Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mission M35i HK 3490 Brak Niskich tonów na środku pokoju

22 Gru 2009 11:37 3382 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu : Harman/Kardon 3490 (amplituner stereo) i kolumn Mission M35i. Sprzęt gra ładnie ale borykam się z wysterowaniem niskich tonów na miejsce odsłuchowe. Basu nie ma w ok 1,5 m - 2 m pasmie między kolumnami. pojawia się przy tylnej ścianie ale na jej środku też bez rewelacji . W rogach, po bokach pokoju, czy przy drzwiach jest go dużo, przy biurku najlepszej jakości, ale wtedy tracę na reszcie pasma. Dodam że sub jest słyszalny na środku praktycznie z każdego miejsca w pokoju.

Kolumny rozstawiałem na każdy możliwy sposób przy docelowej ścianie i nie otrzymałem zadowalającego efektu ;/ Sub w rogu koło biurka rozwiązuje problem bo da się go zestroić z kolumnami, tyle że nie po to kupowałem M35i żeby teraz bawić się z subwooferm, poza tym niskie tony z M35i są bardzo fajne i nie chce zakłócać ich basem z suba (na pewno nie w muzyce).

Czy w tym przypadku da się coś zrobić żeby osiągnąć fajny efekt na środku ??
    dodam że kolumny mogą stać tylko na tej ścianie gdzie aktualnie się znajdują. Oczywiście mogę zmieniać odległości i kąty ale to nie wiele daje. ;/ Myślałem o jakiś ekranach czy elementach akustycznych które mogły by pomóc tylko nie bardzo się na tym znam i nie chce niepotrzebnie zagracać pokoju.

Wymiary Pokoju : 4,20 M / 6,50 M Sufit i podłoga w panelach
  • Poziom 43  
    A kable głośnikowe nie są podłączone w przeciwfazie?
  • Poziom 2  
    goldi74 napisał:

Podłączyłem zgodnie z instrukcja + do + - do - :) i tak samo w ampli. Poza tym bas jest tylko nie tam gdzie trzeba ;/ Chyba że ta przeciwfaza to co innego.
  • Poziom 43  
    Krys202 napisał:
    goldi74 napisał:

Podłączyłem zgodnie z instrukcja + do + - do - :) i tak samo w ampli. Poza tym bas jest tylko nie tam gdzie trzeba ;/ Chyba że ta przeciwfaza to co innego.

Właśnie to miałem na myśli.
  • Poziom 28  
    Jest to uwarunkowane przede wszystkim przez pokój i sposób rozchodzenia się niskich częstotliwości i zdaje się że nie wiele można zdziałać w takim przypadku. Jeśli źródłem dźwięku jest komputer w odpowiednim programie możesz podbić częstotliwości leżące poniżej częstotliwości rezonansowych pokoju. Podbijanie całego dolnego pasma może powodować dudnienie w pobliżu scian. Przynajmniej tak jest u mnie :)
  • Poziom 2  
    dues napisał:
    Jest to uwarunkowane przede wszystkim przez pokój i sposób rozchodzenia się niskich częstotliwości i zdaje się że nie wiele można zdziałać w takim przypadku. Jeśli źródłem dźwięku jest komputer w odpowiednim programie możesz podbić częstotliwości leżące poniżej częstotliwości rezonansowych pokoju. Podbijanie całego dolnego pasma może powodować dudnienie w pobliżu scian. Przynajmniej tak jest u mnie :)

Źródło to nie komputer. Chwilowo PS3 później jakieś CD i czasami TV.

Czyli zostaje sub ;/ Trudno kolejne wydatki :P jak to w życiu bywa. Może ma ktoś system 2.1 i może polecić jakiegoś fajnego suba który sprawdzi się w muzyce.
  • Poziom 10  
    Być moze już kupiłeś sub, ale czy próbowałeś zmienić odległość między kolumnami lub ich odległość od tylnej ściany?
    Jeśli jeszcze nie masz subwoofera spróbuj przesuwać kolumny(obie oczywiście w ten sam sposób od ściany, na boki lustrzane odbicie)