Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z oplem kadetem1.4

09 Lip 2004 21:01 1815 10
  • Poziom 10  
    Witam mam problem, mam opla kadeta 1.4 na jedno punkt wtrysku sprawa jest nastepujaca: czasami zapala sie lampka check engine druga sprawa jadac autem z rownymi obrotami auto zaczyna szarpac nie wiem dla czego bylem sie podpytac u kilku (fachowców) kazali wymienic kable wysokiego - wymienilem, filtr paliwa -wymieniłem, zaplon sprawdzony i dalej jest to samo nie wiem juz gdzie sie udac i co dalej robic .
    W miare mozliwosci prosze o wsparcie moze ktos mial te same problemy to przosze przeslac na e-maila przemoas(malpa)o2.pl
    z gory dzieki
  • Poziom 13  
    Powodow moze byc wiele trefne paliwo szwankujaca swieca filtr powietrza nieszczelnosci w ukladzie dolotowym posprawdzaj wszystkie wezyki podcisnieniowe sproboj zresetowac komputer. Najpierw musisz wykluczyc wszystkie usterki mechaniczne a dopiero poter brac sie za sterownik.
  • Poziom 13  
    WODA W BAKU DENATURIX JEDYNE LEKARSTWO
  • Spec od samochodów
    Kody usterek musisz podać to może CI ktoś pomoże.
  • Poziom 10  
    sprawdzilem kod jest to 45 opisuj wskazuje na to jest zbyt bogata mieszanka ale co dalej
  • Poziom 11  
    Ja mam opla kadetta 1,6. Też z nim miałem problemy. A jednym z najgorszych do wykrycia była zużyta pompa paliwa ( wytarte szczotki). Jak się zagrzała to auto szarpało , gasło tip. Też jeździłem po serwisach i nie udało się wykryć. Aż w końcu podłączyłam do obwodu paliwowego manometr i z tym jechałem. Po 2 km ciśnienie paliwa to co idzie na wtrysk zamiast 0,7-0,9 atm. spadło do ~0,15 auto zdechło. Poszedłem na szrot i za 50 zł kupiłem używaną pompę. Zamontowałem i jak ręką odjąć.
    ww pompa jest zamontowana w baku.
  • Poziom 11  
    Pod filtrem powietrza, tzw. ufo, jest wezyk, o czesto lubi odpadac i co dziwne w niektorych wypadkach podobno objawy byly takie jak u ciebie, a ja u siebie tekiego zjawiska niezaobserwowalem :/

Ale sprawdzic mozesz, a gaz masz?
  • Poziom 10  
    nie jest na gaz objawy z gasnieciem byly ale cos mu przeszlo i tera z nie gasnie ale nadal z tymi obrotami do bani
    tzrymam na 2000 tys. a za chwile same jada w dół do 1200 i tak skaczą
  • Poziom 21  
    Napewno sonda lambda jest do wymiany(trzymasz 2tys. i obr. skaczą).
  • Poziom 10  
    wiesz bylem u mechanika niby specjalista mowil ze sonda jets ok ale wiesz jak to jest dzieki za pomoc