Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv5-1170 - brak ładowania baterii

23 Gru 2009 16:57 35381 36
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z baterią w laptopie hp dv 1170. Kiedy zasilanie jest podłączone to laptop działa ponieważ korzysta z zasilania zewnętrznego ale w tym czasie bateria w ogóle się nie ładuje. Przy zegarze w Windowsie widać ikonkę zasilania, przy której jest napisane
    "Pozostało 0% (podłączony, ładuje)" i tak non stop.

Nawet gdy wyłączę laptopa, i pozostawię go na jakiś czas aby się podładował to bateria stale pokazuje 0 %.
    Napisałem w tej sprawie do serwisu hp. Ich wskazówki nie dały żadnego rezultatu. Przeprowadziłem aktualizacje biosu, zrobiłem twardy reset baterii
    Cytat:
    Jeżeli jednak byłoby inaczej może Pan wykonać jeszcze twardy reset baterii w tym celu należy wykonać następujące kroki.
    • Prosiłbym wyciągnąć z notebooka baterię oraz odłączyć go od zasilania.

• Następnie przez 15 sekund przytrzymać guzik "Power", od włączania komputera.

• Po 15 sekundach proszę włożyć baterię z powrotem do komputera i podłączyć proszę komputer do zasilania.
    Po włączeniu komputera bateria powinna zacząć się ładowąć.

i cały czas to samo.
    Ma ktoś jakieś pomysły aby rozwiązać lub chociaż zdiagnozować ten problem?

Czekam na odpowiedź a przy okazji życzę Wesołych Świąt
  • Spec od komputerów
    Najlepiej by było sprawdzić baterię w inny laptopie lub inną baterię w twoim. Przynajmniej wiadomo by było czy uszkodzona elektronika baterii czy ładowanie w laptopie. Taką diagnozę powinien serwis zaproponować.
  • Poziom 9  
    Nie mam możliwości sprawdzenia w taki sposób ponieważ nikt ze znajomych nie ma podobnego modelu laptopa. Na razie szukam sposobów sprawdzenia przyczyny i w razie możliwości usunięcia jej bez wysyłania sprzętu do serwisu.
    Tak więc proszę o kolejne sugestie
  • Poziom 2  
    Witam !
    mam dokładnie ten sam problem
    słyszałem, że HP wymienia baterie w laptopach i podobno jest jakaś informacja na stronie HP, jak znajde to dam znać.
    u mnie takie same ojawy pokazały się wczoraj a gwarancja skończyła się 27 stycznia :)
    pozdrawiam
    Mirek
  • Poziom 9  
    Witam,
    u mnie sprawa już wyjaśniona. Wina baterii. Dostałem z serwisu HP nową baterię bez zbędnego tłumaczenia. Oni wiedzą o co chodzi ale serwisant mówił, ze żadnego oficjalnego komunikatu firma nie podała i nie ma zamiaru. Było to w ostatnich dniach grudnia tak wiec od tamtej pory mogło się coś zmienić jeżeli chodzi o tą sprawę.

Ale serwis i tak dał ciała ponieważ na baterię czekałem od 22 grudnia do 10 lutego :/
  • Poziom 1  
    sa_li napisał:
    Witam,
    u mnie sprawa już wyjaśniona. Wina baterii. Dostałem z serwisu HP nową baterię bez zbędnego tłumaczenia. Oni wiedzą o co chodzi ale serwisant mówił, ze żadnego oficjalnego komunikatu firma nie podała i nie ma zamiaru. Było to w ostatnich dniach grudnia tak wiec od tamtej pory mogło się coś zmienić jeżeli chodzi o tą sprawę.

Ale serwis i tak dał ciała ponieważ na baterię czekałem od 22 grudnia do 10 lutego :/

sa_li, a czy miałeś jeszcze na te baterie gwarancję?
    Ja też mam podobny problem, nagle bateria przestała praktycznie działać - jeszcze 2 tyg temu laptop działał normalnie 1,5-2 godziny (tak samo jak gdy był nowy 1,5roku temu), teraz na baterii po chwili się wyłącza, albo już w ogóle nie działa na baterii. Czy wysoka temperatura pracy mogła tak gwałtownie skrócić żywotność baterii? Laptop od nowości się strasznie grzeje (cała seria tak ma), nawet pomimo częstego przedmuchiwania, używania podstawki chłodzącej i wymiany wentylatorów w serwisie (uznali że z płytą główną wszystko jest ok)
  • Poziom 21  
    Witam! U mnie jest tak: po wyładowaniu do zera baterii i podłączeniu do zasilacza, kontrolka zapala się i po chwili gaśnie. Komputer da się włączyć, ale przy ikonie baterii pisze podłączony, nie ładuje. Pomaga jedynie wyłączenie komputera, odłączenie zasilacza, wyjęcie baterii, włożenie jej z powrotem i podłączenie zasilacza. Po takim zabiegu wszystko jest ok, ale chyba nie powinno tak być, co nie? Czy udało się ten problem rozwiązać? Głównie chodzi mi o to , czy HP uznaje ten problem i wie o nim, że jest to taka seryjna usterka i dlatego od razu wysyła nową baterię? A po prostu nie chcą zrobić akcji serwisowej?
  • Poziom 9  
    Moja bateria padła z dnia na dzień. tez mam problem z grzaniem się laptopa. Po lewej stronie to mi nawet farba z obudowy już zeszła. Nie wiem czy takie rzeczy też podlegają gwarancji. Laptopa kupiłem dokładnie 11 miesięcy temu więc gwarancja obowiązuje. Wymienili mi baterię bez żadnych pytań o date zakupu itp bo pewnie mają wszystko zapisane u siebie. Podałem tylko dane laptopa i oni już wiedzieli wszystko. Prawdopodobnie i tak będę musiał im go wysłać bo pojawił mi się inny problem ale to już opisałem w innym temacie.
  • Poziom 21  
    Ok, czyli piszę do supportu.
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam HP Pavilion dv7 1150ew

U mnie problem wygląda tak: Któregoś pięknego dnia laptop przestał się ładować. Bateria wyczerpała się, a ja zostałem z czarnym pudełkiem. Pożyczyłem zasilacz od kolegi. Laptop się ładuje. Kupiłem jeden zasilacz uniwersalny o parametrach takich jak oryginalny zasilacz - laptop nie ładuje się. Oddałem zasilacz, kupiłem inny, również uniwersalny, również nie ładuje. Nieco już zgłupiałem, gdyż nie wiem gdzie problem może leżeć. Rzeczywiście w zasilaczu? Powinienem naganiać się za oryginałem? Udać się do serwisu HP? Szukać na Allegro? Wymieniać baterię?

O pomoc proszę.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    yami02 napisał:
    Witam,

U mnie problem wygląda tak: Któregoś pięknego dnia laptop przestał się ładować. Bateria wyczerpała się, a ja zostałem z czarnym pudełkiem. Pożyczyłem zasilacz od kolegi. Laptop się ładuje. Kupiłem jeden zasilacz uniwersalny o parametrach takich jak oryginalny zasilacz - laptop nie ładuje się. Oddałem zasilacz, kupiłem inny, również uniwersalny, również nie ładuje. Nieco już zgłupiałem, gdyż nie wiem gdzie problem może leżeć. Rzeczywiście w zasilaczu? Powinienem naganiać się za oryginałem? Udać się do serwisu HP? Szukać na Allegro? Wymieniać baterię?

O pomoc proszę.

Pozdrawiam

Tak jak pisałem powyżej ... bateria jest problemem (przynajmniej w moim wypadku). Jeżeli masz te same objawy co ja opisałem powyżej to tylko i wyłącznie w grę wchodzi wymiana baterii poprzez serwis HP.
  • Poziom 15  
    to i ja sie podłącze....

mam problem z moim Pavilonem, otóż gdy naładuje baterie ,to trzyma maksimum 45 minut mimo że ciągle pokazuje 100% i nagle laptop sie wyłacza, gdy go podłącze do ładowarki i właczę pokazuje 0% i sie ładuje:/ Poczekam powiedzmy do 30% i jak na chwilę odłacze ładowarke to wyswietla komunikat o słabej baterii i znowu sie wylaczy...teraz znowu pokazuje 100% a siedze od jakichś 20minut:/ dodam ze jeszcze tydzien temu trzymała spokojnie 1h 30 min. W załączniku podam skan do Batery mon może ktoś coś wymyśli?

HP Pavilion dv5-1170 - brak ładowania baterii[/quote]
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Witam,

O pomoc proszę.

Pozdrawiam

Skoro rozwiązałeś problem, to nad czym się zastanawiasz? Jeśli na oryginalnym zasilaczu ładuje, a na nieoryginalnym nie ładuje to problem tkwi w zasilaczu. Zasilacze często padają w Pavilionach. Te lapki przyjmują TYLKO oryginalne zasilacze (może jest jakiś odsetek wyjątków). Kup oryginał i problem z głowy, a baterię zostaw w spokoju.

Skąd to wiem? - prowadzę mały serwis laptopów.

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    <duczekzabrze> Masz ogniwa do wymiany i wsad do resetu, czyli bateria do regeneracji.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam ten sam problem w HP Pavilion dv5 - 1040 ew. Szukałem w internecie, sprawdziłem akcje serwisowe na stronie HP... i nic nie znalazłem. Wystarczyło tylko wziąć miernik do ręki. Po pomiarze stwierdziłem, że zasilacz, który ma dawać 19,2 V, daje raz 13,2 raz 16,7. Czyli za niskie napięcie by ładować baterie, a wystarczające dla funkcjonowania komputera. Stąd wasze też problemy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    tak się składa, że mam dostęp do dwóch dv5 1060ew i następujące spostrzeżenia:
    laptop po odłączeniu od zasilania bierze prąd z baterii - zatem codziennie odłączając i podłączając kilkukrotnie zasilacz zużywamy masakrycznie baterię. W jednym komputerze bateria została wyjęta i leży naładowana do połowy na szafce, co jakiś czas robiąc pełny cykl.
    W drugim bateria już padła, serwis oczywiście stwierdził że minęło 6mc i nie chce słyszeć o tym problemie. Przełożyłem ją do drugiego i bateria tak samo leży, nie ładuje się - stąd wykluczam problem zasilacza.

Stawiam, że bateria jest faktycznie zużyta na skutek nie prawidłowej eksploatacji, z chęcią bym ją zregenerował lecz w internecie brak jakichkolwiek informacji dotyczących tych modeli laptopów.
  • Poziom 15  
    Ja mam HP dv7-1140ew i mi baterie bez problemu wymienili na nowa czekałem 3/4 tyg z Belgi ja przysyłają,bat ma 1 rok gwarancji ale okazuje sie ze juz po 32 cyklach ladowania bateria sie nie doladowuje do konca,polecam taki program batery bar pokazuje zluzycie i aktualna pojemnosc baterii
  • Poziom 9  
    najprawdopodobniej całą seria tych baterii lub systemu ładowania w tej serii laptopów jest walnięta. jak pisałem wcześniej dostałem nową baterię. Kilka miesięcy i problem się powtórzył. Bateria wytrzymuje 5 minut, Nie chce się ładować itp. Gwarancja się skończyła więc mogę zapomnieć o jakiejkolwiek reklamacji itp
  • Poziom 14  
    Witam...

Ja też się przyczepię do tematu tylko, że z laptopem HP dv5-1060el.
    Bateria przestała działać niemal z dnia na dzień.

Wpierw sporadycznie się spotykało, że lap padał nagle podczas pracy na baterii.
    Po jakimś czasie od tego HP battery cośtam powiedziało, żebym rozważył wymianę baterii.

Mimo to bateria trzymała jeszcze do 2h.
    Jakiś tydzień czy 2 temu przestała się włączać całkowicie. Zero... jak by jej nie było.
    Przeskok z 1/5 - 2h do całkowitego braku ładowania.

Nie muszę wspominać, że laptop potrafi się grzać jak najęty :P
    Na co HP niegdyś wymieniało mi jakiś tam wentylatorek a o baterii powiedzieli "jest pół roku gwarancji" i tyle. Ostatnio się zastanawiam czy przypadkiem nie padła bateria z powodu przegrzewania się laptopa ale weź to udowodnij typom z HP :/

Pytanie...
    Czy i jak zresetować licznik na chipsecie baterii?
    Czego potrzebuję albo do kogo z tym iść?
    Czy inni userzy tych laptopów również zauważyli jakieś 'odpały' ich baterii?
    Co nieco czytałem o tym i widzę, że masa ludzi ma problemy z bateriami w HP. Ktoś nawet sugerował zbiorowy pozew.
  • Poziom 9  
    jak masz jakieś namiary na ten zbiorowy pozew to chętnie się do niego dołączę. Dla nich najłatwiej zrobić krótką gwarancję i ciągnąć później pieniądze za nowe akcesoria.
  • Poziom 2  
    witam
    a co jesli mi pokazuje (Pozostało: 0% (podłaczony, nie ładuje))
    mam tak od kilku dni i nie wiem co mam zrobic w tej sprawie
    prosze o pomoc
  • Poziom 9  
    ciężko mi powiedzieć dlaczego nie ładuje. Sprawdź czy bateria jest dobrze zamontowana, spróbuj wykonać jeszcze twardy reset baterii:

• wyciągnij z notebooka baterię i odłącz go od zasilania.
    • przez 15 sekund przytrzymaj guzik "Power", od włączania komputera.
    • po 15 sekundach włóż baterię z powrotem do komputera i podłącz komputer do zasilania.

Po włączeniu komputera bateria powinna zacząć się ładować.
  • Poziom 2  
    nie działa, chyba, że ja to źle robie w co wątpie
    gdyby ktoś mial jeszcze jakas propozycje to czekam na pomoc

• Poziom 32  
    Kolego, to nie jest diagnoza stanu baterii, jedynie jakaś kombinacja czynności które mają dać nadzieję, że stara i ledwie dysząca bateria jeszcze trochę "pociągnie". Właściciele laptopów HP, macie całkiem niezłe narzędzie - HP Battery Check, które da wam odpowiedź na pytanie o stan baterii. Jeśli program powie że bateria jest do wymiany, to tak jest. Kilka razy zdarzyło mi się użyć tego programu przy okazji naprawy laptopów klientów i gdy pokazał się taki komunikat, sprawdzałem baterię na przyżądach i robiłem pomiary ogniw. Zawsze potwierdzały diagnozę programu HP.
  • Poziom 7  
    Witam u mnie jest dokładnie taki sam problem tylko że pisze (0% podłączony,nie ładuję) da sie to jakoś naprawić?!

• Poziom 32  
    Oczywiście, należy zregenerować baterię.
  • Poziom 14  
    Wiesław Rzepka napisał:
    Oczywiście, należy zregenerować baterię.

1. Jak rozłożyć baterię nie rozwalając jej?
    2. Jak zresetować elektronikę ładowania baterii (pewnie ma jakiś limit cykli, który trzeba zrestartować).

• Poziom 32  
    W wielu tematach było to omawiane. Znajdź moje posty, też w którymś o tym piszę. A jak zresestować elektronikę - o tym to jest prawie w każdym temacie.
  • Poziom 10  
    Witam trochę odświeżę temat. Tez mam HP DV5 i taki problem . Gdy laptop pracuje na baterii do np 10% potem go podłączam pod zasilacz ale ikonka baterii nie pokazuje ze bateria jest ładowana . I procentowo tez nie pokazuje zmian . Następnie gdy wyciągne baterie na dosłownie sekunde i włożę z powrotem ikonka ładowania pokazuje ze bateria jest ładowana i trwa to kilkanaście sekund . Potem nie pokazuje ze bateria jest ładowana ale stan procentowy naładowania rośnie

• Poziom 32  
    To niewiele mówi o stanie baterii. Zainstaluj BatMon i pokaż na forum odczyt z ładowania baterii. Napisz ile lat ma twoja bateria.