Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zamontować alarm w Toyocie Yaris.

piogun 09 Lip 2004 23:57 15312 26
  • #1 09 Lip 2004 23:57
    piogun
    Poziom 10  

Witam
    Bardzo proszę o pomoc kogoś , kto montował alarm w yarisie z elektrycznymi szybami i centralnym zamkiem . Chcę to zrobić sam , a nie mam doświadczenia w montowaniu alarmów i nie chcę czegoś zepsuć .

Pozdrawiam :)

0 26
  • #2 10 Lip 2004 00:31
    slowmot
    Poziom 18  

A jaki alarm chcesz do tego autka zaaplikować?-klasyczny,czy z szyną transmisyjną?

0
  • #3 11 Lip 2004 12:29
    piogun
    Poziom 10  

Klasyczny z modułem domykania szyb

0
  • #4 15 Lip 2004 15:34
    nissei
    Poziom 12  

montuje alarmy od jakiegos czasu i jak nie chcesz wylondować w serwisie to daj sobie spokój toyoty nie sa wdziencznnymi autami do eksperymentowania
    lepiej wyłozyci pare zlotych i niech to zrobi fachowiec bo kasowanie błędów w komputerze jest zdecydowanie droższe

0
  • #5 15 Lip 2004 16:08
    slowmot
    Poziom 18  

I tu kolega nissey ma racje....jeśli nie masz doświadczenia to lepiej daj to auto komuś kto robił te rzeczy,albowiem w tym autku łatwo o problemy-pozdrawiam

0
  • #6 15 Lip 2004 23:47
    piogun
    Poziom 10  

Dzięki za radę Panowie , w między czasie dowiedziałem się że przez samodzielne założenie alarmu straciłbym gwarancję na elektrykę . Pozostało mi więc odwiedzić salon toyoty i zapłacić za alarm jak za przysłowiowe zboże .

Pozdrawiam

0
  • #7 18 Lip 2004 10:50
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

a o którym yarisie mówicie? Pierwszym czy drugim (tym po liftingu). Bo właśnie niedługo zjeżdża mi taki pierwszy yaris na montaż i mnie trochę nastraszyliście. Tak więc na co mam zwrócić szczególną uwagę?

0
  • #8 19 Lip 2004 22:06
    piogun
    Poziom 10  

Błażej napisał:
    a o którym yarisie mówicie? Pierwszym czy drugim (tym po liftingu). Bo właśnie niedługo zjeżdża mi taki pierwszy yaris na montaż i mnie trochę nastraszyliście. Tak więc na co mam zwrócić szczególną uwagę?

chodzi o nowego Yarisa , ale poza zmianami kosmetycznymi to te same autka

Pozdrawiam

0
  • #9 24 Lip 2004 21:29
    wloc
    Spec od samochodów

Jezeli ktos ma troche doswiadczenia w montazu alarmow to niema problemow z montazem

0
  • #10 12 Mar 2006 13:30
    lysy.arm
    Poziom 2  

W toyocie bardzo pieknie montuje sie dodatkowe akcesoria. Jesli ktos ma problemy chetnie zaloze alarmik.

Dodano po 7 [minuty]:

W yarisie 10 minut zdejmujesz gorna czesc deski i masz idealny dostep do wszystkich sygnalow. Bardzo dobre miejsce do ukrycia alarmu i masa mozliwosci odcinek. Jak ktos ma troche wprawy max. 2 godz. roboty.

1
  • #11 12 Mar 2006 16:31
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Panowie Yaris to nie "helikopter", montaż alarmu to prosta sprawa. Instalacja jak w każdym japońcu, czyli normalne sygnały żadnej diagnostyki. A plastiki to klocki "lego", wszystko rozkręca się krzyżakiem. Załączam opis z cobra.it .

1
  • #12 12 Mar 2006 21:09
    lysy.arm
    Poziom 2  

Piec lat sie bawilem z kabelkami w toyocie nie ma prostszych samochodow do montazu. Robilem rozne marki aut ale toyota jest idealnie prosta do montazu wszystkich dodatkowych akcesorii.

0
  • #14 14 Mar 2006 10:40
    Pieronio
    Poziom 12  

Witam

W progu owszem jest prawie wszystko ale co to będzie za zabezpieczenie jeśli tam zrobimy blokadkę. Jest to prosty samochód jedyna rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to odnalezienie właściwych przewodów sterowania fabrycznym centralnym zamkiem.

Pozdrawiam Pieronio

0
  • #15 14 Mar 2006 10:55
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

to może zasugeruj gdzie szukać i jakie kolory,bo nie miałem okazji robić wersji z centralnym.

Dodano po 2 [minuty]:

a z tego co słyszałem to nie ma żadnej filozofii,sterowanie dwie masy przy wyjściu z drzwi czarno-czerwony i czarno-zielony-do złapania w białym 14 pinowym konektorze za pokrywą lewego boczku a dokładnie piny 13 i 12.

0
  • #16 30 Kwi 2006 20:21
    klopacinski1
    Poziom 14  

czesc
    gdzie mam podłaczyc sie pod wyłącznik drzwiowy w yarisie
    podłaczyłem sie do kabla który idzie do wyłacznika drzwi kierowcy
    ale przy otwieraniu dzrwi pasarzera alarm działa dopiero po zamknieciu
    dzrwi a nie juz przy otwieraniu a klapa bagaznika to alarm tylko pika
    yaris bez centralnego zamka

0
  • #17 30 Kwi 2006 22:28
    lysy.arm
    Poziom 2  

pod zegarami sa trzy kostki podlaczone do zegara dwie podlaczone z tylu i w tej wezszej jest czerwono czarny przewod na ktorym sa wszystkie drzwi. z boku licznika jest kostka z dwoma rzedami pinow i tam sa drzwi kierowcy na czerwonym przewodzie

0
  • #18 04 Maj 2006 16:05
    klopacinski1
    Poziom 14  

Wielkie dzieki
    było wszystko tak jak napisałes tylko kolor był u mnie czerwono-bialy
    ale juz wszystko działa

0
  • #19 05 Cze 2006 20:09
    endru_85
    Poziom 10  

witam ja mam pytanko co do alarmu
    mam do założena alarm do toyoty yaris ale z 2006r. centralny zamek jest sterowany z oryginalnego pilota w kluczyku jaki alarm mogę zastosować do tej toyotki jaki proponujecie ja sie zastanawiam nad takim po can-ie ale nie wiem doradzcie
    z góry dzięki

0
  • #20 05 Cze 2006 22:57
    xwit
    Poziom 33  

SEO Perfect.Obsługuje Yarisa.Na pewno tego starszego od 2000 roku.Ale myślę,że nic się nie zmieniło.Jakby coś to masz w nim program samouczący i po problemie.

1
  • #21 10 Paź 2009 10:11
    ali-g
    Poziom 15  

Wiem ze wykopuje trupa, ale nie chcialem zakladac nowego tematu, a mam problem wlasnie z yarisem. Jt 2002r 1.4 d4d i powiedzcie co tam mozna odciąć żeby auto nie odpalalo i nie pojawialy sie bledy w komputerze..?

2
  • #23 10 Paź 2009 23:00
    ali-g
    Poziom 15  

Moge prosic o troche dokladniejsze info? :D
    a moze zasilanie kompa po stacyjce, ma ktos schemat tego autka?

1
  • #24 13 Paź 2009 21:34
    ali-g
    Poziom 15  

Jeszcze jedno.. mianowicie mam problem ze sterowaniem fabrycznym centralnym z pilota. Zamek sie zamyka, a nie otwiera. Co ciekawe jak otworze drzwi i zamkne zamek srubokretem to normalnie sie zamyka i otwiera, a jak zamkne drzwi normalnie to sie nie otwiera. Miał ktoś może taki przypadek..?

1
  • #25 14 Paź 2009 13:17
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

w jakie przewody wpiales sie sterowaniem centrala???

0
  • #26 14 Paź 2009 16:31
    ali-g
    Poziom 15  

O ile dobrze pamietam to czarno-czerwony i czarno-zielony..

0
  • #27 18 Paź 2009 20:59
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

temat przerabiany ostatnio w Yaris-ce :) otworz masz na przewodzie niebieski/żółty w wiazce wychodzacej z drzwi kierowcy, sygnal na zamkniecie taki jak podales,napewno zadziala

pozdrawiam

0