Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TELPOL a jakość telewizji cyfrowej

leeroyth 26 Gru 2009 15:37 9251 6
  • #1 26 Gru 2009 15:37
    leeroyth
    Poziom 9  

Cześć,

Mam pytanie odnośnie jakości przesyłanego sygnału. Z góry przepraszam, za może nie zrozumiały język w jakim piszę ale nie mam o tym pojęcia - więc tłumaczę jak umiem :). Do tej pory miałem telewizje cyfrową z UPC ale ze względu na cenę postanowiłem zmienić operatora. Mój wybór padł na telewizję kablową TELPOL. W porównaniu do UPC jeżeli chodzi o jakość telewizji cyfrowej TELPOL wypada słabiutko :(. Nie wiem czy przyczyna może być spliter rozdzielający sygnał na dwa pokoje, czy może jakieś błędne połączenie. Na obrazie jest widoczna pikselizacja, mało "płynny" obraz, "ziarnistość". Ustawienia telewizora zmieniałem i to nic nie daje. I niekiedy na niektórych kanałach słychać jakby "przebicie" z innego kanału, tzn. jak jest przerwa w fonii na kanale to słychać cichutko dialogi jakby z innego kanału.

Dekoder: TechniSat Digit K3X
    Spliter: Tratec TRIS-202F 5-1000 MHz 4.0dB na wyjściach

Osoby montujące zostawiły mi jeszcze spliter QAMTEX VQ321 5-1000MHz ale nigdzie nie podpięty.
    Dodam, że mój brat również posiada kablówkę z TELPOL i wg mnie mamy taki sam obraz z tą różnicą że ja posiadam "lepszy" odbiornik telewizyjny i sygnał cyfrowy natomiast brat sygnał analogowy.

W dekoderze jest możliwość wyświetlenia informacji o sygnale dla każdego kanału, więc jeżeli byłoby to pomocne mogę podać wartości.

Wszystkim bardzo dziękuje za udzielenie rad.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 26 Gru 2009 20:08
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Widać, że nikt nie ma chęci odpowiedzieć. :cry:

Poziomy sygnałów możesz podawać tylko z miernika natężenia pola w.cz. (specjalistyczny sprzęt) a na pewno nie z funkcji w %-tach z programu dekodera.
    To dwie inne wartości chociaż troszeczkę zbliżone.

Jeżeli chodzi o słaby poziom i przebijanie to tylko mogę stwierdzić, że :
    coś co mało kosztuje - tyle jest warte. :D

Czasami nie warto oszczędzać na czymś co inny reklamodawca reklamuje. :shocked!:

Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lut 2010 10:31
    corrado30
    Poziom 9  

w pierwszej kolejności musisz podłączyć kabel antenowy bezpośrednio do dekodera, bez żadnych spliterów. jeżeli sygnał będzie dalej zły to zostaje ci tylko wezwać serwis z telpolu. jeżeli telpol nie zareaguje, to najlepiej będzie wrócić do U.P.C.

Dodano po 7 [minuty]:

hej

0
  • #4 17 Lut 2010 10:43
    NetBajt
    Poziom 10  

Nie zawsze coś co mało kosztuje jest warte tyle samo,można mieć tańszą a bardzo dobrą jakościowo rzecz. Zgadzam sie z poprzednikiem: kabel antenowy powinien być podłaczony do dekodera. Odpowiednie ustawienie anteny także ma wpływ na jakość sygnału. W ostateczności wzywaj serwis.

0
  • #5 25 Lut 2010 17:11
    zvid
    Poziom 1  

Obawiam się że opisane przez Ciebie objawy nie mają nic wspólnego z poziomem sygnału i spliterami. Problemem jest... studio cyfrowe Telpolu. W przypadku nadawania cyfrówki słaby poziom sygnału objawi się "kafelkowaniem" czyli kosteczki lub brakiem sygnału. To co opisujesz wynika raczej z oszczędzania pasma na programy. Wygląda że starają się upchnąć jak najwięcej programów na kanał.
    Drugą sprawą jest sprzęt którym pozyskują cyfrowe programy. To też przekłada się na jakość programów cyfrowych. Co do słyszalności innych programów (przebicie) to tu problemem jest para dekoder - Twój TV. Jak znam życie masz to połączone kablem EURO a dekodery dają czasem niewystarczający poziom do przełączenia TV w tryb VIDEO. Problemem też może być właśnie Twój Tv który źle przełącza się w tryb VIDEO. Możesz to sprawdzić ustawiając TV na kanale na którym nie ma żadnego programu lub na którymś z "kanałów" wejść Video (EXT, Video, itp) a następnie włącz dekoder cyfrowy. Problem powinien nie występować, ale nie ma 100% pewności. Co do jakość programów UPC to bym nie przesadzał, mają wprawdzie lepiej ale nie jest po powalająca różnica. Ich dekoder też jest klasę lepszy od TechniSata.
    Inną sprawą jest to że moim zdaniem nie ma co narzekać na tańszych. Gdyby nie konkurencja to ceny UPC były by znacząco wyższe. Znając politykę tej firmy po "wykończeniu" konkurencji UREALNIA ceny na swoje usługi, które już teraz są nie całkiem małe.

0
  • #7 25 Lut 2010 20:51
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Ostatnio Twórca tematu był zalogowany w dniu 26 gru 2009 o godz. 16:34.

Z tego można wnioskować, że temat należy zamknąć w myśl regulaminu pkt. 13 .

Temat Zamykam.

Pozdrawiam.

PS. krzysiek napisał w mail-u do mnie :

Cytat:
    ... może stworzymy jakieś kompedium na ten temat?

Możemy ... ale na razie jest regulamin. :D
    Czekam na propozycje (PW). :?:

0