Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon SIEMENS Gigaset A580 VoIP

wojtii77 23 Gru 2009 16:17 3287 7
  • #1 23 Gru 2009 16:17
    wojtii77
    Poziom 14  

Witam. Szukam rozwiazania odnosnie telefoni VoIPowskiej. Mam łacze szeroko pasmowe, osiedlowa siec typu LAN. Sygnał otrzymuje poprzez adres fizyczny MAC karty sieciowej z komutera. Ten MAC przypisałem routerowi i mam w mieszkaniu Wi-Fi. Teraz chciałbym podłaczyć jeszcze słuchawke do telefoni VoIP.

Model SIEMENS Gigaset A580 z tego co sie dowiedzialem nie ma mozliwosci konfiguracji adresu MAC. Proszę o pomoc w znalezieniu modelu sluchawki ktora bedzie miala tą mozliwosc.

Wiem ze, np. linksys ma bramke z możliwościa klonowania MAC adresu tylko zakupujac taka bramke ponosze dodatkowy koszt bo chce miec jeszcze sluchawke bezprzewodowa, dlatego szukam takiego telefonu, ktory da mi mozliwosc konfig.MAC adresu.

Za wszelkie porady i propozycje z góry dziękuję.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 23 Gru 2009 17:15
    apacen1
    Poziom 16  

Potrzebujesz tylko bramki Voip.Polecam Fritz box fonic.Podłącz do portu Lan routera,ustaw swoje dane SIP i OK,lub Grandstream ht486,502.Cena takiej bramki od.80zł.
    Co do Simensa podłączasz tylko do poru Lan routera.Adres Mac nie ma znaczenia dlatego że jesteś za ,tak jak twój komputer.Do takiej bramki voip możesz podłączyć zwykły telefon,także bez przewodowy.

0
  • #4 24 Gru 2009 07:37
    apacen1
    Poziom 16  

To nie są dodatkowe koszty/bramka 80zł,tel.bezprzewodowy Panasonic 120zł=200zł/.Są też telefon z bramką w jednym.NP.Telefon IP Grandstream GXP2000-339zł lub Budge Tone 102,200-199zł.
    Telefon IP WLan Zyxel Perstige 2000W/bez kabli,działa z każdym hot spotem/.

0
  • #5 25 Gru 2009 14:03
    wojtii77
    Poziom 14  

Znalazlem jeszcze cos takiego - Bezprzewodowy telefon Linksys CIT300-EU za 169 pln. Czy taki CIT300 bedzie lepszy od zestawu PHILIPS CD255 + Linksys WRTP54G ?

Mam routera ale po co mi tyle tych urzadzen. Wole bramke i router w jednym. Nadal nie wiem co wybrac.

0
  • #6 26 Gru 2009 09:18
    apacen1
    Poziom 16  

Witam,
    widzę że szukasz cudownego telefonu voip wszystko mającego.
    Nie wiem czy jest coś takiego.Pierwsze musisz wyjść z tego czy twój operator VOIP obsłuży takie urządzenie.Wyżej w postach masz różne urządzenia bramka i telefon w jednym lub samą bramkę voip.Te bramki praktycznie działają we wszystkich sieciach,mają clonowanie adresu MAC.Ale ty piszesz że masz AP router Wlan,czyli praktycznie nie potrzebujesz clonować mac.Zaletą bramki voip jest to że razie awarii wymieniasz tylko bramkę a nie cały zestaw.Do bramki podepniemy każdy telefon.Musisz sam podjąć decyzję.Powodzenia.
    CIT300 tylko do Skype.Skype nie obsługuje protokołu SIP.Wyżej wymienione bramki obsługują protokół SIP/nie nadają się do SKYPE/.

0
  • #8 26 Gru 2009 22:21
    wojtii77
    Poziom 14  

Zdecydowalem sie na likwidacje TP-LINK TP-WR340GD (router) w moim domu i zakupilem zestaw - Linksys WRTP54G Router WiFi bramka VoIP + telefon bezprzewodowy PHILIPS CD 250 myśle ze to będzie dobry wybór odnośnie tego wątku.

Wszystkim doradzajacym i udzielajacym się w tym temacie dziękuje i życze pomyślnosci w Nowym Roku !

0