Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwerter z SAT analogowej do Cyfra+

pawelroman 22 Dec 2009 10:11 1787 6
 • #1
  pawelroman
  Level 11  
  Witam
  10 lat wstecz zamontowałem SAT z tunerem analogowym i dwoma konwerterami w układzie ,,zeza" na Hot Birda i Astrę, do chwili obecnej odbiór jest idealny. Typów konwerterów nie jestem w stanie określić, gdyż antena zamontowana jest w miejscu dla mnie trudno dostepnym. Mam pytanko, czy moge wykorzystać moją czaszę 80 cm i zamontowane konwertery do odbioru Cyfry+? Oczywiście posiadam tuner Cyfry.Tak jak pisałem mam utrudniony dostęp do anteny i chciałbym zminimalizowac problemy z przejsciem na odbiór cyfrowy. Przepraszam za trywialne dla niektórych osób pytanie.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Jerzykowski wrote:
  Antene możesz zostawić. Natomiast z konwerterami może być problem. 10 lat temu już były konwertery fulllband więc może masz je tam zamontowane. Jedyne wyjście to podłączyć pod nie cyfre+ i zobaczyć czy będzie odbiór.


  Jak to był analog - typowo pod Astere a nie skadynawskie satelity (D2-MAC) to jest to konwerter jednopasmowy. Te uniwerslne były wtedy sporo droższe.

  Konwerter obecnie to nai rzecz. Jaki sens oszczędzać na nim?
 • #4
  pawelroman
  Level 11  
  [quote="studisat"]
  Jerzykowski wrote:

  Konwerter obecnie to nai rzecz. Jaki sens oszczędzać na nim?


  Tak ja napisałem - mam problem z dostępem do anteny. Mieszkam w bloku na parterze a antena jest ok. 4 m nad poziomem terenu, bez wysokiej drabiny nie obejdzie się. Założone konwertery sa sprawne i odpadłby problem z ustawianiem czaszy, bo nie wiem czy nowozakupione będa współgrały. Tak więc sa inne czynniki a nie tylko chęć zaoszczędzenia 30 PLN.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Jerzykowski wrote:
  Więc ci mówię podłącz tą cyfre i zobacz jaki masz odbiór, zwłaszcza jak piszesz że masz tuner Cyfry+. Nowe na pewno będą współgrać a czaszy byś przecież nie musiał ustawiać. Wystarczyłoby tylko zmienić konwertery.


  Pod warunkiem że czasza była ustawiona na Hotbirda a nie na Astrę.
 • #7
  pawelroman
  Level 11  
  ,,Pod warunkiem że czasza była ustawiona na Hotbirda a nie na Astrę.''
  - a to ma jakieś znaczenie, skoro był ,,zez''? Pytam dlatego, że może przyda się komuś innemu. Mi udało się osiągnąć szczęśliwy finał i po podłączeniu jednego z konwerterów i bez żadnych regulacji cyfrówka działa na konwerterach sprzed 10 lat.
  Dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam