Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY CTE 121 LE nie wiruje

Mastur 24 Gru 2009 23:49 16807 1
  • #1 24 Gru 2009 23:49
    Mastur
    Poziom 11  

Witam

Mam problem z pralka candy cte 121 le
    Pralka podczas prania zatrzymuje się na fazie płukania i nie odpompowuje wody, po przełączeniu programatora na spust wody, wodę wypuszcza, po przestawieniu programatora na wirowanie nie rozpoczyna cyklu wirowania pompa wody działa silnik próbuje wykonać obrót w celu rozłożenia prania i się wyłącza zarówno silnik jak i pompa wody i tak się dzieje w kółko.

Zdemontowałem pasek napędowy i usterka dalej występuje choć nie za każdym razem czasami obraca w lewo zakończy później w prawo aż osiągnie obroty maksymalne (pompa wody ciągle działa) i się wyłącza jak by reset.

Sprawdziłem szczotki silnika mają 23mm długości.
    Sprawdziłem przekaźniki sterujące silnikiem na module napięcie jest gdyż świeci się neonówka.

Sprawdziłem triaka podczas gdy zaskoczyło wirowanie jest napięcie na radiatorze i środkowej nóżce( neonówka się świeciła)

Wymieniony został czujnik temperatury bez rezultatu.

Gdzie szukać usterki?

Dodam że grzałka grzeje a bęben podczas prania wykonuje ruchy w obu kierunkach.

Jak jest zasilany silnik tego typu jakie napięcie idzie na szczotki?

Pozdrawiam

W trakcie przerwy świątecznej sprawdziłem zachowanie pralki.
    Po odłączeniu pompy wody i włączeniu wirowania (oprócz bawełny) pralka wiruje z podłączonym bębnem lecz proces ten jest jakby zawieszony i powtarza się w nieskończoność. Na wirowaniu dla bawełny nie wchodzi na wysokie obroty restartuje się.

Podmieniłem pompę wody na inną z pralki polar lts 885 lecz dalej jest ta sama sytuacja.

Z zachowania wynika jakby brakowało prądu do do działania silnika na wysokich obrotach i pompy wody.

Które elementy na płytce sterownika sprawdzić?

Pozdrawiam

0 1
  • #2 12 Sty 2010 22:57
    Mastur
    Poziom 11  

Usterka została usunięta.
    Uszkodzeniu uległy kondensatory na płycie sterownika o oznaczeniu CE1, CE2, CE3, CE4, C1 po wymianie w/w pralka funkcjonuje prawidłowo.
    Pralka CANDY CTE 121 LE nie wiruje

Temat do zamknięcia

Pozdrawiam

0