Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo v70 MR`01 balet lusterek

Sarenka 22 Dec 2009 20:39 3714 2
    Sarenka

Level 11  
    Witam,

Mam taki trochę dziwny problem. Od niedawna mam Volvo V70 z 2001 roku z elektrycznie składanymi lusterkami. Wszystko chodziło OK do wczoraj.
    Rano w czasie mrozu po odpaleniu auta rozłożyło się tylko jedno lusterko (pasażera). Po ponownym naciśnięciu guzika składania lusterek Otworzyło się lusterko kierowcy, a lusterko pasażera się złożyło. I tak w kółko. Co może być przyczyną takiego zachowania? Na jakimś forum wyczytałem, że można to zresetować (niestety forum było w jakimś niechrześcijańskim języku a google tranlator nie dał rady) ustawiając ręcznie lusterka i odpowiednio kluczykiem kręcąc czy jakoś tak.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
    K.P.G.
    Level 1  
    Witam,
    Mialem dzis podobny problem w moim s80 i szukałem rozwiązania na tym forum. Nie wiem czy to jeszcz dla ciebie jeszcz aktualne ale może pomóc innym użytkownikom. Nie znalazłem wprawdzie odpowiedzi ale domysły innych mnie zasugerowały, zacząłem kombinować i trafiłem.
    Do rzeczy : balet lusterek, znajdz bezpieczniki odpowiedzialne za moduły sterowania w drzwiach przednich ( u mnie kierownica po przwej wiec bezpieczniki również z prawej strony-po otwarciu drzwi widać taką plasikową nakładkę z boku całej konsoli deski rozdzielczj, pośrodku tej osłony jest miejsce na twoje paluchy, wkładasz paluchy, drugą ręką przytrzymujesz brzegi żeby nie połamać, zdejmujesz osłonę i widzisz 4-y rzędy bezpieczników) u mnie są to B35 B36- jeden odpowiada za lewą drugi za prawą stronę. wyciągasz jeden z nich (chyba obojętne - ja wyciągnąłem B36).
    Kluczyk w poz.1, przycisk zamykania lusterka (nastąpi zamknięci lub otwarcie lusterka w zależności w jakiej pozycji było-ważne żeby uzyskać taką samą pozycję jak przy 2-ch drzwiach), odczekać 1-2 min, wyjąć kluczyk, włożyć bezpiecznik i wykonać normalną sekwencję zamykania i otwierania. U mnie jak na razie ok. Powodzenia.

Dodano po 5 [minuty]:

Mała poprawka. Za bardzo sie rozpędziłem.
    Oczywiście najpierw wyjąć kluczyk i odczekać 1-2 min. sorki, pozdro
    marilla
    Level 1  
    u mnie w Volvo V 70 2003 r. 2,4 benzyna 170 km patent zadziałał:)