąć i o co chodzi z tym kursorem. Każdy obiekt można skonfigurować na wiele sposobów, a nawet zmienić oryginalne zachowanie.

0
  • #6 22 Gru 2009 16:50
    kaktus_c++
    Poziom 18  

Też czuję się załamany :D, Jak Memo jest dla ciebie za mało profesjonalne to użyj TCanvas i metody TextOut do pisania na nim

0
  Szukaj w 5mln produktów