Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV 14T1K

10 Lip 2004 16:41 4557 26
  • Poziom 19  
    Po wymianie mc 44002 ciemny ekran.Pomocy'
  • Spec od TV
    Zmierz częstotliwość linii; jeśli jest za duża, wymień wsad pamięci (chassis BE4).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Jeżeli ktoś ma wsad pamięci to bym poprosił to spróbuje wymienić.
  • Poziom 19  
    Bardzo dziękuje.
  • Poziom 19  
    U mnie jest SAA 5290PS.Czy ten wsad jest do pamieci z tym procesorem?
  • Spec od TV
    Ładuj, nic złego się nie stanie.
  • Poziom 19  
    Wgrałem wsad ale nawet nie ruszył. Na orginale dzwięk jest ale ciemny ekran. SC jest dobre H takze. Nie wiem co ztym dalej robić, moze ktoś ma pomysł.
  • Spec od TV
    Ja mam pomysł: pomierz trochę - m.in.: tę częstotliwość linii, napięcia, oscylogramy (gdzie jest sygnał, gdzie go nie ma); samo się nie zrobi...
    Zwiększ Us2 kineskopu, co widać?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Przy zwiekszeniu napiecia na S2 swieci jasno z powrotami.Nie wiem co ma czestotliwosc lini do tego gdyby była zła to by tranzystor sie bardzo grzał lub by go uszkodziło a tranzystor sie nie grzeje.Oscylogramy sprawdzałem H , V SC , Video są dobre.
  • Spec od TV
    A ma; w tym chassis tak potrafi paść program pamięci, że jest za duża częstotliwość linii - w efekcie 'siadają' wszystkie napięcia wyjściowe z trafopow. (w tym: w.n.), że nie widać obrazu i nic się nie psuje.
    Szkoda czasu Twojego i innych na próżne dyskusje; po prostu to zmierz (oscyloskop masz), a będziemy coś więcej wiedzieć.
  • Poziom 19  
    Akurat wszystkie napiecia wyjsciwe z trafa sa dobre.Wychodza dwa zasilanie pionu 24V oraz zasilanie katod 190V.a ten wsad jest nie do tego procesora.
  • Spec od TV
    No masz, próbujesz pomóc, to jeszcze cię opie...

Napisałem w 1. poście: "Zmierz częstotliwość linii; jeśli jest za duża, wymień wsad pamięci".

A Twoja odpowiedź powinna brzmieć: "częstotliwość linii zmierzyłem - jest OK, pomierzyłem także: ...., oraz ........., oraz ......., oraz ............ Wyciągnąłem stąd wnioski że: ........, oraz ......; nie mam więcej pomysłów".

No więc pomierz trochę (jak już wyżej pisałem), sprawdź, czy po niskiej jest tak samo, czy podaje sygnał na wyjście euro, sprawdź kineskop i co Ci tam jeszcze przyjdzie do głowy.
    Pochwal się wynikami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od TV
    Dobre...
    kowzen - czy sprawdziłeś to, o czym pisał tam karol 1 ?
    A tutaj tej informacji o mruganiu diody nie podałeś tak dla zmyłki?

Pozdrawiam.

P.s.
    Dobrze, że ktoś (czytaj: adamo5) czuwa :)
  • Poziom 19  
    Pomirzyłem wszystko jeszcze raz i jest tak : na katodach po 155V, na wyjściach R G B po 2V tak jak na schemacie ,napiecia z zasilacza dobre. OSD wyświetla, na ktorymś kanale jest dzwiek. reguluje jaskrawośc ,kontr. i sile głosu. H V SC sa dobre.Przed wymianą nie startował[4 mrognięcia diody.]Przez euro też nie ma wizji tylko jest fonia.Jeżeli ktos się poczuł zlekceważony przez moją odpowiedż to bardzo przepraszm nie miałem zamiaru kogos obrazić tylko przez ten problem tak wyszło.
  • Spec od TV
    To w dalszym ciągu może chodzić o wsad pamięci (podeślę Ci jeszcze kilka na PW), ale sprawdź jeszcze cały obwód ogr. Ik - od nóżki ABLENKUNG trafopowielacza do MC.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Procesor to SAA 5290
  • Spec od TV
    Wsady Ci wysłałem.
    Jeśli to nie pomoże, to tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=739028#739028
    pisałem: "pomierz trochę - m.in.: tę częstotliwość linii, napięcia, oscylogramy (gdzie jest sygnał, gdzie go nie ma)".

A więc pomierz i podaj tutaj wyniki pomiarów:
    - jaka jest częstotliwość linii?
    - podaj, jakie są napięcia stałe i oscylogramy (rodzaj sygnału, polaryzacja, amplituda) na następujących nóżkach MC44002(7): 10, 13, 17, 18, 19, 20, 21, 26, 27, 29, 31, 36, 37, 40.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Podaje napięcia: 10-3,0V 13-0,51V 17-2,53V 18-2,59V 19-2,60V 20-1,40V 21-2,69V 26-3,16V 27-3,15V 29-1,97V 31-1,23V 36-2,54V 37-2,32V 40-2,64V Oscylogamy video,H ,V SC sa dobre.
  • Spec od TV
    Powtórzę:
    podaj, jakie są napięcia stałe i oscylogramy (rodzaj sygnału, polaryzacja, amplituda) na następujących nóżkach MC44002(7): 10, 13, 17, 18, 19, 20, 21, 26, 27, 29, 31, 36, 37, 40.
    Napiecia podałeś, zostały oscylogramy...
    Nie zbywaj mnie ogólnikami typu: "są dobre"; jeżeli wszystko jest dobrze, to sprzęt działa bez zarzutu !
  • Poziom 28  
    @kowzen mam prośbe podał byś mi symbol trafo powielacza tego tewizora orginalnego albo zamiennika "HR"

Nie poskompił bym też schematem którego szukałe ale nie znalazłem piszą aby szukać co innych modeli że to to samo ale nie wierze prosze o pomoc.
  • Poziom 28  
    telewizorek nie ruszył dalej trafopowielacz jest na 50% dobry tetewizorek prubuje startnąć i leda mruga 6 razy planuje wymienić pamięć i sprubować zaprogramować aktualnie w telewizorze jest pamieć XL24C02P to chyba jakiś zamiennik. Mam na warsztacie dwie pamieci ATMEL 119 24C08 mam zamiar do nich włozyć ten wsad tylko nie wiem zabardzo który i czy to wypali

powidzcie czy jak jest pamiec 24C... to jak włoże odpowiedni wsad to będzie chodzić i ta reszta oznaczenia nie ma znaczenia po wymianie wsadu na odpowiedni czy jest końcówka 08 czy 02 czy tam jakaś inna
  • Poziom 28  
    w tym temacie też nikt sie nie znajdzie kto mi pomoże poczebuje w końcu coś z robić z tymi trupami albo kosz bo mi warsztat zagracają

prosze pomocy
  • Poziom 28  
    Ludzie nie mówcie mi że nieznajdzie się ktoś kto mi pomoże
  • Poziom 24  
    Jest to chassis BE4 jak pisał o tym kolega amik9m a schemat znajdziesz w bazie Elektrody.
    Zamiennik w katalogu HR-a jest HR7973
    6 mrugnięć oznacza zadziałanie zabezpieczenia nadnapięciowego lub
    nadprądowego.
    Sprawdź na początku zasilacz na żarówie.
    Powodzenia