Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konfiguracją INTEGRA 64 i moduł GSM LT-2S

22 Gru 2009 17:43 7192 10
  • Poziom 9  
    Witam,

Nie mogę poprawnie skonfigurować modułu GSM LT-2s i INTEGRY 64. Chodzi mi o to abym mógł dostawać sms'a gdy wystąpi alarm oraz abym mógł zazbrajać/ odzbrajać system alarmowy. Wg instrukcji obsługi raz piszą aby połączyć moduł do zacisków TIP i RING centrali, w innym miejscu, że trzeba połączyć moduł z centralą przez złączę RS-232 w centrali. Dodam, że sam moduł GSM, gdy naruszę jedno z jego wejść przysyła sms'a. Proszę o pomoc!!!
  • OptexOptex
  • Poziom 29  
    A kolega przeczytał dokładnie do czego są zaciski T1 i R1? DO tego się podłącza zwykły telefon lub Centralę w celu możliwości wdzwonienia się w nią.

Sterowanie jest za pomocą wejść IN1-4!

Moduł GPRS t-1 umożliwia podłączenie do centrali alarmu i wysyła komunikaty podane przez centralę poprzez złącze telefoniczne.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    A Kto tu pisał o zaciskach T1 i R1?? Ja pisałem o zaciskach TIP i RING centrali. A to dwie różne sprawy!
  • Poziom 29  
    Co chcesz uzyskać przez połączenie tego?

Ja wywnioskowałem z tego co napisałeś, że chcesz żeby za pomocą tego połączenia centrala przekazywała alarmy do modułu.

Moduł podłączasz do TIP i RING centrali a z centrali T1 i R1 można podłączyć do telefonu.
  • Poziom 9  
    Chcę aby w momencie wystąpienia alarmu centrala wysłała (za pomocą modułu GSM) sms'a na zaprogramowany nr telefonu. Chcę również mieć możliwość załączania/ wyłączania alarmu za pomoca sms'a. Do tej pory udało mi się zrobić, że gdy wystąpi alarm to mam telefon (dzwoni moduł GSM). A chciałbym dostawać sms'y (poprzez GPRS). W ksiązce "PROGRAMOWANIE" przeczytałem, że monitoring GPRS może być realizowany gdy moduł jest podłączony do centrali w gniazdo RS-232. GDy moduł jest połączony z zaciskami TIP i RING ustawienia monitoringu GPRS będą ignorowane - strona 82, trzecia kropka książki PROGRAMOWANIE.
  • Poziom 29  
    Cytat:
    11.2 MONITOROWANIE ZDARZEŃ CENTRALI ALARMOWEJ
    Moduł GSM LT-2S (od wersji programu 2.11) umożliwia pełny monitoring zdarzeń centrali
    alarmowej do stacji monitorującej. Może być on podłączony do centrali alarmowej przez
    wyjścia telefoniczne centrali (TIP, RING) lub przez port RS-232.
    11.2.1 Połączenie przez zaciski TIP, RING
    Moduł GSM LT-2S podłączony do wyjścia telefonicznego centrali alarmowej symuluje
    telefoniczną stację monitorującą: centrala wybiera zaprogramowany w swojej pamięci numer
    telefonu stacji monitorującej i jeśli zgadza się on z numerem stacji zaprogramowanym
    w module, to moduł przejmuje to połączenie i wysyła zdarzenia do stacji monitorującej
    poprzez GPRS (funkcja 110 włącza monitoring tylko przez SMS). Po przesłaniu zdarzenia do
    stacji moduł potwierdza sygnałem o zaprogramowanej długości (funkcja 100) doręczenie
    zdarzenia i oczekuje na kolejne.

Wyraźnie jest opisane. Dodatkowo musisz włączyć w centrali alarmowej monitorowanie w formacie CID.

Pamiętaj , żeby przestawić na sms. Z wejść In też możesz wysyłać sms, tylko zamiast clip dajesz sms.
  • Poziom 14  
    Witam,

Mam podobny problem.

Centrala CA-64 + GSM LT-2S.

W chwili obecnej do wejść modułu GSM podpięte są 3 wyjścia CA-64 i odpowiednio moduł wysyła komunikaty z tych wejść.

Pomimo prób, wcześniej nie udało się zrealizować powiadamiania SMS o zdarzeniach centrali, ustawiony nr stacji pager 2222 i odpowiednio wpisane numery telefonów w centrali w formacie 2222609123321, ustawione zgodnie z instrukcją parametry zgłoszenia stacji pager,. W instrukcji wszystko jest ładnie opisane ale nie działa.

Klient zwrócił się o uruchomienie monitoringu, więc:
    W module GSM LT-2S:
    - połączyłem TIP i RING centrali z T1 i R1
    - wpisałem numer stacji 1 12121212 (ten sam numer wpisałem w centrali dla stacji 1)
    - zaznaczyłem "Monitorowanie zdarzeń z linii tel. tylko jako SMS"
    - wpisałem nr stacji w "Monitorowanie SMS" w formacie +48697123321
    - ustawiłem format SMS tak aby wysyłał kod zdarzenia.

W centrali CA-64:
    - uaktywniłem monitorowanie
    - wpisałem numer stacji 1 12121212
    - ustawiłem format CID (wybrane kody)
    - ustawiłem identyfikatory: 1 i systemowy
    - określiłem dla stref i wejść identyfikator 1
    - jako że CID wysyła swoje kody określiłem tylko te zdarzenia, które mają "wychodzić" poprzez przypisanie tym zdarzeniom 11 (alarmy z wejść, sabotaże wejść, start trybu serwisowego, koniec trybu serwisowego, awaria 230V, itp.)

Centrala miała już ustawione:
    - bez testu sygnału tel.
    - bez testu odebrania tel.

Centralę programuję z LCD.
    Po wychodzeniu z TS i zapisaniu informacji do FLASH następuje wysłanie wiadomości SMS o treści (628 - co odpowiada wyjściu z TS - niby OK) ale centrala na klawiaturach strefowych zaczyna sygnalizować awarię (na LCD nie).
    Awaria to "Problem ze stacją monitorowania"

I teraz cokolwiek nie zrobię, np.: załączanie czuwania przychodzi cały czas ten sam SMS.
    Tak jakby gdzieś "wisiało" coś.

Moduł GSM LT-2S symuluje stację monitorowania więc na tym połączeniu jest coś nie tak.
    Centrala przekazuje informacje w odpowiedni sposób, moduł wysyła ale jakby nie potrafił odpowiedzieć centrali i ta pokazuje problem ze stacją monitorowania.

O co może tutaj chodzić?

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam.
    Wrzuć pliki centrali i modułu
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

nie chcę otwierać nowego tematu, a mam nieco podobny problem.
    Mam integre64 i moduł GSM LT-2,

w module gsm poprzez dload10
    w zakładce GSM-LT2 wpisałem nr stacji pager 8888, nr stacji ca 8888 (chyba niepotrzebnie?),
    na zakładce gprs/monitorowanie zaznaczyłem monitorowanie zdarzeń z linii tel. tylko jako SMS, wpisałem nr do stacji monitorującej 8888, dodatkowo wprowadziłem nr tel. w monitorowanie sms i zdefiniowałem format sms.

Po stronie centrali
    włączyłem monitorowanie - format contact id (wszystkie kody), nr telefonu 8888, identyfikatory=1, kody zdarzeń=11
    włączyłem powiadamianie telefoniczne, wpisałem nr tel w postaci 888848xxxxxx, typ pager 1
    przydzieliłem sobie własne komunikaty sms do zdarzeń

Efekt jest taki, że dostaje sms, ale z treścią monitoringu (tj. taki jak zdefiniowany w formacie sms na zakładce monitorowanie w module LT-2)

Proszę o pomoc-jakich zmian dokonać by otrzymywać tylko smsy z modułu powiadamiania (o treści jaką tam wpisałem).
  • Poziom 26  
    kylo napisał:

Proszę o pomoc-jakich zmian dokonać by otrzymywać tylko smsy z modułu powiadamiania (o treści jaką tam wpisałem).

Witam.
    To po co ustawiasz monitoring jak chcesz mieć tylko powiadomienie ??
  • Poziom 10  
    Tylko dla celów testowych.
    Diagnoza z Satela wykazała uszkodzenie modułu GSM.