Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na wysokich obrotach silnik przerywa YAMAHA TENERE 660

10 Lip 2004 18:22 10678 7
  • Poziom 17  
    Witam,
    Może zacznę od początku.
    Jakis czas temu zauważyłem ze silnik w motorze zachowuje się nie do końca tak, jak powinien. Gdy na postoju silnik się wkręca na wysokie obroty - wszystko jest w pożądku (w całym zakresie obrotów)

Ale... podczas jazdy, (najgorzej chyba na 2 biegu) gdy raptownie przyspieszam, i silnik ma "co robić" to PRZERYWA. To coś jakby nie dostawał iskry (lub jak by dostawał nagle jakąś kosmiczną mieszankę). Motor to YAMAHA TENERE 660. Japońskie części są piekielnie drogie, i nie bardzo mam pieniądze aby fundować sobie nowe i wymieniać, te które mogą być sprawne. Motor przerywa od kilku tygodni. 2 tygodnie temu uszkodził się regulator napięcia, i akumulator się ciągle rozładowywał (a napięcie w instalacji - oscylowało w granicach 11-20V!! w zależności od wysokości obrotów). Moduł wymieniłem, napięcie jest teraz stałe, ładowanie aku. już jest. Ale motor dalej przerywa.
    Myślę że to może wina cewki? Jak tak napięcie w instalacji się wahało to może się uszkodziło jakieś uzwojenie?
    Naprawdę nie mam pojęcia co to może być ;[ a na serwis mnie nie stać ;[

Jak ktoś ma jakiś pomysł co to mogło by być to prosił bym o info.
  • Poziom 11  
    Sprawdz aparat zaplonowy !
  • Poziom 15  
    1.wyczyść gażnik
    2.sprawdź dokładnie, czy nie ma przebicia na przew. wys. nap. (owiń czymś na czas prób)
    3.spróbuj na innej świecy (często pod obciążeniem mają przebicie)

Pozdrawiam

P.S. też mam kłopoty z reg napięcia (FZR600) szkoda kupować fabryczny, bo i tak padnie, może masz jakiś pomysł?
  • Poziom 18  
    sprawdz cisnienie na pompie paliwa
  • Poziom 20  
    Stawiam na paliwo. Bo zapłonowi zwisa czy motor w ruchu czy nie. na paliwo działają przyspieszenia. Czyli pompa, smok w baku, filtry. A może ja silnik dostaje obciazenia to się przekreca w ramie i coś nie styka? o tym nie pomyslalem. Mialem kiedyś taką zagrychę w mojej bm-ce przerywała na 3,4,5 biegu po dokreceniu silnika. Okazało sie ze się odkręciła masa wiazki silnika pod kolektorem i komputer głupiał jak silnik wyginał się w bok. Drugi taki przypadek to brudny smok w Baku. paliwa szło za mało, wkrecałem 1,2, cisnienie stopniowo spadało i jak wkrecałem 3 to na tyle spadało ze wtryski stawały. wyczyscilem smoka i zmieniłem filtr paliwa i mam spokój.
  • Poziom 1  
    Też mialem takie objawy
    Silnik na "luzie" wkręcał sie do oporu ale podczas jazy przerywał
    Przyczyną tego było niedokładne połączenie fajki z przewodem wysokiego napięcia
    Trochę go skrucilem wkręcilem do oporu i teraz śmiga jak nowy :D
    Pozdrawiam Baku4u
  • Poziom 15  
    Wiesz nie chcę Cię martwić, ale to może być też wina modułu zapłonowego, który mógł dostać przy awarii regulatora, wszystko zależy od tego jak mocno zkomputeryzowana jest Twoja maszynka... Tenery jeszcze nie robiłem
  • Poziom 11  
    Co do aparatu zaplonowego jest tam taka ceweczka niewiem jak sie to fachowo nazywa ale jak ma przebicie to motor bedzie przerywał , no ale przede wszystkim sprawdz czy dostaje paliwo , a potem elektryka!!!