Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powrót do korzeni, czyli PACE MMS 200 Series

wujek_dobra_rada 22 Gru 2009 19:32 1092 2
  • #1 22 Gru 2009 19:32
    wujek_dobra_rada
    Poziom 10  

Dostałem w spadku po Teściowej tuner satelitarny Pace MMS 200 Series (świeć panie nad jej rogatą duszą, niech jej ziemia lekką będzie, bo wszak to jemu całe szczęście jakiego doświadczyłem zawdzięczam, AMEN!).

Postanowiłem ów rekwizyt wykorzystać i w miejsce spalonej Cyfry+ wstawić sobie tymczasowo satelitę. Mam jednak pewne problemy z konfiguracją.

Przed awarią instalacji osiedlowej (uderzenie pioruna) Cyfra+ była podpięta na antenie zbiorczej, skierowanej na Hot Birda. Po naprawie przez administrację budynku antena zbiorcza działa. Czy działa satelita tego nie wiem (zwłaszcza, że teściowa ostatnim tchnieniem poucinała z kabla od satelity końcówki, nie wiem niestety po co).

Jak już wcześniej wspomniałem zestaw wcześniej chodził na HotBirdzie (cyfra+). Potem była dość poważna awaria. Teraz po podpięciu całości do anteny łapie niestety tylko jeden kanał TVMonde Europe (11,318 Low Band, więc prawdopodobnie z Hot Birda). Mam jednak pytanie dlaczego jest to jedyny kanał, który udało mi się złapać. Czy wynika to z ustawień tunera (nie mam instrukcji):

Ustawienia tunera (tzw. Installation Set-Up):
    1. Offset 0
    2. LNB Power On
    3. Positioner Polarisation Off
    4. Dual Band LNB Tone
    5. LNB Low 9.750 FSS A
    6. LNB High 10.750 BDS

Czy też jest to wina krzywo skierowanej na przekaźnik lub uszkodzonej satelity (talerza satelitarnego).

Zdrowych, wesołych Świąt!

0 2
  • #3 23 Gru 2009 14:54
    wujek_dobra_rada
    Poziom 10  

No to przynajmniej mam jasność w temacie! Powiadasz w tej sytuacji tylko Astra (19,2 E)?

0