Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite L500-1FW - wymiana modułu WiFi pytania

serg17 26 Dec 2009 01:31 3233 3
    serg17
    Level 13  
    Witam.

Stałem się posiadaczem Tosi, wdzięcznego bieda-modelu L500-1FW, który jest dosyć ubogi jeżeli chodzi o funkcje sprzętowe. Brakuje mi w nim obsługi bluetootha (i jeszcze paru innych :P), więc postanowiłem zamienić kartę Realteka RTL8187B na INTEL PRO WIRELESS 3945ABG z poprzedniego HP dv6331ea. Problem jest w tym, że w Tosi tej karty nie ma pod płytką z romem... Szukałem poradników przedstawiających sprawę z rozbieraniem obudowy, ale znalazłem tylko zdjęcia modelu L505, w którym klapka Memory jest dłuższa i gdzie ewidentnie da się w prosty sposób wymontować chipset. Ale L505 to nie mój L500 - tutaj dostęp jest ograniczony jedynie do ramu!

Pytania 2:
    1) czy ktoś wie coś na temat możliwości wymiany karty wifi? Czy ona wyjmowalny faktycznie "dalej" pod obudową i trzeba się dłubać z jej otwieraniem?
    2) czy będą pasowały kable do anteny?

Szukałem w wielu miejscach, nawet na forach zagranicznych i nie znalazłem odpowiedzi. Mam nadzieję że elektrodowicze mnie poratują :) Z góry dzięki
    iron64
    Level 41  
    Zaraz, moment, co Ty chcesz wymienić, chipset czy kartę WIFI?
    serg17
    Level 13  
    Kartę wifi, źle to napisałem, sorki.
    mzetz150
    Level 11  
    Witam. Aby dostać się do modułu wifi należy zdjąć listewkę obok klawiatury (od strony matrycy), jest ona na zatrzaskach, łatwo da się podważyć nożykiem. Następnie należy odkręcić 4 śrubki mocujące klawiaturę i unieść ją uważając żeby nie uszkodzić taśmy (od strony matrycy klawiatura jest na śrubkach a od strony pada na haczykach) i już jest widoczny moduł wifi (jest przykręcony 2 śrubkami).
    Kable będą pasowały.
    Pozdrawiam