Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica oprowa a stacja co wybrać ?

sztygar 22 Gru 2009 16:15 1194 3
  • #1 22 Gru 2009 16:15
    sztygar
    Poziom 14  

Witam mam mały problem bo lutuje transformatorówką ( wellera 120 W piękna rozgrzewa się dosłownie w sekundę ;) ) jest super ale... gdy dochodzi do różnych mniejszych rzeczy typu układy scalone gdzie nóżki są oddalone od siebie o 2 mm to zaczyna się problem żeby przypadkiem nie zlutować 2 nóżek na raz. i tu nasuwa się moje pytanie zastanawiałem się nad stacją lutownicza Xytronic 136esd jest ona stosunkowo tania , i nad lutownicą oprowa wellera 40 W cena około 90 zł. I co jest lepiej kupić stacje gorsza firma ale stacja czy porządną (tak myśle) lutownicę oporową ? ja zasadniczych różnic nie widzę miedzy stacjom a lutownicom oporową prócz płynnej regulacji temp. zresztą i tak większość osob które posiada stacje bardzo rzadko korzysta ze zmiany temperatury. Co polecacie ? Więc lepiej kupić dobrą lutownice oporową czy gorszą stacje lutowniczą ?

Proszę o korzystanie z przycisku Lutownica oprowa a stacja co wybrać ? przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
    "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić.
    [_P_]

0 3
  • #2 22 Gru 2009 17:27
    xanio
    Poziom 27  

Ja wiem, że to nie ta jakość ale może na przykład takie pozycje (na allegro są):
    - STACJA LUTOWNICZA IPMART S510 (tylko by trzeba zapytać o wymienne groty)
    - STACJA LUTOWNICZA 9830C (mam gdzieś na składzie podobną i daje radę. Wiem, że są do niej wymienne groty).

Wiem, że to są trochę karykatury stacji ale już masz gdzie stabilnie odstawić grzałkę, jakaś regulacja temperatury też jest.

0
  • #3 22 Gru 2009 19:33
    sztygar
    Poziom 14  

Prosiłbym kogoś jeszcze o wypowiedzenie się :)
    Te 2 stacje odpadają ... Troche cienkie jesli chodzi o stacje to myślałem nad Xytronicem 136ESD lub nad samą lutownicą oporową ? . Tu jest moje pytanie czy warto dla początkującego kupować stacje tylko dla regulacji temperatury z której i tak korzysta się bardzo rzadko ?

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

0
  • #4 25 Gru 2009 12:49
    sztygar
    Poziom 14  

W związku z tym ze nikt nie potrafi mi udzielić odpowiedzi temat zamykam

0