Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-Link DI 624 - zrywanie połączeń, nie widać komputerów

kandyaqq 26 Dec 2009 02:06 9424 22
    kandyaqq
    Level 9  
    Witam
    Mam następujący problem: posiadam komputer stacjonarny PC i laptopa Asus. Na obu jest zainstalowany Win XP. Oba komputery są ze sobą i z internetem połączone poprzez ruter DLink DI 624 - PC przy pomocy kabla, laptop przez Wi Fi. Wszystko było ok: oba były widoczne w sieci, mogłem przesyłać między nimi pliki, drukowałem na drukarce również podłączonej do rutera. Wszystko hulało. Tydzień temu kupiłem laptopa Lenovo Y550 z zainstalowanym Win 7. I zaczęły się schody: Lenovo wykrywa sieci bezprzewodowe (w tym moją). Kiedy zaczyna się z nią łączyć, na komputerze stacjonarnym ukazuje się komunikat " kabel sieciowy odłączony". Lenovo łączy się z moim ruterem, ale nie ma połączenia z internetem, a jeśli się połączy, po chwili się rozłącza. Gubi też połączenie z ruterem. Na pozostałych komputerach również nie ma dostępu do internetu. I tak cały czas: łączy się z ruterem, rozłącza, znów łączy, ale dostępu do internetu nie ma. Kiedy wyłączę nowego laptopa,wszystko wraca do normy: PC i stary laptop hulają w sieci bez problemu. Proszę o pomoc.
    kandyaqq
    Level 9  
    Firmware Version: 4.03 , 15 Aug 2006
    ruter kupiłem 2 lata temu i od tego czasu nie aktualizowałem jeśli o to Ci chodziło..

Naprawdę nikt nie może mi pomóc? :(
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Pokaż zakładki konfiguracji routera, być może masz ustawiony limit klientów, lub inne zbędne zabezpieczenia. Dziwna przypadłość.

Proponuję też zrestartować router i ponownie ustawić, omijając na czas testów sprawy zabezpieczeń.
    kandyaqq
    Level 9  
    Podaję zrzuty zakładek:

Zaboleq
    Level 11  
    Niestety Win7 ma podobne problemy z netem co Vista na początku, szczególnie z WiFi.Może mieć miejsce taka sytuacja iż komp z Win7 za często odpytuje router i ten się po prostu wywala (moja walnięta sieciówka tak często odpytywała DHCP w routerze, że ten się zawieszał).Radzę Ci zainstalować na tamtym kompie z Win7 jakiegoś Ubuntu Live albo ściągnij z sieci Hirens Boota i tam masz mini live dystrybuje linuxa i WinXp/Vista .
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    DriverMSG - wskazana strona chiba dotyczy XP
    W Viście nie ma w rejestrze takiego parametru (podejrzewam, że w "siódemce" też nie będzie) - niestety nie mam możliwości sprawdzenia, może autor sprawdzi.
    No i raczej nie jest to zbieg okoliczności: to już drugi przypadek gryzienia się tego samego modelu routera z danym modelem laptoka :(
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Router restartuje się po włączeniu WiFi w Lenowie.
    Nie sądzę aby zmiana MTU w innych komputerach zmieniła sytuację :twisted:
    Kandyaqq może sprawdzić, czy samo Lenowo restartuje router.
    kandyaqq
    Level 9  
    Szanowni Koledzy:
    Informacja -
    Zmiana MTU nic nie dała (na wszystkich kompach dokonałem zmian). Problem jest właśnie z Lenovo: po wyłączeniu "blaszaka" i laptoka Asus, sam Lenovo powodował restarty rutera. Po jego wyłączeniu i po uruchomieniu "starych" kompów, ruter zaczął pracować normalnie. A więc problem jest po stronie: laptopa Lenovo lub windows7. Po ewentualnych dalszych podpowiedziach Szanownych Kolegów możemy próbować wyodrębnić już konkretną przyczynę. Z całym szacunkiem: jestem laikiem w tych sprawach i zdaję się całkowicie na doświadczenie Kolegów. Jedyne co mogę, to opisywać reakcje sprzętu na Wasze sugestie.

Dodano po 2 [minuty]:

Ad forestx: w rzeczy samej w windows7 nie znalazłem parametru RWIN.
    Zaboleq
    Level 11  
    Zadaj sobie pytanie po co Ci Win7 ??Moja jedyna sugestia w tej sprawie to zmiana OS na inny niż Win7 .Wybacz ale to jest spory problem u klientó których odwiedzam i każdemu polecam albo xp albo Viste obecnie.Sprobuj innego drivera dla tej karty to raczej liczenie na lod szczescia :/ ...
    kandyaqq
    Level 9  
    No wiesz.. kupiłem lapa z tym windowsem.. jest z licencją..
    lki
    Level 10  
    Jak to coś wniesie do tematu to napiszę, że mam identyczny problem. Tylko laptop Lenovo Y530. Zarówno po wifi jak i po kablu nie ma opcji ustanowić połączenia. Różnica jest taka że system to vista. Na drugim ruterze d-link dir300 wszystko jest ok. Konfiguracje ruterów są identyczne. Ja już zgłupiałem i zmieniam ruter.
    smalin
    Level 15  
    Witam,

Ten sam problem i u mnie z Lenovo g550 i W7.
    Czy jakies nowosci w temacie?

Pozdro
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Kilka dni temu podobny efekt zauważyłem, gdy zmieniłem MAC karty sieciowej WIFI - początek był 00 a dałem 01 i router rozłączył mi sieć po kablu.
    Nie wiem czy to ma coś wspólnego z waszymi problemami, ale warto zmienić MAC i sprawdzić efekty.

A i zapomniałbym - router D-Link DI-300.
    smalin
    Level 15  
    Witam,

powertowalem troche w necie i znalazlem rozwiazanie.

Problemem jest zainstalowany proglam Lenovo ReadyComm, ktory robi wiecej szkody niz pozytku. Wystarczy odinstalowac i wszystko smiga.

Pozdro

P.S. warto zmienic temat na - rozwiazanie
    Carrotka
    Level 10  
    Witam

Ja mam ten sam problem z routerem DI-624, ale mam laptopa Acer 6920 Gamestone Blue z Vista...
    Nie mam pojecia na czym polega problem, poniewaz jestem w niemczech u znajomych i rodziny. Jeszcze jak bylam na Boze Narodzenie to wszystko dzialalo bez zarzutu. Ja nawet nie wiem jak dobic sie do konfiguracji tego routera. W miedzyczasie wiem, ze informatyk cos przestawial (zmienial nazwe sieci i haslo- mam aktualne dane, zas co wiecej zrobil to nie mam pojecia) a ja postawilam na nowo system w laptopie przed przyjadem. Nie wiem co moglo sie stac. Jak tylko probuje podlaczyc sie do sieci to ja po prostu wywala i szaleje- internet nagle sie pojawia i zaraz znika a u mnie wyswietla sie, ze jestem polaczona z siecia ale z ograniczeniami i nie mam dostepu do internetu. Probowalam rozwiazac problem poprzez automatyczne pobranie ip, probowalam restartowac swoja karte sieciowa. Bez efektu. Wykazuje ze kabel sieciowy jest prawdopodobnie odlaczony, albo jest problem z routerem. Bede wdzieczna jak ktos moze mi poradzi jak dobic sie do konfiguracji routera i z anielska cierpliwoscia wytlumaczy tepej istocie. Ja u siebie posiadam router edimax a z innymi po prostu nie mialam nigdy stycznosci. Wlasciciel, u ktorego jest problem sam na tym kompletnie sie nie zna i do byle czego dzwoni po informatyka... Chcialabym sprobowac to jakos rozwiazac jak narazie bez osobistej interwencji specjalisty... Bardzo prosze o pomoc. Jestem tutaj uziemiona na miesiac i internet jest mi niezbedny do pracy...
    Moj nr gg: 4xxxx

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" D-Link DI 624 - zrywanie połączeń, nie widać komputerów Regulamin pkt. 8.1, 15.
    Problemy rozwiązujemy na forum, a nie poza nim. [DriverMSG]
    telerycho
    Level 11  
    Witajcie,
    też mam problem ze zrywaniem łącza wifi w lenovo.
    Kolego smalin, odinstalowałem ten program i jest to samo. Tobie pomogło, mi nie. A zatem temat nie jest całkiem rozwiązany.
    Może ktoś wrzuci jakieś własne i sprawdzone tricki ?
    Dzięki z góry i pozdrówka
    kandyaqq
    Level 9  
    Dla obserwujących - brak postępów w w/w sprawie. Jak znajdę nieco czasu, to będę resetował i od nowa stawiał ten router. Oczywiście podzielę się wynikami w tym temacie.
    PeterCrazy
    Level 14  
    Lenovo 3000 N200 i router TP-Link 340G, działa jak złoto zarówno wcześniej na XP jak i obecnie na 7.
    grzest1971
    Level 2  
    Ja chyba, po przeczytaniu niezliczonych publikacji, doszedłem co jest powodem zrywania połączeń przy dużym obciążeniu, zwłaszcza WiFi (co oczywiste, że radio ma większy apetyt na moc...): Zasilacz.
    Po wymianie z 12V/2,5A na 12V/4,2A problem znikł.
    Di-624 nie zrywa połączeń.
    :D