Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson w890i - dziwny przypadek :|

23 Gru 2009 20:21 2323 7
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam takiego pana telefona jak sony ericsson w890i. Upadl mi i stlokl sie wyswietlacz. Wymienil go znajomy poniewaz ja nie mialem czasu na zabawe z tym. I niestety po wymianie lcd telefon podczas rozmowy strasznie sie nagrzewa, po czym gasnie wyswietlacz. Dopiero gdy telefon wystygnie lcd zaczyna znowu dzialac. Postanowilem sie sam za to wziac... Prosze o rade, odpowiedz :) Z gory dziekuje :)

Proszę poprawić temat i błędy inaczej cały temat poleci do kosza.

Mod poochone
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 11  
    W którym miejscu się nagrzewa? W okolicach wyświetlacza? Ja tak miałem z Nokią 3110C, wykąpanie płyty głównej w Izopropanolu, a potem chuchnięcie na nią Hot Airem pomogło.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 9  
    Grzeje sie w okolicach klawiatury, klawisze sa bardzo gorace. Gdzie mozna kupic ten izopropanol? ;) Warto sprobowac bo raczej ten zabieg nie powinien pogorszyc sytuacji, ewentualnie polepszyc :)
  • Poziom 11  
    Powinien być w każdym sklepie z elektroniką. Jak będziesz kupował to kup IPA, drogie to nie jest :). Myślę byś płytę główną tym przeczyścił, zainwestuj też w szczoteczkę do zębów i delikatnie poprzecieraj styki.
  • Poziom 15  
    zamien sie z kims na baterie/akumulator - zdarzalo sie ze od upedku uszkadzala sie bateria /aku/ chyba pasuje od k550 i w880 ale moge sie mylic co do baterii - zamiennikow :)
  • Poziom 11  
    Ale to, że jak? Bateria nagrzewałaby telefon w okolicach klawiatury? Z tym to ja się nie spotkałem, no chyba że sama by się robiła gorąca to wtedy tak ale w tym przypadku tak się nie dzieje.
    Od K550 (Ten używa tej samej co w K800i) bateria nie pasuje do W890 ale od W880 jak najbardziej :)
  • Poziom 15  
    sprobuj zamienic baterie - powaznie - jak bateria /aku/ mialaby zwarcie jednej celi bedzie grzal ci sie uklad ladowania :) a w 890 i 880 jest na tej malutkiej plytce jak wiesz :) jak po zmianie baterii - to samo to uszkodzenie PWRp nie do naprawy. Zakladam ze NIE byl kapany :).

Dodano po 2 [minuty]:

nie byl kapany w wodzie, pralce itp

Dodano po 11 [minuty]:

ewentualnie zbyt duzy pobor pradu przez koncowke mocy w.cz. ale szczerze nie spotkalem sie z czyms takim po upadku :) ciecz, zla charakterystyka aku tak - po upadku nie ...
  • Poziom 12  
    Od k550, w880, w890i, k800, k810 jest ta sama bateria, bst-33.

Portfolio napisał:
    Ale to, że jak? Bateria nagrzewałaby telefon w okolicach klawiatury? Z tym to ja się nie spotkałem, no chyba że sama by się robiła gorąca to wtedy tak ale w tym przypadku tak się nie dzieje.
    Od K550 (Ten używa tej samej co w K800i) bateria nie pasuje do W890 ale od W880 jak najbardziej :)