Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W124 3.0 swieci sie ciagle zółta kontrolka ABSu

22 Gru 2009 23:26 9183 8
  • Poziom 10  
    witam :) mam problem, mógłby mi ktoś doradzić jaka moze byc przyczyna tego iz po zapaleniu silnika swieci sie ciagle zółta kontrolka ABSu która powinna zgasnac... sprawdzałem przewody elektryczne ktore prowadza do klockow hamulcowych i sa nie uszkodzone, klocki tez nie sa zuzyte... z gory dziekuje ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 33  
    a może zamiast sprawdzania czujników klocków sprawdzisz przynajmiej czujniki abs nie mówiąc o tym że jakakolwiek diagnoza skanerem szybciej naprowadzi cie na trop
  • Spec od Mercedesów
    W tym aucie żaden skaner nie pomoże - tylko na piechote. Jeżeli jest prawda, ze świeci CALY czas po włączeniu zaplonu i odpaleniu silnika - to należy zacząć od srebrnego przekaznika przepieciowego za akumulatorem. Było - poszukaj.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 37  
    Witam
    Bez jazdy na skaner?/ jaki/ można na „piechotę” sprawdzić czujniki ABS miernikiem / chyba raptem trzy/ , dość łatwe dojście i jeśli są OK. to niestety dokładniejsza diagnoza w specjalistycznym zakładzie .
  • Poziom 33  
    Oczywiscie że były testery do diagnozy abs w 124 w ostatnich modelach, jeden był boscha a drugi Sun. Był to adapter wpinany w złącze sterownika, sprawdzało się nim podstawowe sygnały i zasilania, sam na takim kiedyś pracowałem i myślę że jeszcze ktoś zajmujący się merolami je ma.
  • Spec od Mercedesów
    Tester raczej trudno porównywać z urządzeniem odczytującym błędy - po prostu ten sterownik nie ma pamięci błędów.
    Korzystałem kiedyś z takiego testera, ale okazało się że najczęściej występujące uszkodzenia dużo prościej sprawdza się przy pomocy zwykłego multimetru :)
    pioart napisał:
    można na „piechotę” sprawdzić czujniki ABS miernikiem / chyba raptem trzy/ , dość łatwe dojście i jeśli są OK. to niestety dokładniejsza diagnoza w specjalistycznym zakładzie .

Akurat w tym modelu czujniki są sprawdzane dopiero po ruszeniu autem. Tak więc możesz odpiąć czujnik - a kontrolka po odpaleniu silnika zgaśnie. Czyli nie ten trop.
  • Poziom 10  
    ok dzieki wszystkim pojade na tester diagnostyczny...
  • Poziom 37  
    Witam
    „Gerri” to dziwne może ale ja w swojej Mercedes 124 miałem przypadek świecącej kontrolki / nie gasła / i najzwyklejszym Metex-em znalazłem uszkodzony czujnik / sprawność nie działanie / , który był przyczyną usterki
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ostatnio w takim Mercedesie tylko 2.5D takie coś naprawiłem. Nie działał ABS i obrotomierz a przyczyną był spalony bezpiecznik w przekaźniku przepięciowym. Nie znam budowy trzylitrówki ale sprawdzenie tego zajmuje ok minuty, więc może warto..
    Przekaźnik znajduje się za akumulatorem, trza zdjąć taki plastik i już go widać.