Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa samolotu zdalnie sterownego - potrzebuję instrukcji

22 Gru 2009 23:33 10200 5
  • Poziom 9  
    Witam.Jestem jak narazie w tym "zielony".Chciałbym zbudować samolot zdalnie sterowany aby mieć dość fajna zabawę i nie zła frajdę.Ale nie wiem od czego się zabrać?? co później kupić i zamontować?po prostu potrzebuje instrukcji od samego początku jak zbudować.
  • Poziom 25  
    Polecam zagłębienie się w lekturę forum www.epheli.pl. Samolot RC to nie jest taka prosta sprawa, szczególnie od strony mechanicznej.
  • Poziom 35  
    kamilek161290 napisał:
    ...Jestem jak narazie w tym "zielony"...
    No cóż, kiedyś trzeba zacząć.
    kamilek161290 napisał:
    ...Chciałbym zbudować samolot zdalnie sterowany aby mieć dość fajna zabawę i nie zła frajdę.Ale nie wiem od czego się zabrać??...
    Zacznij od znalezienia w sieci projektu modelu RWD-5. Autorem tegoż jest Kolega SkaaZoo. Opis jest łopatologiczny, dokładnie dla kogoś kto dopiero wchodzi w temat modelarstwa lotniczego.
    kamilek161290 napisał:
    ...co później kupić i zamontować?...
    Co zrobisz później to już całkiem inna bajka.
    mklos1 napisał:
    ....Samolot RC to nie jest taka prosta sprawa, szczególnie od strony mechanicznej.
    Nie przesadzaj, gdyby wszyscy mówili "to za trudne, tego się nie da" to do tej pory skakali byśmy po drzewach obżerając się bananami.
  • Poziom 25  
    Tomasz.W napisał:
    Nie przesadzaj, gdyby wszyscy mówili "to za trudne, tego się nie da" to do tej pory skakali byśmy po drzewach obżerając się bananami.

Ale nie jest to też rzecz trywialna. Początkujący popełniają bardzo dużo błędów, przede wszystkim z braku dostatecznej wiedzy. Co innego jest kupić model ready to fly (czy ride) a co innego budować model od zera. Ot taki model. Lama v4. Niby dla "lamerów" jak sama nazwa wskazuje, ale wystarczy wykrzywić delikatnie flybar lub źle go zapiąć żeby model nie bardzo chciał latać.
  • Poziom 35  
    Witam.
    A powiedz mi jaki jest sposób na to żeby się czegokolwiek nauczyć :?: Według mnie trzeba zrobić samemu. I dlatego właśnie wszystkim początkującym adeptom modelarstwa lotniczego polecam właśnie tego RWD-5. Materiał jest bezproblemowo dostępny. Prostszego opisu to już raczej nie da się zrobić. Autor projektu prowadzi niemalże za rękę, krok po kroku. Montaż, no cóż, jeżeli ktoś sobie nie poradzi z tym RWD-5 to nawet jak dostanie gotowego "kita" to też nim nie poleci. Jednak pierwsze loty i tak należało by "zaliczyć" pod okiem doświadczonego modelarza RC. Złożyć to jedno, natomiast latanie to już całkiem inna bajka.