Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brzęczenie wentylatora od karty graficznej GeForce 8400GS

25 Gru 2009 09:48 5721 12
  • Poziom 13  
    Witam ostatnio jak włączałem komputer zaczął brzęczeć wentylator od karty graficznej zdjąłem obudowę komputera aby sprawdzić co jest ale nie mam żadnego pojęcia. Po 1 min. przestaje brzęczeć i kręci się normalnie. Gdy włączam znowu komputer to brzęczy i po 1 min cichnie co to może być jak zapobiec temu??? Liczę na pomoc
  • Poziom 18  
    Witam
    Zalecam wymianę całego układ chłodzenia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wentylator się po prostu zużywa - masz teraz trzy opcje do wyboru (wykonuj w tej kolejności):
    1. Przeczyść go z kurzu - niewyważone łopatki sprawiają, że wpada w wibracje
    2. Rozkręć go i nasmaruj np. olejem teflonowym
    3. Jeśli powyższe 2 punkty nie pomogą - pozostaje Ci jedynie wymiana wentylator

Moderowany przez mat_ed:

Powtarzam po raz setny. Wiatraki są na polu w komputerach montuje się wentylatory.

• Poziom 13  
    Czyli go wykręcić z tej obudowy co trzyma się na 4 małych śrubkach i go przeczyścić i nasmarować. A jak bym musiał wymienić to ile może to kosztować??
  • Poziom 36  
    Tak nalezy wentylatorek wykrecic z karty.
    Musisz wyciagnac karte z komputera i delikatnie zdemontowac wentylatorek. Przeczyscic przy okazji radiator na karcie grafiki (przedmuchac i wyczyscic pedzelkiem).
    Wentylatorek od drugiej strony bedzie miec naklejke. Oderwij ją a powinno pokazac sie lozysko. Mozna kapnac kropelke oleju (tylko nie jadalny, bo zjelczeje) lub dac odrobinke smaru. Nalepke nakleic (ona w pewien sposob chroni lozysko przed wyschnieciem i kurzem) i zamontowac wentylatorek z powrotem do karty.
    Karte zamontowac do komputera i uruchomic.

Uwazaj tylko, zeby nie przechylac radiatora karty na boki, poniewaz jest on osadzony na bardzo delikatnym rdzeniu gpu.
  • Poziom 13  
    Zrobiłem tak jak w odpowiedziach i nic nie pomogło jak palec położyłem na Wentylatorek to on się rusza ma luzy na boki. Więc pewnie trzeba będzie wymienić wentylator z radiatorem?Czy sam wentylatorek wystarczy? Z góry dzięki.

Dodano po 1 [minuty]:

Ile taka wymiana może kosztować? Czy można samemu wymienić wentylatorek?
  • Poziom 36  
    Wyciagnij karte z komputera i wykrec wentylatorek z karty. Calego chlodzenia nie sciagaj jak nie trzeba. Zmierz szerokosc wentylatorka i podaj wynik na forum. Dobierzemy cos.
    Przy okazji wyczysc chlodzenie karty np. pedzelkiem z dlugim wlosiem a potem przedmuchaj.
    Nie stosuj nic wilgotnego.

Przydalaby sie wyrazna fotka karty lezącej na stole.
  • Poziom 13  
    Średnica otworu w radiatorze ma 4cm to Wentylator ma z 3,8cm

Dodano po 18 [minuty]:

• Poziom 10  
    Witam!!! taki wentylator kupisz w każdym sklepie komputerowym w cenie do 20zl. Polecam marki zalman, arctic lub noiseblocker.
  • Poziom 13  
    A czy Radiator pozostaje?? Czy też go wymienić?

Dodano po 28 [minuty]:

Dodano po 17 [minuty]:

Brzęczenie wentylatora od karty graficznej GeForce 8400GS Brzęczenie wentylatora od karty graficznej GeForce 8400GS Brzęczenie wentylatora od karty graficznej GeForce 8400GS
  • Poziom 12  
    Nie, radiator zostaw - najlepiej pójdź do sklepu komputerowego z tym wentylatorem i kup podobny (ta sam średnica, rozstaw śrubek i wtyczka).
    Jeśli jednak nie znajdziesz, masz do wyboru albo kupić zepsutą kartę na allegro (ale ze sprawnym chłodzeniem), kupić nowy CAŁY zestaw chłodzący albo po prostu usunąć tą plastikową ramkę i zamontować zwykły wentylator.
  • Poziom 13  
    A czy ta moja karta ma wbudowany czujnik temperatury bo chciałbym wiedzieć jak sprawdzić temp karty graf.
  • Poziom 10  
    Temperaturę grafiki możesz sprawdzić programem everest lub speed fan lub hwmonitor.