Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Akumulator samochodowy słabo trzyma i kiepsko sie ładuje.

22 Dec 2009 17:25 5138 8
  • Level 16  
    Witam
    Posiadam akumulator 4-letni pewnej firmy.Jeszcze jesienią dobrze trzymał a teraz coś się stało.Ostatnio muszę często ładować bo kiepsko trzyma.Stoi przy prostowniku z połowę dnia ale po około 4-ech dniach znów to samo samochód nie zapali i trzeba tak od nowa.Dzisiaj przypatrzyłem i przysłuchałem się i zauważyłem że w jednej z komór minusowych nie dochodzi do reakcji to znaczy podczas ładowania nie syczy a powinno.W reszcie komór taka reakcja istnieje.Co może być przyczyną?Czy akumulator nadaje się tylko do wyrzucenia?Proszę was o pomoc.Z góry dziękuję i pozdrawiam.:D
  • Helpful post
    Level 41  
    Kolego - należy zacząć od sprawdzenia ładowania w samochodzie:
    Napięcia w czasie ładowania w samochodzie ( przy pracującym silniku) - 13,5 do 14,5 V
    Pozdr.J.
  • Helpful post
    Level 34  
    Niestety akumulator do wymiany (na wszelki wypadek sprawdź napięcie ładowania) - parę dni temu był na DIY temat prostownika do ładowania akumulatorów (niestety został skasowany przez założyciela) było tam wiele cennych informacji na temat akumulatorów. Jak masz dostęp do aerometru (kosztuje parę paręnaście złotych) to sprawdź gęstość elektrolitu w poszczególnych celach.
  • Level 16  
    Więc tak myślałem.Akumulatory więcej niż 4 lata nie wytrzymują.Ileż to zainwestować parę złotych.A może macie jakieś pomysły jaki by tu akumulator zakupić.Potrzebuję silnego zaufanego i wytestowanego około 44 Ah akumulatora.Z góry dzięki za propozycje.Obiecuje że wynagrodzę.Pozdro:D
  • Helpful post
    Level 41  
    Jak chcesz to auto używać dłużej niż 2-3 lata to polecam Centra Futura - moim zdaniem najlepsze na rynku. Jak krócej to może wystarczy jakaś marketowa chińszczyzna.
    Pozdr.J.
    ps
    do mojego Espace 2,0 LPG kupiłem futurę 64 Ah.
  • Helpful post
    Level 32  
    adamjur1 wrote:
    Jak chcesz to auto używać dłużej niż 2-3 lata to polecam Centra Futura - moim zdaniem najlepsze na rynku.

Potwierdzam , jeżdżę na futurze już czwartą zimę i wszystko ok. Prostownika jeszcze nie widział i to ciągle zielone oczko . :D
    Żywotność akumulatora to średnio 3 - 5 lat . :?:
    Pozdrawiam .
  • Level 16  
    Wielkie dzięki panowie.Dzisiaj kupiłem future.Dopiero te akumulatory wchodzą na rynek bo było tylko 4 takie.Od razu czuć różnicę i do tego na future jest 3 lata gwarancji.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.Temat może zostać zamknięty.:D
  • Level 41  
    I jeszcze powinienieś dostać Centra Assistans gwarantujący pomoc w uruchomieniu pojazdu unieruchomionego z powodu niesprawności akumulatora ( niezależnie od tego jak go traktowałeś !!!).
    Piszą że wysyłają fachowca ze Startera.
    Pozdr.J.