Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy - BRC nie przełącz się na gaz

24 Gru 2009 08:41 5550 12
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
    Wczoraj rano uruchomiłem auto i stało się coś dziwnego . Gdy auto się rozgrzało, słychać było jak puszcza zawór na butli, na centralce zapaliła się dioda pomarańczowa (czyli że już jest gotów do przełączania na gaz) - no i tu się wszystko kończy. Po ok 60 s pika (tak jakby nie było gazu) i dioda zapala się na czerwono - w stan zasilania benzyny. Instalacja jest taka - Fiat Punto IIfl 1.2:
    http://www.allegro.pl/item856114816_auto_gaz_wtrysk_brc_sequent_24_instalacja_gazowa.html
    Wcześniej miałem taki objaw w czasie jazdy - zaczął mi pikać , ale po przełączeniu na benzynę i ponownie na gaz było ok.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    prawdopodobnie uszkodzony czujnik ciśnienia gazu (mapsensor) , ale może też byc kilka innych przyczyn ,któch i tak nie zdiagnozujesz bez podłączenia się do komputera. Odwiedź gazownika :D
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Śledząc fora - podejrzewałem parownik i czujnik temperatury. Ale ten drugi wariant wykluczyłem -przecież zawory puszczają. Centralka też chyba działa poprawnie.Póki co święta, jakoś dam sobie radę na benzynie , a potem do serwisu. Jeszcze raz dziękuję i życzę Wesołych Świąt...
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    manio123 napisał:
    prawdopodobnie uszkodzony czujnik ciśnienia gazu (mapsensor) , ale może też byc kilka innych przyczyn ,któch i tak nie zdiagnozujesz bez podłączenia się do komputera. Odwiedź gazownika :D

czujnik ciśnienia gazu to nie jest to samo co Map-sensor więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. W tym przypadku padł zwykły czujnik ciśnienia gazu umieszczony na listwie wtryskowej
  • Poziom 9  
    A da się tą część wymienić samą, czy trzeba całą listwę - ile to może kosztować.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    czujnik ciśnienia najczęściej zintegrowany jest z mapsensorem i dlatego tak nazywany zamiennie, choć faktycznie w brc tak nie jest , kosztuje ok.200 zł , ale nie zmieniaj niczego w ciemno ,bo szkoda kasy :D . Popatrz na ceny tu
    Oczywiście wymieniasz sam czujnik :D Bez ryzyka możesz go wykręcić i sprawdzisz czy się nie zakleił otworek sygnałowy , wyczyść przy pompcy WD40 , benzyny ekstrakcyjnej lub denaturatu.
  • Poziom 9  
    U mnie jest chyba w listwie coś takiego
    (ID:1297) CZUJNIKI - Mapsensory - DE802053 BRC Czujnik ciśnienia do Sequent 24
    Myślałem wcześniej, że to czujnik temperatury
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    i miałeś rację :D bo temperaturę też mierzy :D, sprawdź czy się nie zasyfił , warto wtedy wymienić filtr fazy lotnej
  • Poziom 9  
    Zaraz go spróbuję wyczyścić , może pomoże. Filtry już wymieniłem -od nich zacząłem - myśląc że mają z tym coś wspólnego. Dzięki

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Wyczyszczenie nic nie dało. poczekam jak będą czynne serwisy i podjadę na diagnostykę.
    I tak wiele się już dowiedziałem.

Dziękuję za pomoc
  • Poziom 9  
    Mam prośbę, czy może ktoś wyjaśnić obsługę BRC elegant 51-eksploatacje ( a dokładniej chodzi o przełącznik w tym urządzeniu (jego działanie,w każdym położeniu "3 położenia'') i objaśnienie działania diod(4 + 1) cztery okrągłe i 1 prostokątna .Z góry dziękuje.
  • Poziom 2  
    mam identyczny objaw i wybieram sie zaraz do gaziarza.. ciekawe co to??
  • Poziom 9  
    Ja już byłem. Diagnoza - uszkodzony czujnik ciśnienia i temperatury . Koszt czujnika - 180 + koszty diagnozy i naprawy. Jeszcze mi nie wymienili - czekają na zamówiony czujnik. Liczę , że w 400 zł się zamknie. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Faktycznie - uszkodzeniu uległ czujnik ciśnienia gazu na listwie. Czujnik kosztował 180 zł + 40 diagnoza i wymiana.
    Temat uważam za zakończony