Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzeszczenie i zanik stereo wyłącznie w czasie jazdy.

hartge 30 Mar 2010 21:16 10804 36
  • #31 30 Mar 2010 21:16
    hartge
    Poziom 12  

damiancz napisał:
    ....Oczywiście doktoryzować się można , ale chyba najprościej wymienić na coś firmowego. :idea:

Cóż..pozwolę się nie zgodzić. Zmieniłem radio z fabrycznego Beta na Alpine i poprawy niet :D Jest bardziej czułe i więcej szopek było, zmieniłem antenę na pasywną i gra na silnych stacjach, słabszych już nie słucham w czasie jazdy :)

Przy okazji pozdrawiam! Kiedyś kupiłem od kolegi radyjko Blaupunkt i śmiga jeszcze.

• #32 04 Cze 2010 02:41
    tadziak
    Poziom 9  

hartge napisał:

Nie mam pojęcia czy to mobilki ze swoimi rozstrojonymi antenami, nadajniki gsm czy plamy na słońcu powodują takie problemy, ale coś jest na rzeczy - coraz więcej znajomych klnie na pogorszony odbiór FM. Czym lepsze / "czulsze" radio tym więcej problemów z prawidłowym odbiorem.

Coś chyba faktycznie jest tu na rzeczy. Ja od miesięcy zmagam się z problemem z odbiorem radia w moim golfie V. Generalnie radio odbiera super, gdy auto stoi, wszystkie stacje elegancko, czyste, ale w czasie jazdy już cały czas irytujące 'popiardywania' i trzaski. Zmieniłem już samo radio (Alpine na Pioneer) i jest nic nie lepiej a nawet gorzej. Wygląda to rzeczywiście trochę tak, że im radio lepsze, czulsze, tym bardziej jeszcze te zakłócenia są słyszalne.

Ojciec ma Corollę i też te zakłócenia przeszkadzają, chociaż mniej, bo fabryczne radio ogólnie daje mniej wyrazisty, czysty dźwięk i to wszystko się jakby rozmywa. Nie wspomnę już o Lanosie, w którym odbiór jest idealny (stare radyjko fabryczne, jeszcze na kasety) . Podczas jeżdzenia po mieście nigdy nie słyszałem żadnego trzasku ani 'popiardywania' jak w Golfie czy Toyocie...

Ciągle jeszcze z tym walczę, doszukuję się problemów np. w kwestii uziemnienia, ale to pewnie nic z tych rzeczy..

• #33 04 Cze 2010 10:58
    hartge
    Poziom 12  

tadziak napisał:
    Ciągle jeszcze z tym walczę, doszukuję się problemów np. w kwestii uziemnienia, ale to pewnie nic z tych rzeczy..

Życzę dużo cierpliwości.
    Mnie zabrakło, wytargałem to zasmolone Alpine i puściłem za pół ceny. Zamontowałem starego kaseciaka Blaupunkt SanDiego.
    Gra idealnie, na dodatek barwa dźwięku jest naturalna, nie jak w tym chińskim guanie.

• #34 04 Cze 2010 21:55
    tadziak
    Poziom 9  

hartge napisał:

Życzę dużo cierpliwości.
    Mnie zabrakło, wytargałem to zasmolone Alpine i puściłem za pół ceny. Zamontowałem starego kaseciaka Blaupunkt SanDiego.
    Gra idealnie, na dodatek barwa dźwięku jest naturalna, nie jak w tym chińskim guanie.

Czyli to kwestia nowoczesnych radioodbiorników czy aktualnej jakości 'eteru'? Już głupi jestem...

• #35 05 Cze 2010 10:32
    hartge
    Poziom 12  

tadziak napisał:
    Czyli to kwestia nowoczesnych radioodbiorników czy aktualnej jakości 'eteru'? Już głupi jestem...

Chyba i tego i tego. Wygląda na to że nowe radia są zbyt czułe i łapią wszelkie dziadostwa z eteru, tak mi się wydaje. Próbowałem z osobnym zasilaniem, filtrami, antenami i nic nie pomogło. Na postoju ślicznie, w czasie jazdy kupa. Jedynie na pasywnej antenie było w miarę ale też nie idealnie.
    A stary Blaupunkt radzi sobie z zakłóceniami bardzo dobrze. Nawet włączone AF mu nie przeszkadza.

• #36 05 Cze 2010 12:22
    tadziak
    Poziom 9  

hartge napisał:

Chyba i tego i tego. Wygląda na to że nowe radia są zbyt czułe i łapią wszelkie dziadostwa z eteru, tak mi się wydaje. Próbowałem z osobnym zasilaniem, filtrami, antenami i nic nie pomogło. Na postoju ślicznie, w czasie jazdy kupa. Jedynie na pasywnej antenie było w miarę ale też nie idealnie.
    A stary Blaupunkt radzi sobie z zakłóceniami bardzo dobrze. Nawet włączone AF mu nie przeszkadza.

Oj, to coś czuje, że ja już sobie odpuszczę kombinacje. Jedyne co mnie zastanawia, czy moze coś poprawić jakieś dodatkowe uziemnienie radia - może tu coś nie gra. Swoją drogą, zdawało mi się, że im czulszy tuner tym lepiej.

• #37 05 Cze 2010 13:23
    hartge
    Poziom 12  

tadziak napisał:
    Oj, to coś czuje, że ja już sobie odpuszczę kombinacje. Jedyne co mnie zastanawia, czy moze coś poprawić jakieś dodatkowe uziemnienie radia - może tu coś nie gra. Swoją drogą, zdawało mi się, że im czulszy tuner tym lepiej.

Ja się nie znam na tym zbytnio, facet ze sklepu CarAudio powiedział mi że na pasywnej antenie lepiej gra bo ma mniejsza czułość. To mówię: "radio jak jest zbyt czułe to źle?", on na to że niestety tak, że radio które kupiłem (Alpine) nie jest złe, ale aby cieszyć się doskonałym odbiorem FM trzeba jeszcze dołożyć do wyższego modelu. Ja odpadłem, nie mam zamiaru spać w aucie pilnując radia:)

Co do "uziemienia", dawałem masę prosto z baterii i g... to dało, ale możesz próbować. Powodzenia.