Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit D 42 przestaje zmywać i się grzeje

ozibmw21 24 Gru 2009 01:09 1913 4
  • #1 24 Gru 2009 01:09
    ozibmw21
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z wyżej wymienionym urządzeniem. Mianowicie zmywarka zaczyna myć po czym zaprzestaje pracy( w ogóle nie wpompowywuje wody) i grzieje grzałka. Początkowo uszkodzony był termostat który dotyka grzałki (cały czas miał zwarcie). Został on wymieniony na nowy który jest sprawny ale zmywarka nie działa dalej(pojawia się ten sam problem).

Pomocy;) gdyż idą święta a ja muszę zmywać ręcznie;(

0 4
  • #2 24 Gru 2009 08:47
    elektryku5
    Poziom 37  

Nie jestem mistrzem AGD ale to może być programator lub jakiś czujnik .
    Jeżeli spalił się programator to chyba należy pomyśleć o nowej zmywarce.
    Ps. mogę się mylić.

0
  • #3 24 Gru 2009 09:15
    pawel12
    Poziom 19  

Wrzuć trochę więcej info. Co się grzeje ,grzałka ,czy silnik pompy myjącej? Sprawdzałeś pompkę wylewającą, może zablokowana, ile czasu myje zanim stanie ?

0
  • #4 24 Gru 2009 19:23
    ozibmw21
    Poziom 9  

Co do grzania po 5sek po zaprzestaniu programu pojawia się dym z tyłu i grzeje się grzałka do czerwoności . Co do programatora wygląda na sprawny tzn styki czyściutkie kondensator ma pojemność chyba 1000uF nie pamiętam już, sam przełącznik wyboru programów jest też czyściutki i działa poprawnie.
    Co do pompy to jeszcze nie sprawdzałem ale przy odpinaniu rurki plastykowej(odpływu) to musiałem wodę z niej zlewać do miski a zbiornik od spodu z wodą jest prawie pełny. Więc z tego co wnioskuję to pompa zdechła lub jest gdzieś zapchana?

0
  • #5 25 Gru 2009 20:10
    hguzdek
    Poziom 13  

Prawdopodobnie zablokowana pompa myjąca-musisz ją sprawdzić.

1