Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra Plus - porada co trzeba zrobić aby był polsat

lajkonik12 25 Gru 2009 11:58 10877 20
  • #1 25 Gru 2009 11:58
    lajkonik12
    Poziom 2  

Cześć, jestem posiadaczem Cyfry +. Wszystko jest OK tylko jedynie mnie martwi, że nie ma Polsatu. Czy możecie mi doradzić co trzeba zrobić lub trzeba coś dokupić?

Pozdrawiam

0 20
  • #2 25 Gru 2009 12:09
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Antenę ATX lub YAGI ukierunkować w nadajnik w TV znaleź kanał POLSATU.

0
  • #3 25 Gru 2009 12:26
    kalikst666
    Poziom 10  

Niestety bez dodatkowej anteny się nie obejdzie, Polsat ma swoją platformę i nie jest nadawany FTA, pozostaje więc tylko kupić zwykłą antenę do telewizji naziemnej.

0
  • #4 25 Gru 2009 12:54
    mkbijou
    Poziom 15  

lajkonik12 napisał:
    (...)jedynie mnie martwi, że nie ma Polsatu. Czy możecie mi doradzić co trzeba zrobić lub trzeba coś dokupić?

Można też dokupić abonament w cyfrowym polsacie.
    Można wybrać najtańszy pakiet MINI za 9,90.
    Do tego najtańszy dekoderek, który podłączysz przez przelotkę z tunera cyfry.
    Kiedy będziesz chciał korzystać z Polsatu - wyłączysz cyfrę i załączysz dekoder polsatu.
    Nie potrzeba zmieniać konwertera, ani prowadzić dodatkowego kabla.

0
  • #5 25 Gru 2009 12:56
    Sien
    Poziom 14  

Ale z powodu jednego programu związujesz się umową, bo 9,90 majątkiem nie jest... :wink:

0
  • #6 25 Gru 2009 13:06
    mkbijou
    Poziom 15  

Oprócz polsatu dostaje jeszcze kilka kanałów, których nie ma w pakiecie cyfry:
    - Polsat 2
    - Polsat Cafe
    - Polsat JimJam (bajki)

A umowa...?
    No cóż... taka jest nasza polska rzeczywistość...

0
  • #7 26 Gru 2009 11:43
    ELEKTRONIK1994
    Poziom 11  

Witam!
    Podobno POLSAT ma być dostępny od nowego roku w prawie każdej telewizji satelitarnej bez żadnych przeróbek. Wiem bo pytałem w sklepie CYFRY+ i tak mi powiedziano.

0
  • #8 27 Gru 2009 13:56
    a2d2a2m
    Poziom 15  

Raczej jest to nieprawda. Jest to program autorski, tak jak canal+ w cyfrze i raczej polsat go nie udostępni innnym platformom. Jak patrząc na oferty platform wiele kanałów w ich ofercie jest identyczna, to co ich wyróżnia to właśnie własne kanały nie dostępne na innych platformach, ze względu na które abonenci właśnie wybierają tą paltformę oprócz ceny pakietów.

0
  • #9 27 Gru 2009 14:38
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

a2d2a2m napisał:
    Raczej jest to nieprawda. Jest to program autorski, tak jak canal+ w cyfrze i raczej polsat go nie udostępni innnym platformom. Jak patrząc na oferty platform wiele kanałów w ich ofercie jest identyczna, to co ich wyróżnia to właśnie własne kanały nie dostępne na innych platformach, ze względu na które abonenci właśnie wybierają tą paltformę oprócz ceny pakietów.

Tu bym polemizował co do ukazania się POLSATU jako programu w innych platformach cyfrowych.:D

0
  • #10 27 Gru 2009 17:07
    Sien
    Poziom 14  

Do tej pory Polsat skutecznie bronił się przed udostępnianiem na innych platformach. Nie sądzę, żeby zdecydowali się na taki krok. Brak Polsatu w innych platformach jest właśnie ich najistotniejszą wg. wielu wadą, co napędza sprzedaż CP. Strzelili by sobie w stopę takim ruchem... Takie moje zdanie.

0
  • #11 27 Gru 2009 19:22
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Po co pisać takie banały będzie czy nie. W fazie projektu rządowego są prace nad ustawą o obecności w każdej platformie sat programów nadawanych naziemnie (min Polsat). Jeżeli ustawa przejdzie z mocy prawa znajdzie się wC+ i N. Czas pokaże.

0
  • #12 27 Gru 2009 22:41
    mkbijou
    Poziom 15  

Kolega telesat1 ma rację.
    Podobnie jak inne kanały znajdą się w pakietach pozostałych nadawców...
    Tyle że TVN już jest i w Cyfrowym Polsacie i w TnK.
    Ważne żeby były dostępne jako niekodowane (w jakimkolwiek pakiecie by się nie znalazły).
    A tak niektórzy korzystają z tego, że mają w swojej ofercie kanały telewizji publicznej i każą sobie za nie po raz kolejny płacić...
    A co do pierwszego programu Polsatu - to przypominam sobie, że był już taki czas, kiedy można go było oglądać w ramach CYFRY...

0
  • #13 27 Gru 2009 23:03
    telesat1
    Moderator na urlopie...

To że platforma polsat ma TVN drogo to ich kosztowało, brak w ofercie pakietu TVN to byłby koniec CP (min. zatargi z TVP). Nadawca będzie kodował, czyli nie będzie to kanał FTA. Sprawa najważniejsza, tych 400-stu posłów muszą ten temat unormować. A to duża kasa i chyba to trochę potrwa.

0
  • #14 27 Gru 2009 23:43
    mkbijou
    Poziom 15  

Nie wiem, czy zamysł nie był taki, by podstawowe kanały wszystkich nadawców, tzn. te nadawane naziemnie nie były również dostępne z satelity jako FTA.
    Na tym ma chyba polegać cyfryzacja (tzn. na tym prawdopodobnie polegałaby cyfryzacja w każdym normalnym kraju.
    U nas pewnie znowu znajdzie się wielu, którzy będą chcieli na tym wszystkim wiele ugrać...).
    Poza tym po uruchomieniu DVB-T (jeśli do tego w końcu dojdzie) w jednym z multipleksów
    (bo już teraz nie wiem w którym) znajdą się te kanały jako niekodowane...
    Dlaczego miałyby być kodowane z satelity?
    Popatrzcie jaki zabieg przeprowadzono z TnK - programy są za darmo, ale trzeba mieć kartę...
    (Z marketingowego punktu - strzelili w dziesiątkę [przy okazji sprzedając trochę swego...])
    TVP też by trochę ugrała... gdyby nie przedwczesna śmierć platformy Farfała.
    ...

0
  • #15 27 Gru 2009 23:50
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Dobrze myślisz, tylko rozróżniaj kodowanie-rozkodowanie przy użyciu karty a przekaz FTA.
    Multiplex jest jak na razie pierwszy. Ma być "ich troje".

0
  • #16 27 Gru 2009 23:51
    myslak12
    Poziom 12  

uważam że polsat powinien być udostępniony dla wszystkich z platform cyfrowych.Nie powinien być nadawany jako fta a kanały tematyczne polsati czyli polsat news czy cafe itp. powinny być nadawane właśnie tylko na platformie polsat i dla ludzi którzy chcą korzystać z tej platformy cyfrowej.
    Panie Solorz czas podjąć męską decyzję i uwolnić polsat dla wszystkich.

-1
  • #17 27 Gru 2009 23:52
    mkbijou
    Poziom 15  

telesat1 napisał:
    Dobrze myślisz, tylko rozróżniaj kodowanie-rozkodowanie przy użyciu karty a przekaz FTA.

Zawsze to jest jakiś sposób na wyszarpanie kasy zanim może się to stać niemożliwe (o to mi chodziło).

0
  • #18 28 Gru 2009 00:03
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Mam C+ z ostatniej promocji + multiroom + starą kartę C+ do końca stycznia, a do nadajnika polsatu 5km(działa na drucie:D). Z resztą poczekam na DVB-T.

0
  • #19 28 Gru 2009 20:51
    b.zos
    Poziom 15  

Jak przeczytałem wszystkie posty szanownych kolegów to nic z nich nie rozumiem na serio..... facet pyta o optymalizację w połączeniu cyfrowego polsatu z cyfrą plus
    wg. mnie skromnego lamera to cyfra plus w CR a w CI cam polsatu za 199 zeta po 4 miesięcznym sygnale można faktycznie zejść do mini za umową z CP pozostaje jedynie problem tunera ale jakiegoś fergusona mozna kupic za nieduże pieniądze a w okresie w/w 4 miesiecy mozna obniżyć stosownie pakiet C+..... a i...... nie wszyscy mają nadajnik 5km do domu to chyba ważne.....

0
  • #20 29 Gru 2009 00:46
    mkbijou
    Poziom 15  

b.zos napisał:
    Jak przeczytałem wszystkie posty szanownych kolegów to nic z nich nie rozumiem na serio..... facet pyta o optymalizację w połączeniu cyfrowego polsatu z cyfrą plus
    (...)

A w którym miejscu szanowny kolega wyczytał, że autorowi tematu chodziło o cyfrowy polsat?
    Z wypowiedzi zainteresowanego nic takiego nie wynika...

0
  • #21 29 Gru 2009 00:55
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam wszystko w temacie zadanym przez Kolegę lajkonik12 zostało wyjaśnione i nie ma potrzeby dalszego pisania szczególnie na temat czy Polsat będzie nadawany przez inne platformy czy nie czas pokaże, pozdrawiam GKVIDEO

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo