Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz matrycowy VFD GU170X40-301 - poszukuję noty kat.

erzyk 22 Gru 2009 09:33 3056 10
  • #1 22 Gru 2009 09:33
    erzyk
    Poziom 12  

Niedawno zakupiłem graficzne wyświetlacze VFD, jednak jak na złość nie mogę do nich znaleźć noty katalogowej. Wydaje mi się, że problem polega na tym, iż jest to model robiony pod zamówienie dla jakiegoś konkretnego urządzenia, ale to tylko przypuszczenia.

Dokładny opis to:
    typ ME-0020384
    ISE ELECTRONICS CORP. JAPAN
    GU170X40-301

Rozdzielczość, jak wynika z nazwy to 170 x 40 punktów (dość niestandardowa).
    Nie wiem które piny pełnią jaką funkcję oraz na jakie rozkary reaguje główny sterownik wyświetlacza.
    Jeśli ktoś by miał jakiekolwiek informacje, pomysły gdzie mogę coś znaleźć lub może ktoś z kolegów ma notę do tego wyświetlacza to byłbym dozgonnie wdzięczny!
    Zaznaczam, że poszukiwania na google i stronie producenta nic nie dały.

Załączam jeszcze obrazek:

0 10
  • Relpol
  • #2 22 Gru 2009 09:48
    Samuraj
    Poziom 35  

A on nie jest przypadkiem rozhermetyzowany ?? Świadczą o tym białe plamy w narożnikach.

0
  • #3 22 Gru 2009 10:03
    hts
    Poziom 15  

Wyświetlacz rozhermetyzowany - do kosza :!:

0
  • #4 22 Gru 2009 10:19
    erzyk
    Poziom 12  

Mam kilka wyświetlaczy VFD i większość z nich ma podobne plamy w narożnikach, raczej czarne i świecą bez żadnych zastrzeżeń.
    Proszę o pomoc przy sterowaniu.

0
  • Relpol
  • #5 22 Gru 2009 16:55
    hts
    Poziom 15  

Plamy w narożnikach to tak zwany geter - pochłania gazy i poprawia jakość próżni. Jeśli te plamy są czarne to wszystko jest w porządku, próżna w środku jest :D Jeśli natomiast plamy są białe to wyświetlacz / lampa została rozhermetyzowana i nadaje się już tylko do kosza.

0
  • #6 22 Gru 2009 17:09
    erzyk
    Poziom 12  

Nie zmienia to faktu, że nadal chciałbym go uruchomić. Mam 3 takie wyświetlacze, pozostałe nie są białe / siwe w narożnikach.

0
  • #7 22 Gru 2009 17:28
    hts
    Poziom 15  

Napisz jakie układy są na płytce wyświetlacza. Zrób kilka dobrych zdjęć płytki z elementami. Możliwe, ze trzeba będzie opracować własny sterownik tak jak w TYM temacie a oryginalny procesor usunąć.

0
  • #8 23 Gru 2009 12:54
    erzyk
    Poziom 12  

Przedstawiam dokładnie sytuacje. Mam 2 typy wyświetlaczy, które wydaje mi się, że są odpowiednikami. Jeden, tak jak pisałem wcześniej to GU170X40-301 produkcji ise electronics, czyli Itron. Sterownikiem jest tam układ SLA904SF.
    Oto jak on wygląda od tyłu:

Drugi wyświetlacz (mam 2 szt i są czarne na rogach) to NEC FM170GX40AA-100C, główny sterownik to NEC D65636GFE38.

Dodatkowo nie jestem jeszcze pewnien jak je zasilić. Oba modele mają identyczne złącze zasilające:

Dodatkowo mają identyczne złącze sygnałowe 30 pin:

Zauważyłem też, że steroniki matrycy to układy NEC'a:

Jeśli ktoś cokolwiek wie na temat tych wyświetlaczy, bardzo proszę o podpowiedź.

0
  • #9 23 Gru 2009 23:05
    boogdan
    Poziom 15  

spróbuj u producenta płytki spytać o dokumentację do protokołu i pinout złącza.
    podejrzewam, że to nic nie da, raczej bym nie liczył na takie informacje, ale zawsze warto zapytać. Ewentualnie możesz spytać o datasheet do sterownika głównego, ale spodziewałbym się, że to jakiś programowalny układ.
    w ostateczności, tak jak napisał kolega hts: wylutuj sterownik i napisz własny, musisz tylko najpierw wykminić dokładny schemat płytki - gdzie są podłączone drivery VFD, jaki pinout ma sama szklana bańka (o to możesz też spytać producenta płytki, mi futaba podała)...
    jest to ogólnie ciężka sprawa, ale nie jest to niewykonalne, chociaż przy graficznym wyświetlaczu, będzie o wiele trudniejsze niż w temacie podanym przez hts.

jeśli myślisz o wyrzuceniu tego wyświetlacza który jest nieszczelny, to chętnie bym się pisał na drivery od lampy - kupiłem kilka wyświetlaczy VFD (same szkło) i potrzebuję driverów do wysterowania tego, a ciężko strasznie dostać jakiekolwiek drivery do VFD w Polsce

0
  • #10 17 Sty 2010 22:50
    erzyk
    Poziom 12  

Jeśli ktoś miałby ochotę nabyć wyświetlacze o których piszę, to zapraszam do licytowania:
    Link
    Link

0
  • #11 17 Sty 2010 22:57
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

boogdan napisał:

spróbuj u producenta płytki spytać o dokumentację do protokołu i pinout złącza.

Zamykam.
    Uważam, że temat został wyczerpany.

0