Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pic Defro Duo - dodatkowe zabezpieczenie zasobnika

25 Gru 2009 12:48 4097 3
  • Poziom 17  
    Witam
    Pytanie moje jest jak wykonane jest zabezpieczenie zasobnika przed zapłonem paliwa.
    Mam zamontowany jedynie czujnik temperatury paliwa w podajniku, lecz istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia tak zwanym strażakiem wykonanym jako opcja.
    Koszt to coś około 400zł . Koszt nie równomierny do złożoności zabezpieczenia, widziałem takie zabezpieczenie przez chwilę i widzialem baniak 5l. podłączony do zaślepionego otworu w podajniku ale na czym dokładnie to polega i jak jest rozwiązane gaszenie paliwa
  • MetalWork
  • Poziom 11  
    Uruchomienie systemu strażak następuje po osiągnięciu w retorze około 100 stopni. Na tak rozgrzany metal oraz samo palenisko leje się woda, co powoduje konieczność wymiany części.
    Ja bym się poważnie zastanawiał nad tym systemem no chyba że chcesz palić pellet'ami gdzie powrót płomienia jest prawdopodobny
  • MetalWork
  • Poziom 10  
    Witam

mam ten system zabezpieczenia u siebie (Defro Duo Uni) i jest on sterowany przez termostat czyli czujnik jest zamontowany na podajniku a konkretnie na rurze w której jest ślimak i podaje paliwo Jeżeli w tym podajniku wzrośnie temp to zawór się otwiera i gasi piec

jeszcze należy dodać ze jako pierwsze zadanie ochrony pieca przed przegrzaniem spełnia sterownik pod czujnikiem wspomnianym wcześniej jest zamontowany czujnik ten który przy temp 75 st C wysyła sygnał do sterownika a ten włącza ślimaka na 3 minuty żeby wysunąć ewentualnie zapalone paliwo do komory spalania

Pozdrawiam