Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Masa TV z masą DVD i dekodera

Lisu93 25 Dec 2009 03:12 1338 1
    Lisu93
    Level 13  
    Witam , nie mam pojęcia czy w dobrym dziale umieszczam ten topic , jeśli nie to proszę o przeniesienie i przepraszam.
    Mam problem odnośnie podłączenia masy telewizora ( samsung kineskopowy mono) z zewnętrznym sprzętem audio a dokladniej masy.
    W swojej kolekcji rtv posiadam playstation , nagrywarkę DVD, magnetowid , telewizor ,radio ,dekoder oraz głośniki wolnostojące creative'a.
    Wszyskie wymienione sprzęty powyżej prócz telewizora są stereo.
    Od razu z góry mówię że jakiekolwiek posty typu zmień telewizor odrzucam gdyż do mojego samsunga jestem jakby to powiedzieć emocjonalnie związany
    No więc do rzeczy:
    Telewizor jest podłączony do zestawu creative 2.1 ( 2 satelity plus subwoofer )
    DVD jest podłączone do 2.1 ( Creative )
    Magnetowid ( ze względu na brak regulacji siły głosu) jest podłączony do TV
    Playstation ( ze względu na brak regulacji siły głosu) jest podłączone do TV
    Radiomagnetofon do 2.1 ( Creative )
    Dekoder do 2.1 ( Creative )
    No więc tak , wpienia mnie niezmiernie jak włączam dekoder albo dvd i mam dźwięk w mono ( puszczone audio plus video przez euro do TV)
    Magnetofon , dekoder lub DVD jak chce włączyć aby posłuchać w stereo to musze latać z kablami i łączyć jackami do głośników.
    Obmyśliłem że zrobie sobie takie pudełeczko w którym umieszcze sześć przełączników w celu zamiast latania z przepinaniem jacków to tylko sobie przełącze i mam.
    No i tutaj mam wielki kłopot, lewy i prawy kanał mam w porządku ale jest problem z masą telewizora.
    Jeżeli jest ona podłączona z masą innego sprzętu RTV to mi latają takie białe kreski na ekranie co sugeruje że coś jest z ów masą.
    Reszte sprzętów mogę przełączać dowolnie wpuszczając przez odpowiednie włączniki sygnał do głośników , tylko z tym telewizorem jest kłopot bo nadal musze wpinać jackiem jak chce coś obejrzeć z kasety albo pociorać w peesa.
    Nawet jeżeli wyłącze reszte sprzętów ( wyłącze lewy i prawy kanał , nie mase) to i tak się pojawiają białe paski na ekranie.
    Poniżej zamieszczam schemat jak sobie to obmyśliłem.
    Proszę o pomoc , pozdrawiam i wesołych świąt K.

Masa TV z masą DVD i dekodera
    Lisu93
    Level 13  
    Temat umarł.
    Zamykam.