Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polaczenie internetowe i windows XP

09 Lip 2004 21:17 2100 17
  • Poziom 19  
    Siemanko
    Mam bardzo dozwny problem:
    Windows XP
    podlaczony jestem do wewnetrznej sieci, czyli do internetu po LAN-ie
    i wszystko dziala ok.
    az tu nagle ni z tad ni z owad znika internet.
    tzn wyglada to tak ze programy, ktore sa akurat uruchomione do restartu nadal maja polaczenie z internetem (np. GG, emule, itd.)
    po restarcie juz niestety zero polaczenia z internetem.
    ale ..... jezeli np pinguje www.wp.pl to pingi wracaja.
    nie moge nawet wejsc na serwer FTP na lokalnym linuxie (serwerze).
    pomaga tylko reinstalka windy :(.
    Zdarzyl mi sie to juz chyba z 5 razy w ciagu ostatnich kilku miesiecy.
    Oczywiscie nie wywala internetu np. po zainstalwoaniu jakiegos programu.
    Ot tak sobie przegladam strony i nagle nic ...

Czy ktos mial juz kiedys taki problem ??

Pozdrawiam
    P.S. aha - o ile sie nie myle raz zdarzylo mi sie to samo w WIN98 ale tam (juz nie pamietam jak) udalo mi sie przywrocic polaczenie.
  • Poziom 11  
    Moja rada: W polaczeniach sieciowych wybrac polaczenie lokalne, pozniej prawym i "napraw". Powinno napisac co jest nie tak.

Zycze powodzenia w rozwiazaniu problemu :)
  • Poziom 13  
    proponuje tak:
    start/uruchom/cmd
    w oknie polecen wpisz: ipconfig /renew
  • Poziom 19  
    ani jeden ani drugi pomysl nie pomogl :(
    ale problem juz rozwiazalem
    jak ???

msconfig
    w pierwszej zakladce jest przycisk: "Uruchom przywracanie systemu"
    i tym udalo mi sie odzyskac poprzednie ustawienia windowsa, a co za tym idzie polaczenia sieciowego.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    sprawdzaj też co jakiś czas kompa antywirem (nie wierzę, że winda sama to zmieniała. Tak, że nie chodziło) :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    HMMM....najdelikatniej mowiac, najgrozniejszy wirus komputerowy nazywa sie "user"-po polsku "uzytkownik" :)
  • Poziom 22  
    tak szczerze mówiąc skrót WINDOWS: Wielce Instniejąca Nakładka Doskonale Opóźniająca Wszelki Sprzęt ;).
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    buhahhahahahha
    GD - skrot zaje........

Wira napewno nie mialem bo Norton Antyvirus w WIN XP i MKS w linuchu na poczcie czuwa ....

Pozdrawiam

[/b]
  • Poziom 13  
    witam rowniez mam podobne problemy z winXP
    Objawy generalnie sa te same ale gdy ja zapinguje na www.wp.pl to nic nie odbieram !!!??!!??!!
    A pozatym wp.pl ma zabezpieczone przed pingowaniem by bronic sie przed atakami tego typu....
    Wiec pinguje na inna strone co wiem ze nie jest zabezpieczona przed takim rodzajem ataku i wtedy rowniez nic nie odbiera!!!
    Jestem w sieci ethernet po radiu a jestem polaczony z AP i reszta osob normalnie ma neta...
    Jak XP sie odwidzi to czasem dopiero po kilku dniach nagle internet wraca moze ktos wie dlaczego???

Jak cos to opisze dokladniej sytuacje o co w tym wszytskim chodzi:)

Pozdrawiam djcrash
    http://zaklin.djcarsh.cal.pl
  • Poziom 22  
    Moim zdaniem dzieje sie tak , jeżeli w win XP są włączone aktualizacje automatyczne i same sie instalują bez powiadamiania o gotowości do instalacji (ustawienie domyślne windy). Dlaczego odpowiedż jest prosta - któraś z poprawek zmienia ustawienia zabezpieczeń w opcjach internetowych. Wystarczy skonfigurować te ustawienia według własnych potrzeb i upodobań po czym problem znika. Oczywiście w takim przypadku nie należy zapominać o instalacji jakiegoś programu zabezpieczającego np Norton Internet Security i odpowiedniej jego konfiguracji.
  • Poziom 19  
    Pewnie JACHO ma racje ale ja znalazlem inne rozwiazanie:
    uruchamiam msconfig
    i w pierwszej zakladce wchodze w odzyskiwanie systemu (czy jakosc tak - teraz jestem w pracy na innym systemie to nie pamietam)
    i tam wracam do poprzedniej konfiguracji windy.
    I wszystko chodzi pieknie i ladnie :)

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    :arrow: Sidorek
    Oczywiście tak też będzie działało , ale w ten sposób tracisz pewne czasem potrzebne składniki aktualizacji systemu .
    W moim opisie pozbywasz się tylko samego problemu i nie tracisz pozostałych potrzebnych składników bynajmniej ja tak uważam.
    Działanie przywracania systemu z poziomu windy - ja wolę to robić ( jesli oczywiście jestem zmuszony ) z poziomu systemu awaryjnego.
  • Poziom 19  
    JACHO - faktycznie zmienia sie ustawienie zabezpieczen polaczenia :)
    wlasnie zdarzylo sie to samo.
    Powiedz prosze gdzie dokladnie wylacza sie ta automatyczna aktualizacje lub gdzie wogole sie to konfiguruje.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Mój komputer -właściwości - aktualizacje automatyczne (to w XP)
    nie zaznaczać -"aktualizuj mój komputer na bieżąco"
  • Poziom 19  
    Ups - mialem aktualizacje wylaczona a jednak dzieje sie to dalej :(

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Ad Awarw 6.0 i skanowanie dopkładne pozostaje.
    U mnie też norton nic nie znalazł , mks jakieś mało znaczące pliki, a Ad aware od groma pełzających szpiegów.
  • Poziom 12  
    miałem podobne cuda i winny był firewall (jakoś sam blokował program svchost.exe), wystarczyło na chwile wyłączyć, pojawiało się połączenie, potem wywalić z blokowanych ten program i spokój...do następnego razu :D
  • Poziom 12  
    "skecz" ja kumpel i jego komp.
    akt 1
    świerzy komp win xp+ sp1+aktu wszystko na neostradzie
    akt 2
    nagle podczas pracy na IE "akcja anulowana"
    GG ani overnetu nie ruszyło.
    akt 3
    dwa dni szukania-skończyło się na powrocie -3 dni.
    i żadna z podpowiedzi nie działa.