Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w identyfikacji alarmu samochodowego

23 Gru 2009 15:05 2514 3
  • Poziom 25  
    Witam,

Jak w temacie - potrzebuję zidentyfikować producenta i model alarmu w moim samochodzie...
    Nie ma żadnych oznaczeń ani na obudowie, ani na płytce centralki.

Postaram sie opisać to co wiem a na końcu mojego postu dołączam zdjęcia.

Uzbrojenie - jeden krotki sygnał "plum"
    Rozbrojenie - dwa krótkie szybkie sygnały "plum" plum"
    Rozbrojenie jeśli np włączył się wcześniej alarm 3 lub 4 sygnały (szybkie i krótkie "plum")

Pilot - zasilanie baterią 12V, podczas wciskania przycisku miga czerwona dioda.
    Oba kanały są wykorzystane - jeden przycisk służy do uzbrajania i rozbrajania alarmu, drugi tylko do cichego zamykania centralnego bez uzbrajania alarmu.
    Pilot oparty na układzie HCS200

Pomoc w identyfikacji alarmu samochodowego

Pomoc w identyfikacji alarmu samochodowego Pomoc w identyfikacji alarmu samochodowego

Centralka - zwykła prostokątna obudowa o wymiarach około 6x4x2 cm.
    Dwa płaskie jednorzędowe gniazda - jedno ma 5 pinów, drugie 8 pinów.
    Dodatkowo z boku wychodzą dwa grubsze kable - wlutowane bezpośrednio w płytkę obok przekaźnika - prawdopodobnie do odcięcia zapłonu i jeden podwójny przewód nigdzie nie podłączony (a na końcu chyba powinien być switch)- prawdopodobnie do programowania...
    Cetrala wykonana głownie w technologii SMD. Wyraźnie widać 2 przekaźniki, 2 tranzystory BD438, gniazdo goldpin i pionowo wlutowany odbiornik - chyba na 433MHz - reszta to już elementy smd.

Pomoc w identyfikacji alarmu samochodowego Pomoc w identyfikacji alarmu samochodowego

Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki - jeśli nikt nie będzie w stanie na 100% rozpoznać co to za centralka to może jakieś sugestie - może gdzieś to znajdę...

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Możliwe, że to będzie któryś z Tytanów - tak wywnioskowałem jeśli chodzi o obudowę pilota - bo to standard Tytan'ów...
  • Poziom 29  
    Takie piloty były też w AMT, zdjęcia robiłeś tak rewelacyjne, że nic na nich nie widać.
  • Poziom 25  
    No przykro mi, ale zdjęcie było robione telefonem komórkowym...przy oświetleniu tylko lampką wewnętrzną...

nikt nie kojarzy takiej płytki?

Dodano po 1 [minuty]:

AMT? a co to za alarm? na Elektrodzie w dziale schematy nie ma nic o tych alarmach...