Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq V700

Uki 09 Lip 2004 23:22 840 4
 • #1 09 Lip 2004 23:22
  Uki
  Poziom 11  

  Witam, mam problem z monitorem jak w temacie, a mianowicie: Po włączeniu widać linie powrotu na tle, które jest rozjaśnioną czernią, po chwili pojawia się na moment obraz (również rozjaśniony) po czym wszystko gaśnie - wyłącza się na chwilę odchylanie H i V (w tym momencie luminofor molestuje wiązka, która spowodowała wypalenie na środku dziurki zanim monitor trafił do mnie). Monitor nie reaguje wogóle na guzik od OSD.
  Wszystkie pomiary i obserwacje wskazują, że elektronika działa poprawnie, ale coś jest nie tak. Wyglądało na to, że procesor "głupieje".
  Posiadam na składzie drugiego identycznego V700 - kompletnie zimny, ktoś go ogołocił z kilku podzespołów zanim trafił do mnie. "Pożyczyłem" z niego więc procesor (ta sama wersja softu) i pamięć, ale efekt jest dokładnie taki sam. Być może jest to jakaś "standardowa" usterka tych monitorów, a ja coś przeoczyłem.
  Jeśli ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem, proszę o pomoc.

  Pozdrawiam - Łukasz.

  0 4
 • #2 09 Lip 2004 23:37
  Connor MacLeod
  Spec od monitorów

  Pomierz napięcia na PK. Posprawdzaj elki - prawdopodobnie elka przy G1 do wymiany. Reszta wyjdzie w praniu.

  0
 • #3 10 Lip 2004 00:10
  Uki
  Poziom 11  

  Hmmm... zapomniałem dodać, że PK przełożyłem również od tego drugiego monitora (bo była kompletna) i efekt nie ustapił. Napięcia pomierzone w miejscach, gdzie były na druku podane wartości zgadzały się... Pogrzebię jeszcze przy tej PK, ale wątpię, żeby to była jej wina. Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie :)

  Pozdrawiam - Łukasz.

  0
 • #4 10 Lip 2004 09:15
  Connor MacLeod
  Spec od monitorów

  Elkę od G1 będzie na płycie głównej obok FBT - trafisz po ścieżkach. Na czym masz OSD? Poszukaj sygnału Hblank lub jakoś tak - nie mam schematu :). Możesz mieć zwarcie na tym sygnale - usterka będzie pewnie na głównej.

  0
 • #5 10 Lip 2004 23:43
  Uki
  Poziom 11  

  Dzięki za podpowiedź Connor MacLeod !!
  Zupełnie zapomniałem o G1 !! Okazało się, że zwarł kondensatorek 15nF/250V - wymiana zaowocowała normalną pracą monitora, wszystko wóciło do normy, włącznie z OSD :D Taka pierdółka, no, no, no... Swoją drogą, ktoś przede mną w nim grzebał i tego nie znalazł.
  Szkoda tylko, że zanim do mnie trafił pozwolono, by wypaliła się dziura w luminoforze :evil: . No cóż, czeka mnie przekładka bańki z tego drugiego mońka. Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedź !!
  Muszę jeszcze tylko zgrać zawartości kostek z obu egzemplarzy (mają kineskopy różnych producentów i lekko się różnią ustawieniami) jak wróci do mnie mój programatorek i umieszczę w bazie wsadów, bo nie widziałem tam nic do V700 :D .

  Pozdrawiam - Łukasz.

  0