Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 - wariacje centralnego

adiv 26 Dec 2009 14:19 4074 8
    adiv
    Level 2  
    Panowie, szukam juz dobrze ponad dwie godziny w tym dziale, ale nie widze u
    nikogo podobnych objawow. Temat taki : Centralny dziala z piota bez numerow,
    ale jak chce to zrobic "od srodka" to : wciskajac spust "od pasażera" zamyka
    tylko jego, a wciskając spust "od kierowcy" , zamyka wszystkie ale tylko 1
    sec., po czym otwiera cale auto. Czy zwykly amator ustawi to sam, czy
    konieczna wizyta u magika ?
    Jeszcze jedno. chcialbym zciszyc, badz wogole wylaczyc trąbką przy
    zamykaniu i otwieraniu auta z pilota. Jest tak glosna, ze budze w nocy chyba całą
    okolicę .
    Ricardo290366
    Level 16  
    Jest OK .
    Nie wiem jaki tam masz typ zamka ale ,w innych samochodach działa identycznie ( pomijając luksusowe i nowsze modele ).Jeśli jest centralny to : "spust " działa jako
    wskaźnik że drzwi są zamknięte a nie do zamykania .Do zamykania jest pilot ,
    wewnątrz przycisk na panelu drzwi razem z szybami lub na panelu środkowym .
    Najważniejsze są drzwi kierowcy , po ich zamknięciu , zamykają się pozostałe .
    Jeśli były zamknięte pilotem a otwarte kluczykiem LED powinna "inaczej " niż normalnie mrugać -sygnalizacja że ktoś grzebał przy samochodzie .
    Zamknięcie ręczne od strony pasażera traktowane jest przez sterownik jako błąd
    i po chwili otwiera je . " Trąbkę "można ,odciąć ,w warsztacie zamienić na inną
    lub za darmo owinąć foliowymi reklamówkami i zabezpieczyć taśmą lub opaskami .
    vauer6
    Level 17  
    Nie jest ok.Od kierowcy i pasazera powinno zamykac cale auto.
    Pewnie masz uszkodzone przewody przelotki drzwi.Odchyl gume na przelotce i powinno byc widac urwane przewody.
    Pozdrawiam.
    Ricardo290366
    Level 16  
    mam 306 RN.centralny zamek ,1,8 pełny wtrysk ,el.szyber,lusterka,.fotele ,AbS,15"lakier+clar
    wcześniej miałem Suzuki , Citroen

i byo tak samo !
    vauer6
    Level 17  
    To moze masz stara albo domontowany central.Niech kolega sprawdzi.Nawymienialem sie juz tych przelotek co niemiara.
    Logan21
    Level 11  
    Witam.

U mnie sprawa ma sie tak: otwieram z pilota czy kluczykiem od kierowcy i pasazera zamek otwiera i zamyka sie okolo 10 razy i auto otwarte, jak zamykam to czasami odbije raz czy dwa i zamkniete. Ktos ma tak samo?

Pozdro.
    miszawp3
    Level 10  
    Witam.Mam tak samo,po zamknieciu kluczykiem od strony kierowcy, central zamyka auto,ale po chwili otwiera i znow zamyka i tak w kółko.Na obecna chwile nie zamykam auta.Sprawdzałem zamki,wkładki,cały układ od central i jest to samo.
    User removed account
    User removed account  
    kristof135
    Level 10  
    U mnie też nie było potwierdzenia zaryglowania drzwi i po zamknięciu pilotem ,bądż kluczykiem zaraz wszystkie się otwierały.Próbowałem tak długo aż przestał działać pilot.W końcu dobrałem się do wiązki przewodów między słupkiem a drzwiami.Uszkodzenie było od strony kierowcy.Utlenione były trzy przewody.Polutowałem wszystkie trzy i wreszcie mogłem zamknąć auto z kluczyka. Niestety pilot nie działa do dzisiaj .Wymiana baterii nic nie dała i z tym to już nie wiem co poradzić