Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praktyczna nauka elektroniki

24 Dec 2009 22:57 2053 5
  • Level 9  
    Witam wszystkich. Od pewnego czasu uczę się podstaw elektroniki głównie przez czytanie stron internetowych traktujących o tym temacie a także przez praktyczne wylutowywanie i poznawanie elementów elektronicznych. Niedawno natrafiłem na bardzo ciekawą rzecz mianowice na: Kurs Podstaw Elektroniki Ośla Łączka http://sklep.avt.com.pl/p/pl/47653/kompletny+kurs+podstaw+elektroniki+osla+laczka.html
    Czy ktoś może korzystał z tych elementów i mógłby mi przedstawić opinię na temat wartości dydaktycznej tego zestawu??? Pytam ponieważ całość kosztuje 300 zł nie jest to mało i wolałbym mieć pewnośc co do wartości dydaktycznej tego kursu.
    Dziękuję za pomoc
  • TermopastyTermopasty
  • User removed account  
  • TermopastyTermopasty
  • User removed account  
  • Level 18  
    Znajdź sobie schematy układów scalonych detekcyjnych (komparatora) Jakieś proste schematy związane z Układami 555 lub 556 (Np Ne 555) na których da się budować układy zwłoczne, coś w rodzaju prostego generatorka itp, i popróbuj sam.
    Swego czasu przy pomocy komparatora jako jedynego układu scalonego i niewielu innych elementów budowałem np alarmy samochodowe działające na spadek napięcia wywołany działaniem rozrusznika.
    Można zrobić też bariery świetlne, czujniki przekroczenia różnych wartości itp.
    A piątki to układ od którego powinien zaczynać każdy początkujący.
    Komparator i piątki zakosztują cię ze 2 zł.
    Do tego płytka cyna i lutownica, oraz elementy wywleczone ze starego tV - przy okazji nauczysz się oznaczeń elementów. Do tego mierniczek za 30 zł z marketu i w 100 masz warsztat początkującego elektronika.
    Miłej zabawy.
  • Level 9  
    Wielkie dzięki panowie za wyczerpujące wypowiedzi:):)
    Ja jednak będę trzymał się Kursu podstaw elektroniki potem zajmę tworzeniem własnych płytek drukowanych i budową bardziej skomplikowanych układów.
    Na tą chwilę pójdę dokładnie za radą kolegi jony (zakup elementów we własnym zakresie na pewno będzie tańszy) :)
    Temat uważam za zamknięty