Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis - nie odpala

kamil-bucko 22 Dec 2009 21:57 8764 6
Relpol
    kamil-bucko
    Level 16  
    Toyota Avensis 2.0 d4-d 2004 r.
    Wyczytane kody usterek to:
    P0102 - masowy przeplywomierz powietrza - sygnal za niski
    P0113 - czujnik temperatury zasysanego powietrza - sygnal za wysoki
    B2799 - Immobilzer - nieprawidlowe dzialanie.

samochod nie odpala. Usterka pojawila sie w czasie normalnej eksploatacji, samochod pracowal na biegu jalowym i sam zgasl. potem raz udalo sie odpalic i od tamtej pory cisza...

P.S. czy na comon rail nawet w czasie nie uruchomionego silnika po postoju kulku dni, powinno być jakies cisnienie w listwie? czy poprostu spada do 0 a potem przy uruchamianiu cisnienie wzrasta do zamierzonego?
  • Relpol
    kamil-bucko
    Level 16  
    wlasnie wogole nie wydaje cisnienia, nic nie pompuje (teraz sie dowiedzialem)
    szymek21
    Level 2  
    witam a pompa podaje paliwo ze zbiornika

Dodano po 2 [minuty]:

ciekawe czy ci imobilajzer nie zblokował . a po wykasowaniu błędów i próbie uruchomienia powracają jakieś błędy
    ptaszek1975
    Level 30  
    Spraw2dź przekaźnik od pompy i posprawdzaj masy,a tak po za tym w jakich okolicznościach się to zrobiło?
    kamil-bucko
    Level 16  
    szymek21 wrote:
    witam a pompa podaje paliwo ze zbiornika

Dodano po 2 [minuty]:

ciekawe czy ci imobilajzer nie zblokował . a po wykasowaniu błędów i próbie uruchomienia powracają jakieś błędy

nie podaje..
    dobrze myslisz.. wydaje mi sie ze immobilaizer zablokowal. tylko ze prady byly sprawdzane czy dochodza do pompy i okazalo sie ze tak... niestety nie prze ze mnie osobiscie(ja zajme sie tym jutro) ale podobno przez jakiegos elektryka.

gdy sprawdzam testerem dokladnie w immo wszystko dziala, czyta transpander, kluczyk ok, wszystko ok ale jedna pozycja mnie zastanawia..
    -Upowaznienie rozruchu:
    nie udzielono... (czy mozliwe ze immo mi cos blokuje? moze cos pomijam)

ptaszek1975 wrote:
    Spraw2dź przekaźnik od pompy i posprawdzaj masy,a tak po za tym w jakich okolicznościach się to zrobiło?

wlasciciel mowil ze tak:
    wyjechal z podworka, poszedl zamknac brame, i gdzy to robil zgasl mu silnik, mowil sie zdziwil... poszedl odpalic i przejechal kilka metrow i nagle zgasl i juz nie mozna go opdpalic

nie udzielono.... (mozliwe ze blokuje mi cos immo)?
    marcin94a
    Level 9  
    Witam, wiem że temat już dawno po czasie ale mam ten sam przypadek, czy mógłbyś mi powiedzieć jak sobie poradziłeś z toyotką?