Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mostkowanie lamp

HOXY 09 Jul 2004 21:47 2090 8
    HOXY
    Level 10  
    Mam pytanie odnosnie mostkowania lam. Chce sobie zmostkowac stop z przeciwmgielnym w tylnych lampach. Jak to zrobic by wszystko poprawnie dzialalo? Zeby nie bylo tak ze po wlaczeniu przeciwmgielnego swieci stop. Co trzeba zamontowac jak to zainstalowac?
    WiesiekU
    Level 21  
    Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ale chyba chodzi o to aby stop był wspomagany przeciwmgielnymi. Jeżeli tak to Ci serdecznie odradzam (możesz zostać zabity albo pobity przez jadącego za tobą wieczorem). To po prostu będzie oślepiać tych z tyłu. W dzień nie ma problemu ale po ciemku to już co innego. Raz jechałem za geniuszem, który założył sobie w poldku w światłach pozycyjnych żarówki jak w stopach. Makabra. Jeżeli nie zakumałem Twoich intencji to sorry.
    kopernik8
    Level 21  
    Yo!!

Daj poprostu diode na połączeniu stopa z przeciw mgielnym tak :

stop -->|-- pmglne

ze stopu prąd pujdzie na pmglne ale z powrotem nie...
    tylko taką diode co wytrzyma prąd zasialnia żarówy...ja niestety nie wiem jaką...
    elmer2
    Level 28  
    Witam:>

Mój Boże co Ty chcesz zrobić:
    po pierwsze ludzie się będa złościć jak to zobacza za tobą ( WiesiekU - ma racje)
    po drugie jak policja to zobaczy przy jakiejs glupiej rutynowej kontroli, i jak trafisz na jakiegos sluzbiste a takich nie brakuje, to Ci mogą dowodzik zabrac... albo co innego np mandacik
    daj soie z takimi pierd.... spokuj i lepij sie zajmij czyms porzytecznym i nie drazniacym innych uzytkownikow drog. a jesli uwazasz ze twoj stop jest slabo widoczny (nawet w nocy) to lepiej przeczyśc klosze,a odblysniki tez, no chyba ze wymagaja regenercji to wtedy kupujesz dwie puszki lapieru w spreju po 8 - 9 zeta w np. NOMI: jedna to cgrom z polyskiem a druga to bezbarwny do pokrycia i po zabawie...

ps. nie traktuj mojej uwagi za zlosliwosc, ja juz po psotu sie z czyms takim spotkalem co piszerz i nie jestem z tego zadowolony. no ale to tylko moja drobna sugestia
    P.Artek
    Level 21  
    Racja panowie!ile razy zdarzyło mi się jechać w rządku samochodów albo podczas maleńkiego zamglenia za idiotą z załączonymi przeciwmgielnymi to juz sam nie wiem.
    Kup lepiej dodatkową lampke stopu np. na diodach led.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W takich przeróbkach przodują właściciele polonezów. W takich sytuacjach ja tez okazuje sie wredny. Siadam sobie za takim delikwentem i włączam długie. Jak Kuba Bogu...
    kopernik8
    Level 21  
    Dziwi mnie wasze podejscie do tego typu sprawy...mi osobiście coś takiego nie przeszkadza gdy ktoś tak ma w samochodzie...
    Przeciwnie wk***** mnie to że niektóre głąby mają ledwo widoczne STOP'y alnbo w ogóle nie mają a nie mało takich. :wink:
    WiesiekU
    Level 21  
    Nie dziw się bo są pewne zasady (w tym temacie obwarowane nawet stosownymi przepisami). Brak, czy zbyt słabe "stopy" są tak samo niezdrowe jak te, które oślepiają. Po co chłopisko ma narobić sobie kłopotów?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Polecam ci drogi kopernik8u jazde za pacane który ma spięte stop z przeciwmgielnymi albo lepiej pozycyjne z przeciwmgielnymi nocą po deszczu, gdy droga jest mokra i wspaniale odbija światło. Ciekawe jak szybko zmienisz zdanie?