Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Odea Go - robi słab± kawę

waldo13 22 Dec 2009 21:16 24919 12
 • #1
  waldo13
  Level 11  
  Problem jak w temacie, niby wszystko działa ale produkt tego działania jest kiepski. Będę wdzięczny za sugestie.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  TigerTTKB
  Level 12  
  Kolego pozostaje ci przeprogramowanie ekspresu ale zanim to zrobisz wsyp kawę Saeco Miscella Bar lub Lavazza Crema e Aroma s± one przystosowane do ekspresów Seaco.
  Pozdrawiam
 • #3
  waldo13
  Level 11  
  OK!, ale co rozumiesz przez "przeprogramowanie ekspresu" i jak tego dokonać? Przyznam, że nie do końca kumam technologię parzenia zastosowan± w tych urz±dzeniach. Widzę, młynek mieli porcję kawy do "modułu zaparzaj±cego", potem ten prasuje zmielon± kawę w "pastylkę" i teraz mam "pomroczno¶ć ciemn±" co do następnych procesów, na koniec po każdym parzeniu wywala fusy. Czekam na o¶wiecenie! Pzdr.
 • #4
  TigerTTKB
  Level 12  
  Witam

  Woda o temperaturze około 95 stopni C i pod ci¶nieniem około 15 barów jest przepompowywana przez pojemnik z kaw±. Dzięki wysokiemu ci¶nieniu, otrzymujemy kawę o pełnym smaku i aromacie.

  Nie pamiętam czy Twój ekspres posiada regulację wody użytej do parzenia kawy ale na pewno posiada regulację stopnia zmielenia kawy, czym drobniej zmielona kawa tym mocniejsza.

  Do przeprogramowania potrzebny jest specjalny programator ale podejrzewam że jest to nowy ekspres więc odpada, ewentualnie serwis.

  Tak jak Ci napisałem zacznij od kawy jest to naprawdę ważne, stopień zmielenia i powinno być OK.
 • #5
  XAX
  Level 21  
  Jeżeli wytłoczek z kawy jest powyżej 1 cm to dozowanie jest dobre.
  Problem może leżeć w uszkodzonym zaworze ci¶nieniowym zaparzaczka ale przeważnie jest to kawa do niczego (zwietrzała lub Ľle palona).
  Wymień kawę i zrób 2 kawy a potem sprawdĽ efekt parzenia.
 • #6
  waldo13
  Level 11  
  ekspres nie jest nowy, 9 mie¶. było OK, potem 2 razy serwis, który stwierdzał, że wszystko jest w normie, potem koniec gwarancji a kłopot został. Wczoraj kupiłem now± kawę (jaka¶ włoska do espresso, ale żadna z wymienionych przez kolegę wcze¶niej) nie ma poprawy, przy nastawie na duż± kawę przez dysze do połowy filiżanki wylatuje kawa a potem praktycznie woda. Temp. gotowego produktu OK, ilo¶ć też OK, "wypraska" z fusów grubsza od 1cm (zreszt± ma jaki¶ czujnik ilo¶ci zmielonej kawy, bo jak mu zabraknie w zasobniku to nie zrobi kawy tylko wywali niepełn± porcję do "kosza"), stopień mielenia zmieniałem, ....... ciekawe, gdzie tkwi ZONK?
  Dzięki za zainteresowanie. Pzdr
 • #7
  TigerTTKB
  Level 12  
  waldo13 wrote:
  przy nastawie na duż± kawę przez dysze do połowy filiżanki wylatuje kawa a potem praktycznie woda.

  Kolego w tym nie ma nic niepokoj±cego, ale jeżeli twierdzisz że jak ekspres był nowy to było inaczej to OK. Jeżeli nic z powyższego nie przyniosło rezultatu to sprawdĽ zawór ci¶nieniowy zaparzacza tak jak kolega wcze¶niej napisał.
  Pozdrawiam
 • #8
  Jaanusz
  Level 11  
  Witam.
  Nie zaczynam nowego w±tku, bo temat ten sam. Taki sam ekspres zacz±ł robić bardzo słab± kawę. Wytłoczka z kawy, zamiast suchego kr±żka jak dawniej do pojemniczka wypada rzadka kupka fusów. Może jaka¶ dobra dusza poradzi, co z tym zrobić.
  Pozdrawiam Janusz
 • #9
  stoen
  Level 11  
  Proponuje odkamienić ekspres, dobrze umyć i wyczy¶cić blok zaparzaj±cy :) po wyjęciu bloku, patrz±c od góry jest takie kółeczko z 3 "płaskimi ramionami" przekręcamy w lewo i podnosimy do góry. pokazuje nam się sprężynka i taki gumowy tłoczek trzeba to wycignać. pod tłoczkiem jest mała uszczelka, to co jest pod tym gumowym "tłoczkiem" je¶li jest brudne od kawy, przecieramy papierem ¶ciernym np. 1200, albo ręcznikiem papierowym. skaładamy i sprawdzamy jaka jest kawusia ;p Można tez przykręcić młynek żeby drobniej mielił kawę, Bedzie wtedy mocniejsza. :)
 • #10
  Jaanusz
  Level 11  
  Wszystko to było zrobione, pod tym gumowym "tłoczkiem" też jest czysto. Do zbiorniczka na fusy nie spadaj± "cisteczka", tylko mała ilo¶ć mokrych fusów.
 • #11
  Andrzej G
  Home appliances specialist
  Może młynek podawać ci za mało kawy. Nie dostała się tam wilgoć? A może kawa jest zawilgocona? Sprawdzałe¶ w jakim tempie ubywaj± ziarka kawy przy mieleniu? Mog± być też tępe żarna do mielenia.
 • #12
  lgr1975
  Level 2  
  Witam.

  czy napotkali¶cie na taki jak ja problem, że w autoryzowanych punktach serwisowych Saeco nie sprzedaj± czę¶ci zamiennyc, ba nawet uszczelek???

  Czy podpowiecie gdzie w takim razie kupić uszczelki do Odeo Giro - do bloku zaparzaj±cego (ta największa uszczelka - "o - ring")

  Z góry dzięki
  (Bydgoszcz)
 • #13
  Markopolo79
  Level 11  
  Witam. Mi po jakim¶ czasie zacz±ł przeciekać. Po odkręceniu okazało się ze woda wycieka w okolicy zaworka którym ustawia się parzenie albo zwykły przebieg wody.
  Ciekawe czy w serwisie sprzedaj± sam± t± wadliw± czę¶ć.