Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Tigra silnik po remoncie i dalej bierze olej

22 Gru 2009 12:07 5813 9
  • Poziom 14  
    Mam silnik po remoncie wymiana uszczelki pod głowicą, pierścieni, uszczelniaczy i w dalszym ciągu bierze olej. Zrobiłem 2 tyś i dolałem już 0,7 kopcić jako tako nie kopci (przed remontem kopcił jak smok) silnik czyściutki nigdzie nie ma wycieków. Co to może być. Dodam jeszcze że mam problem z termostatem i silnik wogóle się nie dogrzewa ledwo co w korkach sięga temp.90st. A ostatnio zauważyłem że bagnet śmierdzi benzyną. Czy powód tracenia się oleju może być powód niedogrzany silnik?
  • Poziom 11  
    Jaki rodzaj oleju był lany przed naprawą, a jaki jest lany teraz?
  • Poziom 14  
    madstorm napisał:
    Jaki rodzaj oleju był lany przed naprawą, a jaki jest lany teraz?

Przed wymianą był lany ale przez jedyne 10tyś mineralny mobil a teraz znów wróciłem do półsyntetyka Castrol (cały czas był taki wlewany)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Trochę mało szczegółów. Zrozumiałem, że główna naprawa to wymiana pierścieni tłokowych. reszta to pochodne. A więc oczywiście takie pierścienie (nic nie wiemy o cylindrach) muszą się dopasować do cylindrów. To trochę czasu zabierze. Znów zakładam, że pierścienie dobrano poprawnie. Czyli przez okres dopasowania będzie zwiększone zużycie oleju. Jest możliwe przedostawanie sie paliwa do oleju (szczególnie jeśli to będzie silnik gaźnikowy). Ale całkowicie przemilczano stan głowicy silnika a dokładniej uszczelnień prowadnic zaworów. Tutaj może być istotna przyczyna zużycia oleju. Rodzaj oleju zasadniczo nie wpływa na wielkość zużycia jeśli nie mówimy o wyciekach.
  • Poziom 33  
    czyli musimy dotrzeć silnik ;)
  • Poziom 14  
    sylwek161178 napisał:
    Ale trwać to będzie niesłychanie długo.:D

czyli jak długo
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Że też ludziom nie szkoda pieniędzy i brudzenia rąk na takie bzdury które wiadomo że nic nie dadzą.