Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2.0 zetec klimatyzacja się nie wyłącza

ozzy.1981 24 Gru 2009 00:26 3165 2
  • #1 24 Gru 2009 00:26
    ozzy.1981
    Poziom 2  

Kupiłem samochód wczoraj,w drodze do domu zauważyłem że silnik się nie dogrzewa, a obroty są powyżej 1200 obr. i ma trochę mało mocy jak na 2l(szczególnie przy niskich obrotach).Rano po dokładniejszym obejrzeniu samochodu zauważyłem,że wentylatory chłodzące się nie wyłączają-nawet przy zimnym silniku.Nie wiem jaką mam klimatyzację(załącza się ją przyciskając pokrętło od obrotów wentylatora)ale dioda na pokrętle świeci się cały czas.Po analizie wielu tematów na forum zauważyłem zależność między chodzącą klimatyzacją,a chodzącymi wentylatorami chłodzenia silnika.Nie wiem czy przyczyną spadku mocy i wysokich obrotów może być problem z klimatyzacją.Jestem teraz w Norwegii do Polski wracam dopiero w maju więc byłbym wdzięczny za pomoc w jaki sposób bezpiecznie mógłbym odłączyć klimatyzację lub usunąć usterkę.

0 2
  • #2 24 Gru 2009 10:20
    marek1977
    Poziom 33  

A nie masz ustwionego nadmuchu na przednią szybę?

0
  • #3 24 Gru 2009 22:48
    ozzy.1981
    Poziom 2  

Dziś rano udało mi się wyłączyć klimatyzację-przycisnąłem przycisk od klimatyzacji na wyłączonym silniku,przy włączonej stacyjce.Wentylator i obroty się ustabilizowały,ale ciągle wydaje mi się że brakuje mu mocy(miałem wcześniej forda mondeo 1,6 16v dohc kombi)przyspieszenie jest porównywalne,a nowy ford to 2l hatchback.Kupiłem samochód od jakiegoś Indyjczyka,chyba to on założył drugą rurę wydechową.Z jednej rury nie lecą spaliny,a wręcz zasysa powietrze.Może to ma negatywny wpływ na samochód?
    Tak mam cały czas włączony nawiew na przednią szybę.Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie w jaki sposób obsługiwać klimatyzację w tym samochodzie.Wesołych Świąt

0
  Szukaj w 5mln produktów