Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odblokowanie portow w BitComet

26 Gru 2009 13:50 1885 1
  • Poziom 17  
    Witam.
    Opisze najpierw moje polaczenie. Internet ma radiowy. Kabel od anteny idzie do routera edimaxa ktory pracuje w trybie klienta, zastepuje karte sieciowa. Na tym routerze w WAN ma IP 10.100.1.106, lub cos w tym stylu, a LAN 192.168.2.100. Nastepnie do tego routera podlaczony jest nastepny TP-Linka. Ten pracuje jako ACCES POINT. W WAN ma wpisany IP takie jakie przydziela mu router wyzej, a LAN rozdaje po wi-fi od 192.168.1.101<... . No a teraz konkrety. Zainstalowalem sobie BitComet. No i jest tam komunikat o portach, ze nasluchiwanie jest zablokowane czy cos, swieci sie zolta lampka w rogu. Trzeba sprawdzic firewalla i NAT. Firewalla sprawdzilem systemowego. Chociaz mam noda z ochrona firewall. Gdzie w nim znalesc opcje odnosnie jakiegos odblokowania? No i ten NAT. Na ktorym routerze go konfigurowac? Ktore IP w tych konfiguracjach wpisywac? Z tego co zauwazylem to przy tej lampce w programie podany jest moj zewnetrzny IP czyli 83.XXX.XXX.XXX. Jak to wszystko skonfigurowac?
  • Poziom 12  
    Witam

Wydaje mi się, że to wina konfiguracji routera. Poszukaj na routerze, który się łączy z netem coś w stylu "port forwarding". Tam wpisujesz IP 192.168.2.100 i żądany port. Następnie wchodzisz na drugi router i robisz to samo z tym, że w miejscu IP wpisujesz IP konkretnego komputera na który ma być przekierowany port.

Mimo wszystko, na moje oko i tak to nie będzie chodzić bo Twój dostawca internetu zapewne ma co nie co poblokowane (w razie czego skontaktuj się z nim).

Pozdrawiam