Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacje gotowego robota

26 Gru 2009 00:40 1191 5
  • Poziom 9  
    Witam! Mam gotowego robota, i chciałbym go trochę zmodyfikować. Robot wygląda tak :

http://www.apogeekits.com/images/robot_frog_kit.jpg

i chciałbym go zmodyfikować na początek np tak, żeby dodać trzeci silnik. Jeśli ktoś na pierwszy rzut oka myśli, że wie gdzie trzeba było by co podpiąć, to przesyłam schemat płyty. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A po co ci trzeci silnik??
  • Poziom 9  
    To był tylko przykład, chodzi mi oto, aby np. wziąć "podwozie" tego robota i jego górę, przyczepić do innego stelażu i trzeci silnik, jako nie wiem, np wiatrak. Albo żeby podłączyć głośniczek albo diodę, chodzi mi tylko oto, że nie wiem w którym miejscu podłączyć go do płytki tak, żeby np działało wtedy gdy robot zatacza koła.
  • Poziom 10  
    Jeśli chcesz żeby np twój robot wyglądał fajnie to ja np lubię napęd na gąsienicach lub 4 kola i osobny silnik na każde żeby to nie wyglądało jak zabawka dla dzieci, a jak chcesz żeby coś działało w tedy kiedy kola się kręcą np. led, to ja zwykle podpinam to pod silnik. ;)
  • Poziom 9  
    Ale ten robot, działa tak (tzn będzie działał, jak go skończę, bo u mnie nie ma on jeszcze płyty ;P), że on reaguje na głos tzn jak się powie "start" to zaczyna jechać a potem po kolei "stop" skręca w lewo - "stop" skręca w prawo - "stop" - staje. I czy jest do zrobienia takie podłączenie np led do płyty, żeby ona świeciła tylko przy start. A robot działa tak, że ma 2 koła i gdy jedzie do przodu to kręcą się oba, gdy skręca w lewo, to kręci się tylko prawe, a gdy w prawo to kręci się tylko lewe. Zaraz zmykam, więc schemat płyty dopiero jutro będę mógł wrzucić.
  • Poziom 10  
    Wiem jak ten robot działa ;) a co do leda to chyba inaczej sie nie da ale jak bym popatrzył schemat to może bym coś wymyślił. ;)