Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podtrzymanie sygnału analogowego w pomiarzeco2

tomciowoj 26 Gru 2009 16:21 705 0
  • #1 26 Gru 2009 16:21
    tomciowoj
    Poziom 9  

Witam. Zakładam sterowanie pieczarkarni wraz z pomiarem co2. Pomiar co2 odbywa się w 6 halach sekwencyjnie po ok 5 min w każdej (chodzi o stabilizację miernika co2 dosyć leciwego 89r.). Układ wykonawczy z firmy Patron ma wejście analogowe do którego podłączam sygnał z miernika co2. Wszystko działa ok jeśli pomiar jest ze sterowanej hali, jeśli przeskakuje na kolejną zanika napięcie i sterownik ma fałszywy odczyt a raczej nie ma go wcale. Myślałem nad wykorzystaniem układu sample&hold ale 6hal*5min=30min w czasie którym układ musiałby trzymać napięcie pomiarowe na niezmienionym poziomie. Napięcie z miernika co2 to zakres 0.5-1.2V, z noty katalogowe doczytałem,że układy sample&hold mają spadek ok 5mV/min, co daje 150mv od pomiaru do pomiaru to prawie 10% spadek. Mógłbym wzmocnić poziom np. z 1V do 10V dać na sample&hold a następnie zmniejszyć do poziomu max. 5V (tyle mogę podać na sterowanie Patron, można regulować mnożnik tak, że poziom nie musi odpowiadać napięciu z miernika. W aplikacji układów sample&hold jest kondensator podtrzymujący ale nie mogę znaleźć jaką max wartość może mieć, chyba najlepszy byłby o małej upływności np. tantalowy albo poliester. Czy taki układ ma szansę zadziałać? Czy macie inną propozycję na "zamrożenie" napięcia na 30 min?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów