Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak sobie radzić z pudłami i fakturami komputerowymi

23 Dec 2009 12:06 2110 2
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #2
  lekto
  Level 35  
  Pudła w większości przypadków można złożyć do małych rozmiarów lub dać jedno w drugie, a drugie w trzecie itd.
  Problem z ilością faktur nie da się chyba nic zrobić oprócz trzymania w jednym pudełku.
 • Helpful post
  #3
  mrsebolo
  Level 25  
  wyrobekj wrote:
  Nie wiedziałam na jakim forum zadać to pytanie a jest ono dla mnie istotne. Otóż obecnie na każdy podzespół komputerowy producent wymaga w ramach gwarancji posiadania oryginalnego opakowania. Jeżeli w domu ktoś ma 4 komputery, router, tuner telewizyjny i sprzęt AGD to w efekcie całą piwnicę ma się załadowaną pudłami.


  Każde pudełko da się rozłożyć i wtedy ma ono grubość kilku minimetrów i można je bezproblemowo przechowywać w piwnicy pod ścianą.

  wyrobekj wrote:

  Czy ktoś może wie czy producenci i sprzedawcy (sklepy) mają prawo wymagać ode mnie przetrzymywania w domu tych stert pudeł? Czy faktycznie jak oddam coś bez oryginalnego opakowania to stracę gwarancję?


  Mają prawo odmówić dostarczenia ów sprzętu do serwisu zewnętrznego jeśli brak tylko opakowania. Mają prawo wymagac od nas również podpisania dokumentu iż przejmujemy odpowiedzialność za zapakowanie sprzętu i ponosimy pełną odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia powstale w trakcie transportu. Niestety jest to zgodne z prawem. Gdy nie posiadasz kompletu (wszystkiego co było w ów pudełku) mają prawo odmówić naprawy gwarancyjnej.

  wyrobekj wrote:

  Drugie pytanie dotyczy faktur na programy. To są kolejne sterty papieru, które muszę przetrzymywać tak długo, jak długo posiadam program, czyli bardzo długo. Jeżeli mam w domu 4 komputery to tych faktur jest dużo a do tego dochodzą faktury z napraw gwarancyjnych i inne dodatkowe dokumenty.


  Po to ludzie wynajmują księgowe - one nie mają problemu z segregowaniem i magazynowaniem dokumentów. Nie wiem czego oczekujesz? Że sprzedawca będzie trzymał papiery za Ciebie?


  wyrobekj wrote:

  Zastanawiam się także nad hipotetyczną sytuacją w której dostaję program w prezencie albo wygrywam w konkursie. Czy w tym momencie mój program będzie nielegalny bo nie mam faktury?? Jak mam udowodnić że np. kupiłam program na WOSP Allegro albo dostałam w prezencie? Ma mi ktoś napisać oświadczenie??


  Na allegro również wystawia się faktury Vat i paragony, a aby dostać legalne oprogramowanie od znajomego można wypisać np. akt darowizny lub umowę kupna/sprzedaży. Pomijam już fakt że wiele programow posiada zastrzeżenie w licencji iż nie można ich odsprzedać/podarować innemu podmiotowi.