Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Praktyczna nauka elektroniki

24 Dec 2009 22:57 2053 5
 • Level 9  
  Witam wszystkich. Od pewnego czasu uczę się podstaw elektroniki głównie przez czytanie stron internetowych traktujących o tym temacie a także przez praktyczne wylutowywanie i poznawanie elementów elektronicznych. Niedawno natrafiłem na bardzo ciekawą rzecz mianowice na: Kurs Podstaw Elektroniki Ośla Łączka http://sklep.avt.com.pl/p/pl/47653/kompletny+kurs+podstaw+elektroniki+osla+laczka.html
  Czy ktoś może korzystał z tych elementów i mógłby mi przedstawić opinię na temat wartości dydaktycznej tego zestawu??? Pytam ponieważ całość kosztuje 300 zł nie jest to mało i wolałbym mieć pewnośc co do wartości dydaktycznej tego kursu.
  Dziękuję za pomoc
 • TermopastyTermopasty
 • User removed account  
 • TermopastyTermopasty
 • User removed account  
 • Level 18  
  Znajdź sobie schematy układów scalonych detekcyjnych (komparatora) Jakieś proste schematy związane z Układami 555 lub 556 (Np Ne 555) na których da się budować układy zwłoczne, coś w rodzaju prostego generatorka itp, i popróbuj sam.
  Swego czasu przy pomocy komparatora jako jedynego układu scalonego i niewielu innych elementów budowałem np alarmy samochodowe działające na spadek napięcia wywołany działaniem rozrusznika.
  Można zrobić też bariery świetlne, czujniki przekroczenia różnych wartości itp.
  A piątki to układ od którego powinien zaczynać każdy początkujący.
  Komparator i piątki zakosztują cię ze 2 zł.
  Do tego płytka cyna i lutownica, oraz elementy wywleczone ze starego tV - przy okazji nauczysz się oznaczeń elementów. Do tego mierniczek za 30 zł z marketu i w 100 masz warsztat początkującego elektronika.
  Miłej zabawy.
 • Level 9  
  Wielkie dzięki panowie za wyczerpujące wypowiedzi:):)
  Ja jednak będę trzymał się Kursu podstaw elektroniki potem zajmę tworzeniem własnych płytek drukowanych i budową bardziej skomplikowanych układów.
  Na tą chwilę pójdę dokładnie za radą kolegi jony (zakup elementów we własnym zakresie na pewno będzie tańszy) :)
  Temat uważam za zamknięty