Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy plik jest wirusem? Program do odtwarzania filmików.

22 Gru 2009 14:02 1877 8
  • Poziom 9  
    Cześć.
    Jestem administratorem pewnej strony fanowskiej gry Tibia. Wśród użytkowników mojego forum wybuchła mała kłótnia. Chodzi o program do odtwarzania filmów z gry. Cześć uzytkowników twierdzi, że powinienem zabronić publikowania na forum filmów z gry. Uważaja oni, że w programie do odtwarzania znajduje sie keylogger przez ktorego można stracić konto w grze. Inni twierdzą zaś, że program jest w 100% bezpieczny. No i teraz prośba do Was. Czy ktoś kto sie znam mogłby rzucić okiem w zrodła tego pliku czy przypadkiem tam nie ma zbindowanego jakiegoś "dodatku"? Jest to plik .exe a odtwarza on pliki w formacie .cam. Skanowałem plik na virustotal.com i tylko jeden antywirus coś wykrył (a dokladniej Sophos wykrył Sus/Madcode-A).
    Zreszta sami rzućcie okiem: http://www.virustotal.com/pl/analisis/34685c4...86e04c55260ff4d9e9a5261dd21475ac65-1261486140
    Plik jest do poprania tutaj: http://www.tibiacam.tv/download/TibiaCamLite-3.1.exe
    Strona owego programu: http://www.tibiacam.tv/index.php

I jeszcze pytanie, czy jest możliwość aby ktos zbindowal "niespodziankę" w plik .cam?
    Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam serdecznie.
  • Spec od komputerów
    Skoro skanery na virustotal nic nie wykryly to pewnie jest ok.
  • Poziom 9  
    Kolobos napisał:
    Skoro skanery na virustotal nic nie wykryly to pewnie jest ok.

No niby nic nie wkryły ale jeden antywirus cos wykrył. Chodź możliwe, że to heurystyka.
    I jednak spora grupa ludzi upiera się przy swoim, że plik zawiera jakiegoś robaka. Byłoby super jakby ktos spojrzał "od środka" co plik w sobie kryje :)
    Pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Prosciej bedzie zapytac tych ludzi o szczegoly. Jaki program im to wykryl, co dokladnie wykryl (nazwy plikow, lokalizacje na dysku, wpisy w rejestrze).
  • Poziom 9  
    Słyszałem, że po instalacji pliki od tego programu na virustotal są wykrywane przez pojedyńcze antywirusy jako coś szkodliwego. Jakiś niezbitych dowodów nikt nie przedstawił ale sporo osób mówiło, że po instalacji owego programu straciło dostęp do konta. A inni używaja tego programu od dłuższego czasu i nic się nie dzieje. I każdy mówi, że ściagał owy program tylko z jego oficjalnej strony.
  • Spec od komputerów
    Pewnie posciagali zainfekowane cracki do tego programu i w nich byl keylogger.
  • Poziom 9  
    Sęk w tym, że program do oglądania jest darmowy i korzysta się tylko i wyłacznie z tego pliku z mojego pierwszego posta. Potem sciaga sie filmy również z tej strony z rozszerzeniem .cam
    Program płatny który należy opłacić aby z niego korzystać (służy do nagrywania filmów) ściąga się z innego linku. A nam chodzi o tą wersje darmowa, do odtwarzania :)
  • Spec od komputerów
    Oba korzystaja z tej samej bazy, to falszywy alarm.