Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe-dekoder polsatu- telewizor

23 Gru 2009 12:28 5801 8
  • Poziom 9  
    Witam !! mam pewien problem, a mianowicie posiadam telewizor Panasonic Viera model TX-37LZ8P, posiadam również kino domowe firmy Samsung model HT-TZ315, również podłączony mam dekoder cyfrowego polsatu z wejściem HDMI.
    Proszę o pomoc. W jaki sposób ma podłączyć i co do czego żebym głoś słyszał z kina domowego. (z czym połączyć kabel HDMI?)
  • Poziom 11  
    Musisz mieć pas Polsatu oraz paszport Polsatu bez tego ani rusz.
    ....

TV - > DEKODER - > KINO.
  • Poziom 9  
    A Ty musisz pójść do lekarza....

Czekam na pomoc, ponieważ nie mogę dojść jak to podłączyć.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    najlepiej dźwięk do kina domowego przesłać przez kabel optyczny audio (jeżeli to dekoder polsatu Echostar HD to ma takie wyjście, twoje kino też takie ma) tutaj przykład takiego kabla (numer 857088926)
  • Poziom 9  
    adam_1991 napisał:
    najlepiej dźwięk do kina domowego przesłać przez kabel optyczny audio (jeżeli to dekoder polsatu Echostar HD to ma takie wyjście, twoje kino też takie ma) tutaj przykład takiego kabla (numer 857088926)

ale wystarczy tylko ten kabel, czy musze oddzielnie podłaczać kablami HDMI dekoder do telewizora oraz drugim kablem HDMI kino domowe do telewziora?
    Teraz mam podłączone kablem HDMI dekoder Polasatu do TV i nie wiem, czy musze kupować drugi kabel HDMI? żeby podłączyć kinno do TV, czy wystarczy tylko kino kablem optycznym do dekodera Polsatu????

Jeżeli ktoś zna odpowiedź na pytanie powyżej, to poproszę o odpowiedź, dzięki za pomoc. Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    przydało by się podłączyć telewizor z kinem domowym przez HDMI, żeby na TV mieć obraz z kina (np. film z DVD), czyli musisz dokupić jeszcze jeden kabel HDMI (nawet kabel euro może być). Ale jeżeli chodzi tylko o dźwięk to optyczny wystarczy
  • Poziom 9  
    adam_1991 napisał:
    przydało by się podłączyć telewizor z kinem domowym przez HDMI, żeby na TV mieć obraz z kina (np. film z DVD), czyli musisz dokupić jeszcze jeden kabel HDMI (nawet kabel euro może być). Ale jeżeli chodzi tylko o dźwięk to optyczny wystarczy

Kupiłem ten kabel optyczny. Połączyłem nim dekoder i kino...działa, ale jest podobnie jak łączyłem za pomocą czinczy. A mianowicie działa tylko po połowa głośników. Może to byc wina nadawania w telewizji??Być może na dają głos oni innym systemem?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    tak, obejrzyj jakiś program na TVN typu szymon majewski show, on jest nadawany w dolby digital, wtedy działają wszystkie głośniki (wieczorne filmy na tvn też są w dd (nie wszystkie, przeważnie te po 2005 roku produkcji) nie wiem, czy inne kanały nadają w tym systemie
  • Poziom 9  
    adam_1991 napisał:
    tak, obejrzyj jakiś program na TVN typu szymon majewski show, on jest nadawany w dolby digital, wtedy działają wszystkie głośniki (wieczorne filmy na tvn też są w dd (nie wszystkie, przeważnie te po 2005 roku produkcji) nie wiem, czy inne kanały nadają w tym systemie

Dzięki za wszystkie informacje. Mam nadzieję, że wszystko już będzie dobrze chodzić. Pozdrawiam