Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze skrzynia biegów VW polo 6N

24 Gru 2009 16:37 22520 6
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Wykręciła mi się w trakcie eksploatacji śruba zaznaczona na obrazku. W tym momencie wygląda jakby był cały czas wrzucony wsteczny bieg. Nie da się jej wkręcić, bo coś blokuj. Czy da się coś z tym zrobić metodą garażową? Proszę o pomoc!!!
  • Poziom 33  
    wykrec tą srube i za pomocą ostrego trzpienia spróbuj ustawic wodzik w takim położeniu aby dał sie nią z powrotem zablokowac
  • Poziom 18  
    Musisz szpikulcem lub śrubokrętem patrząc w otwór brakującej śruby odszukac gwint. Jest on w półksiężycu który jest dokręcany do obudowy skrzyni tą śrubką której nie możesz wkręcic z powodu przesunięcia się tego półksiężyca. Według mnie jeśli się zblokował bieg w wyniku naprężenia wałka czasami możesz nie dac rady ustawic gwintu i nie obędzie się bez wyjęcia skrzyni ale warto trochę poprubowaboc może ci się uda.Powodzenia daj znac czy sie udało
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak jak pisaliście. Śruba się wkręciła, ale wygląda to na grubszą sprawę, ponieważ biegi 1,2,5 wchodzą dobrze. 3,4 bardzo "masywnie", przy czym po wrzuceniu w/w słychać jak zęby głośno pracują (może to być też przez to, że w tej chwili nie mam wlanego oleju). Wstecznego praktycznie nie da się wyłączyć, a jeśli już to potem nie chce wyskoczyć i chyba zazębia przy okazji jeszcze z jakimś kołem, ale to nie mam sprawdzone na 100%. Poza tym zauważyłem pęknięcie korpusu zaraz przy tej śrubie. Niestety prawdopodobnie trzeba będzie wyciągnąć skrzynie... ;-((
    Dziękuję za pomoc!!! ;-)
  • Poziom 9  
    Sprawa jest taka: udało mi się tak ustawić, że wszystkie biegi do przodu wchodzą bardzo dobrze. Jedyny problem jaki w tym momencie istnieję to, to że wsteczny co jakiś czas się blokuję i nie można go bez kombinacji wyrzucić. Tak jakby się coś zakleszczało (albo kantowało jakieś koło, bo wtedy koła się nie kręcą i przymula silnik). Czym to może być spowodowane???
  • Poziom 18  
    ja bym jeszcze sprawdził jak wchodzą biegi po rozłączeniu drążka zmiany biegów. dowiesz sie wtedy czy wina jest skrzyni czy regulacji biegów. rozepnij drążek przy skrzyni i sprawdź ręką jak wchodzą
  • Poziom 9  
    A jest możliwe, że ta śrubka jest za głęboko wkręcona??? W tym momencie wygląda jakby koła ocierały o siebie (albo o coś zahaczają) gdy jest włączony wsteczny bieg.

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

Jeszcze jedna prośba, bo zaczynam dochodzić do tego co się dzieje. Możecie mi powiedzieć w którą stronę kręci się koło nr 14??? Tak jak zaznaczyłem czy w przeciwną???

I w stosunku do poz. 16